Іван Петряк. Секретні деталі скандального трансферу

Футбол України 12 Травня, 23:48 2069
Іван Петряк. Секретні деталі скандального трансферу | 19-27
Всі суми, контракти і деталі заплутаної історії скандального трансферу Івана Петряка - у розслідуванні «Профутболу».

Ще кілька тижнів тому Іван Петряк разом із партнерами стрибав до тридцятого чемпіонства. У тому матчі Ференцварош переміг іншого претендента на золото – МОЛ Віді. Петряк віддав гольовий пас і стискав кулаки від щастя. Тоді нічого не віщувало негативу.

– Чи є бажання далі грати тут у Ференцвароші?

– У меня? Ну а как у меня может не быть желания, конечно у меня огромное желание, но опять же я не всесильный, будем надеяться.

То що сталося? І чому фани зненавиділи того, хто був героєм Ференцвароша?

Тиждень тому угорська преса поширила сенсаційну інформацію про можливий перехід українця до головного конкурента – МОЛ Віді. Уболівальники зелених орлів заклювали Петряка, однобічно сприйнявши посил клубу.

Іуда, щур, зрадник. Його звинуватили у продажності.

Ференцварош заборонив українцю тренуватися із командою і закреслив номер у роздягальні. Петряк тепер займається самостійно, його навмисне ізолюють від партнерів.

Давайте розберемося…

Петряк належить Шахтарю і, тепер уже можна сказати, ГРАВ у Ференцвароші на правах оренди. У Будапешті українцем були задоволені – Сергій Ребров бачив його одним із лідерів. Але орендний договір спливає у кінці сезону, а від Ференцвароша ніяк не було конкретики щодо викупу гравця. За рік угорці зробили три пропозиції, які по грошах не влаштували Шахтар. За нашими даними, спочатку давали гірникам мільйон Євро, а потім… увага, 600 тисяч. «Покращення» по-угорськи.

Тим часом клуб підписав двох атакувальних півзахисників – Токмака та Ісаеля. Останньому, кажуть, дали мільйон євро підйомних. Тобто, гроші у клуба є. Питання – в пріоритетах.

Чи не єдиний, хто до останнього хотів зберегти Петряка у Ференцвароші – Сергій Ребров. Це інтерв’ю він дав нам кілька тижнів тому.

Конечно я заинтересован, мы говорили с Иваном, говорили с клубом, надеюсь этот вопрос решится, потому что на данном этапе это очень важный игрок для нас.

Головний тренер особисто літав на перемовини у Київ із гендиректором Шахтаря Сергієм Палкіним. Дивно, цим мали би займатися менеджери – аж ніяк не головний тренер.

На той час Ференцварош уже знав про активність Віді: кажуть про їхню пропозицію «Шахтарю» в 1,6 мільйона євро. За даними угорської преси, Петряк підписав чотирирічний контракт з Віді із зарплатнею у сорок тисяч євро. Ференцварош давав менші суми: 1,2 мільйони Шахтарю і 25 тисяч самому футболісту – принаймні таку цифру зарплатні озвучив президент угорців. Та й контракт на рік коротший.

З фінансовою стороною все зрозуміло, давайте подивимося на ситуацію з іншого боку. Є футбол, а є життя. У родині очікують народження сина, і Петряку хочеться стабільності. Не тикатися по орендах, а мати повноцінний контракт. Щоб прив’язатися до місця проживання.

– Ждем и готовимся. Уже купили колясочку, памперсы, кроватку. Уже зарядили все как надо в ожидании. Ждем, первый раз в жизни, конечно такое переживание.

– Ти щасливий?

– Конечно, я уже не могу дождаться, уже девять месяцев жду почти, скоро дождемся

Ще один бік бажання підписати саме ПОВНОЦІННИЙ контракт: в атаці Шахтаря йому немає місця. Торік Петряка спробували правим захисником – це зовсім не його позиція.

Ми зв’язалися із Петряком, але він поки не хоче коментувати ситуацію. Тож залишаються лише кадри на згадку. Після матчу з Віді українець разом із партнерами зробив коло подяки на заповненій арені. Увесь перший ряд фанатів Ференцвароша долонями відчув свого лідера. Наступного сезону до них краще не підходити.