Юрій Мартищук: «Заходить Коля Іщенко і каже: «Є варіант здати гру за 110 тисяч доларів»

Футбол України 12 Травня, 23:53 4099
Юрій Мартищук: «Заходить Коля Іщенко і каже: «Є варіант здати гру за 110 тисяч доларів»
Колишній голкіпер львівського клубу Юрій Мартищук розповів усі подробиці договірного матчу між харківським «Металістом» та «Карпатами».

«Я живу з цим 11 років, тягну зайві вантаж та вагу. Не фізичні, а душевну. 2008-й рік. Договірний матч Металіст – Карпати. Хочу розказати всю правду.

Я заговорив лише для того, щоб зняти цей хрест. На базі Карпат, де ми зібралися за два дні до матчу, перед тренуванням (а я жив у кімнаті з Ігорем Худобяком) до нас заходить Коля Іщенко. І каже: є варіант здати гру за 110 тисяч доларів. Кожен, хто вийде в основі, отримає 10 тисяч. Після цього він дає слово нам. Я відповідаю першим: в такі ігри грати не буду. Ігор Худобяк теж відмовився. Коліні слова: якщо гру не здає хоча б один футболіст, не здає ніхто.

Як і хто приносив гроші, я не бачив. А Іщенко пішов другим шляхом. Зібрав кістяк команди, і вони домовилися здати гру. Худобяк також. При мені він сказав, що ні, а тут – що буде грати. Єдиний, кого не повідомили, це Петрівський.

Приїзжаємо до Харкова, і є таке відчуття, що може це статися, а може й ні. За день до матчу підходить Коля Іщенко і каже: «Ніхто здавати не буде, граємо чисто», Лащенков у свої забив, плюс червона — пацан по повній програмі відправцював свою «десятку». Коли ми програвали 0:2, бачив, як Лащенков з Іщенком сміються.

Приїхав Димінський [на базу після матчу], викликав команду и включив аудіо, де були слова Лащенкова про здачу. Далі він сказав написати пояснювальні. Після цього команда ще раз між собою зібралася, ми поговорили. Хлопці відмовилися писати. Я підняв бучу і сказав: «Ви знаєте, я не здавав, гроші не брав, і ви маєте це сказати». Вони так і зробили, і після цього в клубі мене ніхто не чіпав. Але в мене ще було півтора роки контракту. Петру Петровичу не сподобалося, що я не здавав. Всі здали, і всі на гачку, а я ні.

Кочетов пропонував розповісти все, але якби я це зробив, то це було б фатально для деяких людей. Я їх прикрив. Зайняв позицію не говорити і мовчав. Ця позиція була погана для мене, програшна. Я тисячу разів пожалкував, що її заняв», — розповів Мартищук в інтерв’ю програмі «Великий футбол».

Скандальний матч Металіст — Карпати був визнаний договірним. Поєдинок відбувся 19 квітня 2008 року, в рамках 26-го чемпіонату України в Харкові і завершився перемогою господарів з рахунком 4:0. За результатами справи харківський клуб позбавили бронзових нагород у сезоні 2007/2008.

Юрій Мартищук виступав за Карпати з 2005 по 2009 рік. Останнім клубом голкіпера буводеський Чорноморець, який футболіст покинув в 2015 році.