«Зінченко зробив все можливе і навіть більше». Авторитетні журналісти вважають його однією з причин чемпіонства «Ман Сіті»

Світовий футбол 13 Травня, 20:13 2270
«Зінченко зробив все можливе і навіть більше». Авторитетні журналісти вважають його однією з причин чемпіонства «Ман Сіті» | 19-27
Олександр Зінченко вдруге поспіль виграв чемпіонат Англії у складі «Манчестер Сіті».

У цьому сезоні він став одним з відкриттів найсильнішої команди АПЛ та основним лівим захисником для Пепа Гвардіоли.

Знаменитий факт – якщо Зінченко виходить у старті Манчестер Сіті на матч чемпіонату, «містяни» неодмінно виграють. В останньому турі команді потрібна була перемога над Брайтоном, щоб оформити титул, тому Пеп Гвардіола вирішив не випробовувати долю та випустив Олександра з перших хвилин.

Підсумок відомий – Манчестер Сіті став чемпіоном Англії, а українець довів свою виграшну серію в лізі до 22 поєдинків за два роки. У цьому сезоні Зінченко потрапив у топ-5 непереможних футболістів АПЛ. Ба більше, всі свої 14 матчів він виграв. Розкішне досягнення.

Декілька слів про гру Сашка з Брайтоном. Довелося серйозно попрацювати на оборону, адже суперник 60% атак проводив через фланг українця. «Чайки» акцентовано перевантажували його край зміщеннями форварда Мюррея та двох центрхавів Гросса і Каяла. Теплова карта Брайтона чітко показує, що основні події на половині поля Сіті відбувалися в зоні відповідальності Зінченка.

Головна зброя проти Олекса – верхові закидання. Брайтон активно їх використовував, що призвело до аномальної статистики. Зінченко вступив у 7 повітряних єдиноборств – з відривом найбільший результат (у центрбеків Сіті 1-2 верхові дуелі) в команді. 5 українець програв.

Найбільшої критики заслуговує результативна помилка на ближній стійці після кутового, коли Мюррей виграв у нього боротьбу та відкрив рахунок. Чому Зінченко на стандарті грав проти найкращого бомбардира опонентів – загадка. Загалом же свою норму на матч у дві вдалі дуелі на другому поверсі він виконав.

«Внизу» Зінченко особливих проблем не мав. Відзначимо приємну статистику: найкращий у команді за вдалими відборами (3) та перехопленнями (3), другий за виносами (2) та підбираннями (7).Захисна карта Олександра приємно вражає.

Через солідну увагу Зінченка обороні структура Манчестер Сіті в поєдинку з Брайтоном мала незвичний вигляд – правий захисник діяв вище за лівого. Такого в Сіті по сезону майже не спостерігалося. Зазвичай Вокер в початковій стадії атак грає на одній лінії з центрбеками, а вчора активніше за Зінченка ходив вперед. Попереду в «містян» не було звичного перекосу вліво, а Олександр залучався до атаки рідше стандарту.

Як наслідок, українець не потрапив у лідери команди за кількістю передач – унікальна ситуація. Він став лише п'ятим і навіть не набрав 80 пасів. Точність непогана (90%), але одна з найгірших у вчорашньому складі Сіті. Ширину на фланзі Зінченка створювали вінгери, тому він постійно зміщувався ближче до центру.

Звідти видав декілька хороших верхових передач в напрямку чужих воріт, чим додав непередбачуваності атакам гостей. Це те, чого бракувало минулого тижня з Лестером. А от з кросами знову не склалося – всі 5 спроб подати у штрафний майданчик виявилися невдалими, хоча за задумом деякі виглядали досить перспективно.

Загалом поєдинок проти Брайтона гравець збірної України може записати собі в актив. Так вважаємо не лише ми, а й англійські журналісти. Авторитетні Sky Sports та Daily Mail поставили йому середні бали в команді – 7 та 7.5 відповідно.

Такої ж думки ESPN – 7 балів для Олександра, як і для більшості гравців Сіті. «Брайтон намагався вимкнути його з оборони зусиллями Мюррея, навантажуючи зону верховими передачами. Однак Зінченко продовжував добре боротися та відмінно підтримував атаку», – пише кореспондент по Манчестер Сіті Джонатан Сміт.

Дотримується загальної тенденції Independent – знову оцінка 7. «Не найкращий, але й не найгірший у футболці Сіті. Заслуговує, щоб про нього говорили більше, як про правильний вибір на лівий фланг оборони, йому ж лише 22 роки», – йдеться в статті.

Місцева газета Manchester Evening News виділила Зінченка одним з найкращих у складі «містян» – 8 балів. «Дуже розумно відіграв зліва: вибирав ідеальні моменти для підключень в атаку та повернень в оборону. Впорався з прямим опонентом Нокертом», – вважає видання.

Респектабельний The Guardian оцінив гравців Манчестер Сіті не за вчорашній матч, а загалом за весь чемпіонат. Журналіст Джеймі Джексон поставив українцю 8 балів з 10 – серед захисників лише Ляпорт отримав більше. «По ходу сезону ставав дедалі важливішим елементом команди, закриваючи лівий фланг оборони, поки Менді безпросвітно лікувався» – нахвалюють Зінченка.

The Times виділив основні аспекти чемпіонства Манчестер Сіті. Одною з причин вдалих виступів «блакитних» Пол Хьост називає відмову Гвардіоли від Делфа на користь Зінченка на лівому фланзі оборони.

«Делф був ключовим виконавцем в попередньому сезоні, однак у цьому році його гра залишала бажати кращого. Попри травми Менді, Гвардіола вирішив не повертати в склад Делфа, що стало дуже правильним кроком. Зінченко також не лівий захисник, але значно мобільніший, креативніший і спокійніший», – пише автор.

Іспанський журналіст і біограф Пепа Гійом Балаге поділився для BBCсвоїм баченням причин успіху Ман Сіті, також відзначивши українця: «Два гравці неочікувано вдосконалили свою гру. По-перше, це Бернарду Сілва. Другий, хто перевершив сподівання, – Олександр Зінченко. Він проявляє неймовірний інтерес до навчання, дуже любить гру.

Зінченко відчуває себе особливим, адже перебуває серед еліти, а Гвардіола дозволив йому залишитися в команді та використовував на повну. Він не справжній лівий захисник, але настільки хотів грати в цьому колективі, що зробив все можливе і навіть більше, щоб адаптуватися».

Видання The Sun зробило окремий матеріал про Зінченка, де акцентує увагу на його досягненні. «OLEK THE ZINVINCIBLE», – так обігрується англійське слово «непереможний».

Вболівальники у Twitter знову змінили свою думку щодо Зінченка. Після Лестера мережа в основному критикувала українця, однак непоганий виступ проти Брайтона – і в топах знову компліменти. Прогресом Олександра захоплюються, а позитивні коментарі збирають десятки лайків. Ось деякі з них:

«Чому ніхто не говорить про Зінченка? 22-річний центрхав, який мусив діяти на позиції лівого фулбека, виграв всі 22 гри в АПЛ. Неймовірно».

«Дуже радий за Зінченка. Залишився боротися за своє місце та отримав винагороду».

«Не думаю, що нам потрібен новий лівий захисник. Зінченко прекрасно закриває цю позицію».

«Офіційно: Зінченко – найкращий лівий захисник Манчестер Сіті».