Мар'ян Швед в «Селтіку»: стереотипи, конкуренти і перспективи

Футбол України 15 Травня, 19:58 1000
Мар'ян Швед в «Селтіку»: стереотипи, конкуренти і перспективи | 19-27
Мар’ян Швед – один із найталановитіших українських молодих футболістів. І йому доведеться підкорювати своєю грою фанатів, які ледь не найкраще в світі розбираються у футболі.

Селтік, який цього сезону оформив 8-ме чемпіонство поспіль (і 50-те загалом), хоче повернути Лігу Чемпіонів у Глазго, і українець має в цьому Кельтам допомогти.

Отже, що являє собою зараз «чемпіонський Селтік»? На що чекати українцю у Шотландії?

Гра команди.

Селтік не підпадає під типовий опис «шотландської команди». Стереотип щодо «навісів, боротьби і бездумного футболу лісорубів» – лише в думках тих, хто не бачив жодної гри Зелено-білих.


В атаці акцент зроблений на досить швидкого і кремезного форвара Едуара та групи атакувальних півзахисників (зазвичай трьох!), двоє з яких мають вміти обігрувати один в один на хорошій швидкості (саме в цьому компоненті Швед точно не буде пасти задніх у новій команді). Тактична побудова чимось схожа на київське Динамо, де нападника грає такий собі Ідейє. Проте у Селтіка все ж таки є один великий козир для цієї схеми – Скотт Браун, який ще з одним опорником цементує центр поля, даючи групі атаки необхідний простір.

Головний тренер.

Чемпіонство Селтіка – заслуга Брендана Роджерса. Саме так вважають фанати Кельтів. Роботу екс-коуча Ліверпуля помітили в АПЛ і повернули його до найсильнішої ліги світу. У Лестер, прямо по ходу сезону.

Селтик через безмежну любов і вдячність до Роджерса тренера відпустив, а на його місце поставив добре знайомого Ніла Леннона (тренував Селтік з 2010 по 2014 рік). Леннон, як екстрений менеджер, вигадувати щось нове не став. Його угода розрахована до кінця червня 2019-го, тому слухи про нового тренера з’являються регулярно. Наприклад, не так давно були повідомлення про Жозе Моурінью. Португалець нібито розглядає варіант із Шотландією, якщо не вийде очолити ПСЖ.

Конкуренти Шведа.

Коли стало відомо, що Швед переходить до Селтика, багато «критиків» одразу почали розповідати про величезну конкуренцію, яку українцеві доведеться виграти, щоб потрапити до основи. Насправді, все не так. Праворуч у атаці в Роджерса, а потім і в Леннона грав лідер команди Джеймс Форрест.

А от ліворуч постійного гравця не було. Тімоті Веа, Олівер Бурк, Скотт Сінклейр, Джонні Хейс – всі вони закривали лівий фланг нападу. Проте Веа повертається до ПСЖ, якому належить, Бурк – в Вест Бромвіч. І залишаютться лише Сінклейр (який зіграв найбільше матчів і забив 9 м’ячів) і Хейс (16 матчів – 0 голів). Сінклейр зараз далеко не на тому рівні, який він ще показував у Астон Віллі. Та і у віці, що він, що Хейс значно «програють» Шведу (30 рік – Скотту і 31 – Джонні).

Для екс-гравця Карпат зміна флангу (за львів’ян Мар’ян грав зазвичай парворуч) не має стати чимось катастрофічним, адже загалом атака Селтіка грає у сучасний швидкий футбол.

Шлях у Європі.

Євросезон 2018/2019 Селтік завершував у Лізі Європи. Все через неймовірно складний шлях чемпіона Шотландії до Ліги Чемпіонів. Шведу із його новими партнерами доведеться розпочинати шлях до групової стадії ЛЧ з Першого кваліфікаційного раунду. Тобто, щоб зіграти в групі Ліги Чемпіонів Селтіку доведеться пройти 4-х (!!!) суперників. Такий важкий Шлях Чемпіонів для Селтіка через низьку позицію Шотландії у таблиці коефіціентів УЄФА. Поруч за прохід до основної стадії змагань буде боротися Ференцварош Сергія Реброва…

Нова пригода Мар’яна Шведа змусить українських вболівальників по-новому подивитися на шотландський футбол. Все тільки починається…