Чому «Шахтар» знову зганьбив «Динамо» Хацкевича за підсумками сезону

Динамо Київ 16 Травня, 21:46 1617
Чому «Шахтар» знову зганьбив «Динамо» Хацкевича за підсумками сезону | 19-27
Для багатьох вихід у фінал Кубка України команди з Петрово стало великою сенсацією, але допоміг цьому і фактор «сліпого» жеребу, який звів «гірників» і київське «Динамо» на стадії чвертьфіналу.

Зрештою, це не применшує заслуг донеччан і не змиває ганьби «динамівців» за підсумками сезону, адже підопічні Паулу Фонсеки також за крок від оформлення свого чергового чемпіонства в УПЛ. Це якраз той випадок, коли «гірники» зможуть покласти медалі чемпіонату в кубок.

Тож чому «Шахтар» в черговий раз залишив своїх одвічних ворогів зі столиці ні з чим.

По-перше, в футболістів «Динамо» протягом усього сезону були колосальні проблеми зі здоров'ям. Вилітали в лазарет Дуелунд, Кадар, Циганков, Вербич, Фран Соль. А зовсім недавно в матчі з «Зорею» (1:1) отримав важку травму і Віталій Буяльський. Всі ці гравці вважаються футболістами основи, а виліт зі строю хоча б одного, призводить до вимушеної ротації та зміни схеми гри. Перед очима стоїть матч мат 16-го туру з «Олександрією» (2:1), коли капітан команди Сергій Сидорчук грав на позиції центрального захисника.

По-друге, в «Динамо» зробили ставку на українську молодь і такий стратегічний хід поки не дає результату. Українським футболістам завжди давали великі аванси, але часто відсутність мотивації, високі заробітки та банальний брак майстерності заважав їм прогресувати. «Гірники» не зраджували своїм принципам і підсилились якісними легіонерами.

Літні трансфери Кайоде, Мораеса, Фернандо, Сіпрано і Майкона відмінно доповнились зимовими переходами Тете, Соломона та Антоніо. Втрати «старої гвардії» у вигляді Фреда, Феррейри та Бернарда практично не давалися взнаки, а нові обличчя підсилили «гірників» саме настільки, наскільки потрібно, щоб успішно брати трофеї у внутрішніх змаганнях. А нові вливання киян, як вже писалося вище, постійно вилітали в лазарет.

По-третє, в «Динамо» затягнули з кредитом довіри Хацкевичу. Вже після поразки від «гірників» в поточному розіграші Кубка країни потрібно було робити різкі рухи в бік відставки білоруського наставника, а Суркіс ще дочекався безвольної гри в УПЛ на НСК «Олімпійський» (0:0), коли «динамівці» вже остаточно втратили шанс на чемпіонство.

Так, проблеми «Динамо» є наслідком інших системних підходів в управлінні клубом і тренер є лише одним з кінцевих «проколів». Але за два повних сезони при повноцінній підготовці виграти з киянами тільки «нікому не потрібний» Суперкубок України, - це вкрай мало для білоруського наставника. Тому Олександру Хацкевичу потрібно негайно вказувати на вихід і будувати команду з новим фахівцем.