«Зоря» & «Маріуполь». Яке розташування команд в УПЛ вигідніше для перспектив наших в Лізі Європи?

Футбол України 24 Травня, 10:57 765
«Зоря» & «Маріуполь». Яке розташування команд в УПЛ вигідніше для перспектив наших в Лізі Європи?
Як мінімізувати втрати в кваліфікації?

На жаль, чи на щастя, на два заключних тури чемпіонату України у чемпіонській шістці залишилася лише одна інтрига – хто з пари «Маріуполь» - «Зоря» посяде четверту сходинку, а хто – п'яту.

Важливий цей розподіл не лише у світлі самолюбства клубів. Все ж, на кону стоїть також стартова позиція в кваліфікації Ліги Європи 2019/20. Володар 5-го місця УПЛ стартує з другого раунду відбору, володар 4-го місця – з третього раунду відбору. Ціна – один суперник на міжнародній арені.

Варто розглянути ситуацію в контексті якнайвигіднішого розкладу для України. Тобто, які підсумкові позиції «Маріуполя» і «Зорі» сприятимуть підвищенню шансів України провести одну з команд (чи навіть дві) крізь сито кваліфікації ЛЄ у групу. Одразу відзначаємо, що і «Маріуполь», і «Зоря» в другому раунді відбору будуть сіяними. Отож «Айнтрахт», «Еспаньол», «Вулвергемптон», «Партізан» і навіть «Габала» нашому представникові на такому ранньому етапі точно не дістанеться. Обирати будуть з несіяних і, відповідно, менш статусних суперників.

Зоря & Маріуполь. Яке розташування команд в УПЛ вигідніше для перспектив наших в Лізі Європи? - изображение 1

А ось в третьому раунді кваліфікації щодо посіву ситуація не така світла… «Маріуполь» з рейтингом асоціації буде гарантовано несіяним. Отож, тут вже в суперники можуть випасти вищеперераховані представники Німеччини, Іспанії чи Англії, або ж «Брага», «Фейєноорд», АЕК, «Стандард» та інші європейські середняки. Розклад сил приблизно той, що був в минулому році з «Бордо».

«Зоря» з рейтингом 11 500 претендує на посів в третьому кваліфікаційному раунді Ліги Європи. Залежить цей посів від результатів низки національних першостей – рейтингові чи не рейтингові клуби кваліфікуються до Ліги Європи. Є сенс також зазначити, що до четвертого раунду кваліфікації (раунд плей-офф) виходять 26 переможців 3-го кваліфікаційного етапу – прямі путівки не отримує ніхто.

Отож, якщо «Зоря» посяде 5-е місце в УПЛ, то зіграє в другому раунді відбору з командою рівня «Юргордена», який ледь не вибив «Маріуполь» з минулорічного розіграшу кваліфікації. У підопічних Вернидуба є бодай якийсь запас міцності, тому вигідніше було би їх відрядити на старт з більш ранньої стадії. В контексті ж «Маріуполя» ризик осічки на найбільш ранньому для України етапі єврокубків – вищий.

Зоря & Маріуполь. Яке розташування команд в УПЛ вигідніше для перспектив наших в Лізі Європи? - изображение 2

З іншого боку, в другому раунді кваліфікації «Маріуполь» отримає, найімовірніше, рівного з собою за класом суперника (чи навіть слабшого), що дозволить розраховувати на вихід далі завдяки власним силам, а не сенсації. Для команди, котра декларує ціль постійно бути серед лідерів УПЛ, потрібно набиратися досвіду і впевненості. Тому краще зіграти з двома суперниками, аніж з одним. Корисно відчути смак перемоги так, як в минулому році над «Юргорденом» – нехай і з величезними потугами. У «Зорі» ж, відповідно, тоді було б трохи більше часу на літню підготовку до старту в Лізі Європи.

Мишача метушня? Можливо і так. Але спокуса вперше в історії зіграти на груповому етапі п'ятьма українськими командами досі бентежить свідомість. Цим і вмотивоване бажання перед кожним новим стартом вишукувати більш легкі і зручні ходи для наших у кваліфікації.