Томас Гримм: «Я шукаю зустрічі з Ігорем Суркісом»

Футбол України 6 Червня, 11:38 2455
Томас Гримм: «Я шукаю зустрічі з Ігорем Суркісом» | 19-27
Президент УПЛ Томас Грімм підбив підсумки минулого сезону і розповів про проблеми українського футболу.

- Ігор Суркіс заявив, що «Динамо» може знятися з УПЛ, якщо їхні матчі транслюватиме канал «Футбол». Ви говорили про цю ситуацію з президентом киян?

– Я шукаю зустрічі з ним. Впевнений, що нам вдасться поговорити на фіналі Ліги чемпіонів у Мадриді (інтерв’ю було записано до фіналу ЛЧ. Суркіса не було на матчі – прим.ред.). Я чув про цей конфлікт. У цьому питанні я маю покладатися на думки інших людей. Мені розповідають, що «Футболи» не зовсім коректно трактують «Динамо» у своїх програмах. Але я не говорю вашою мовою, тому мені важко підтвердити це чи спростувати.

Єдиний телепул має свої переваги. Ви можете критикувати арбітрів, команди, гравців, тренерів і так далі, але маєте дотримуватися принципів fair play і справедливості. Коли ми підпишемо договір про телеправа, то можемо звернутися до телеканалу і сказати: «Так далі не можна».

Я теж працював зі спортивними журналістами у Швейцарії, тому знаю по що говорю. Ми врахували цей момент у паперах на тендер. Прописали правила для трансляцій, коментарів і програм, щоб уникнути несправедливості.

- А з генеральним директором «Шахтаря» Сергієм Палкіним ви спілкуєтесь?

– Так. Ми говоримо, коли я буваю на їх матчах. Нам простіше порозумітися, бо менеджмент «Шахтаря» говорить англійською мовою. З більшістю президентів та директорів клубів УПЛ я не можу поговорити напряму без перекладача. Це непроста ситуація. При перекладі якась частина все одно втрачається, дуже важко вести глибокі розмови.

А «Шахтар» – це той клуб, який чудово працює на всіх рівнях і може бути прикладом для інших. Особливо у питаннях роботи з фанатами, продажу квитків, ведення сайту. «Шахтар» старається робити шоу з матчів.

Клуб зацікавлений у тому, щоб чемпіонат став сильнішим. Це буде краще і для «Шахтаря», і для «Динамо». Якщо у нас буде більш рівний та збалансований чемпіонат, то команди зможуть краще готуватися до єврокубків.

Якщо у вас немає конкурентних матчів, то ви не розвиваєтесь. Інколи до президентів клубів важко донести той факт, що всі сидять в одному човні. Всі хочуть виграти титул, але переможець буде лише один.

Було б фантастичним, якби в Україні за чемпіонство боролися чотири команди до останнього туру. Але це мрія не тільки для України.

- Ви були присутні на матчі «Шахтар» – «Динамо» у Харкові і чемпіонському святкуванні гірників. Які враження?

– Я побачив чіткий сигнал того, про що постійно говорю. В Україні гарний продукт. До вилучень команди показали футбол хорошого рівня. Після гри було нагородження «Шахтаря» і концерт для вболівальників. Це гарна комбінація спорту і розваг. Гарна робота клубу.