Матар в «Динамо»: За і проти

Футбол України 27 Червня, 16:30 2976
Матар в «Динамо»: За і проти
Роман Петренко міркує про позитивні і негативні сторони можливого переходу сенегальського форварда в «Динамо»

А що, «Динамо» біжить? Всі біжать! Команда Олександра Хацкевича вже поступово втягується в роботу. Уже на першому тренувальному занятті був помічений потенційний новачок. З високою часткою ймовірності сенегальський форвард Матар Дійе відправиться з командою на перший збір, за підсумками якого і буде прийняте рішення про його подальшу долю. Спробуємо проаналізувати позитивні і негативні аспекти цього можливого переходу.

Останні кілька сезонів кадрові проблеми в атаці киян знаходяться у всіх на устах. Артем Бєсєдін травматичний і нестабільний, Назарій Русин все ніяк не сподобається тренерському штабу, а Фран Соль, що почав непогано, швидко отримав травму, від якої відновився зовсім недавно. У минулому сезоні доходило до того, що Хацкевич іноді і зовсім залишався без форвардів, і кидати на передову доводилося номінального вінгера Беньяміна Вербича (іноді у словенця виходило непогано) і навіть Дениса Гармаша. Зрозуміло, такий стан справ в Києві прийняти не могли, і логічно почали пошук нових кандидатур для підсилення атаки. Мабуть, вирішили далеко не ходити. Матар Дійе прекрасно відіграв другу частину чемпіонату за по сусідній «Олімпік» - 7 голів у 13 поєдинках. Чим же так сподобалася гра сенегальця Хацкевичу? За своєю антропометрією Матар - форвард таранного типу (зріст 188 см при бойовій вазі 82 кг). При цьому 21-річний вихованець італійського футболу вельми технічний і швидкий, прекрасно підлаштовується під м'яч і відмінно за нього ж чіпляється. А головне - Матар націлений на ворота суперника і здатний якісно завершити зусилля партнерів. Удар теж поставлений непогано. До того ж нападник може і особисто організувати взяття воріт. У нашому футболі форвардів з такою опцією можна порахувати на пальцях.

Матар в Динамо: За і проти - изображение 1

Володіючи широким набором позитивних якостей, Матар, з рядом умовностей, здатний влитися в динамівський ансамбль. Причому не тільки в якості заміни Солю або Бєсєдіну. Сенегалець може органічно доповнити іспанця, граючи роль відтягнутого форварда. Зачіпки за м'яч і скидання - одна з його візитних карток. Також Дійе при необхідності може зіграти і на фланзі, але тут у киян повний комплект. До плюсів в переході Матара можна сміливо занести економічний фактор. Напевно Ігор Суркіс оперативно і на прийнятних умовах домовиться з «Олімпіком», що орендує динамівський клубний стадіон. Як це вийшло з переходом Шабанова.

Позитивним моментом є і вік гравця. Матару всього 21, а в «Динамо» зараз робиться ставка саме на молодь. Сенегалець вже встиг адаптуватися до нашого футболу і країні, що, безумовно, теж піде в плюс. Нічого не доведеться міняти і в побутовому плані, враховуючи той факт, що «Олімпік» давно облаштувався в столиці. Та й особиста мотивація у прогресуючого гравця в «Динамо» буде на максимальному рівні. Ще б пак, після боротьби за виживання - можливість проявити себе в єврокубках.

При всьому позитиві нікуди не втечеш і від скептицизму. А його багато. Почнемо з самого очевидного. Крім «Олімпіка» Матар в Італії грав лише на молодіжному рівні і в серії D. Що там постійно говорять про недосвідченість Русина і Супряги, що поїхав в оренду в «Дніпро-1»?! Весняні ж успіхи форварда можна пояснити низьким рівнем опонентів по другій шістці і горезвісним натхненням дебютного сезону. Так буває, що все залітає. До того ж стиль гри Матара до болю схожий на манеру дій Бєсєдіна - обидва високі і потужні, і той і інший відрізняються умінням зачепитися за м'яч і високою працездатністю. При тому, що повернення Бєсєдіна чекали і на Артема розраховують. Чи потрібен Хацкевичу другий одноплановий форвард – ще те питання...

Матар в Динамо: За і проти - изображение 2

Важливо й інше. Хацкевич вважає за краще діяти в одного чистого форварда, і в цій ролі наконечником бачиться Соль. Лише в форс-мажорних випадках або по ходу матчів що невдало складаються на підмогу може виходити другий нападник. Однак і тут є той же Б матчів Бєсєдін, Русин, який відмінно справляється з роллю джокера, і підростаючий вундеркінд Євгеній Ісаєнко.

Не можна відійти від ще одного важливого аспекту. Легіонери в «Динамо» розкриваються досить рідко. Така вже динамівська карма: ну не вміють в Києві так працювати з приїжджими футболістами, як це на широку ногу поставлено в «Шахтарі»! І ця тенденція триває. Останні приклади - Че Че і Буено, що вже покинули Україну, і Сідклей, про можливий від'їзд якого міркують з регулярною періодичністю.

І ще один момент. Незважаючи на те, що можливості Матара відомі, хто гарантує, що йому дадуть повноцінний шанс в «Динамо»? В «Олімпіку» на нього грала вся команда: чи буде так само в більш серйозному клубі? Дуже сумнівно. Завдання у киян - не рівня «олімпійським», і вимоги до кожного виконавця зовсім інші. Довго чекати гольової віддачі від форварда в «Динамо» ніхто не буде. Тим більше, від легіонера. Що там, якщо свій Русин (до речі, одноліток Матара) отримує мінімум ігрового часу, хоча забиває справно, а кредит тренерського довіри до Назарія високим ніяк не назвеш. Так що Хацкевичу потрібно сім разів подумати, чи варто навантажувати клубну платіжну відомість ще одним футболістом. Як то кажуть, сім раз відміряй - один раз відріж.