Грімм: «Той, хто говорить на публіку з телеекранів чи по радіо, має нести відповідальність за свої слова»

Футбол України 5 Липня, 09:42 1147
Грімм: «Той, хто говорить на публіку з телеекранів чи по радіо, має нести відповідальність за свої слова» | 19-27
Сергій Пейчев побував на засіданні УПЛ і поспілкувався з її президентом Томасом Гріммом щодо гострих питань напередодні нового сезону.

Єдиний пул, найважче на сьогодні питання порядку денного. Яка зараз ситуація?

— На цей момент ми ще у пошуку правильного розв’язання цієї проблеми. Сподіваємося, за 14 днів ми зможемо переконати меншість у необхідності єдиного телетранслятора. За ці два тижні ми маємо представити нашу остаточну пропозицію. І клуби повинні визначитися: приймають вони її чи ні.

— Перед тендером ви казали, що дуже хочете поговорити з Ігорем Суркісом, якось змінити його рішення стосовно єдиного пулу. Минуло багато часу, ця розмова відбулася?

— Після Генеральних Зборів УПЛ ні, ми часто спілкувалися з ним перед ними. Як ви знаєте, три клуби проголосували проти. Їхня позиція дуже жорстка і серйозна. Вони вказали на те, чим їх не влаштовує запропонований транслятор (упередженість в редакційній політиці, рівень коментування, повага тощо).

Ми очікували результату тендеру на 5 липня. Але нічого досі не отримали з того, на що розраховували, це правда. Поставлені запитання змушують нас вирішувати проблеми з транслятором, якого вважаємо нашим потенційним партнером (на даний момент у нас один такий канал – Футбол 1,2) – щодо рівності у наданні ефірного часу, незалежної думки і т.д. Все те, що озвучили на Зборах клуби.

— Менше місяця залишилося до старту чемпіонату, а транслятора немає. Їм же теж потрібен час на підготовку…

— Ми спілкувалися із представниками вашого каналу (2+2) і не отримали жодної пропозиції, на жаль. Ми навіть говорили вже після проведення тендеру, але, на жаль, з боку вашого телеканалу не було жодної конкретної пропозиції чи інтересу.

— Що ви скажете про ВАР? Яким ви бачите його тут, в Україні?

— З ВАРом має справу Федерація, а не Ліга! Мені вчора повідомили, що від наступного сезону на двох матчах на тиждень буде залучений ВАР, але в тестовому режимі. Система буде випробовуватися і перевірятися. Першим матчем, на якому працюватиме ВАР, стане поєдинок за Суперкубок!

Арбітри, до слова, вже тестують цю програму і вчаться працювати з нею (прим. С. Пейчева).

— Ви працюєте в Україні вже рік. Ви щасливі в Україні?

— Я був би щасливий, якби всі клуби підтримали єдиний пул. Так, це виклик. Але я продовжую вважати, що ми можемо зробити щось хороше для клубів. Я разом з моїм штабом дуже важко над цим працюю.

— Ви бачите результати своєї роботи? Ви тут вже рік. Але жодних позитивних змін я, наприклад, не бачу…

— Я думаю, що ми маємо позитивні результати нашої роботи. Наприклад, це те, що ми створили пропозицію до Генеральних Зборів клубів щодо єдиного пулу. Це, для мене, дійсно початок руху українського футболу в правильному напрямку. Але я вкрай розчарований фінансовими результатами. Я думав, що ми можемо створити конкуренцію у боротьбі за показ футболу на ТБ, але, як бачимо, цього і близько немає.

Якщо зрештою не вдасться домовитися, то на наступний сезон, ймовірно, клуби отримають свої права назад і домовлятимуться напряму на рік, до 2020/21.

— Як ви збираєтеся контролювати журналістів? Що це буде за комітет?

— Журналісти мають зрозуміти, що футбол успішний тому, що тут працюють експерти. І той, хто говорить на публіку з телеекранів чи по радіо, має нести відповідальність за свої слова. І я певен, що навіть тут є стандарти поваги, вони мають бути скрізь і завжди. Навіть якщо ви не поділяєте мою думку, ви можете бути емоційним, але ви повинні поважати іншу людину за її точку зору, що відрізняється від вашої. Нам треба віднайти баланс – аналізувати у критичному ключі матчі, але зберігати етичні стандарти.

— Як ви збираєтеся контролювати журналістів? Ви не знаєте української мови. Залучите якихось незалежних експертів?

— Я думаю, у моїй команді вистачає людей зі знанням мови, ми створимо комітет. І якщо щось піде не так – він і визначатиме ступінь правоти того чи іншого коментатора. Якщо всі ми працюватимемо у встановлених етичних рамках і дотримуватимемося єдиних стандартів у критиці, але з повагою до опонента – цей комітет залишиться без роботи.