Українське представництво в першому раунді кваліфікації ЛЧ

Футбол України 9 Липня, 12:16 1437
Українське представництво в першому раунді кваліфікації ЛЧ
Анонс перших матчів першого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів.

Перший кваліфікаційний раунд Ліги чемпіонів – насправді, хронологічно друга стадія відбору до найпрестижнішого клубного турніру Європи. Раніше чотири команди змагалися в попередньому раунді і щасливчиком виявився дебютант з Косова – «Феронікелі».

На стадії, що стартує нині, також є кілька абсолютних дебютанті турніру. Вперше в своїй історії у Лізі чемпіонів зіграють «Арарат-Вірменія», «П'яст», «Сабуртало» і «Рига». Більше того, чемпіони Вірменії («Арарат-Вірменія») і Грузії («Сабуртало») – вперше зіграють на міжнародній арені взагалі.

На противагу цьому – досвідчені бійці єврокубків. Зокрема, з першого кваліфікаційного раунду розпочинають свій шлях у Лізі чемпіонів команди, які постійно претендують на груповий етап і відносно нещодавно пробували свої сили там. Це «Селтік» (Шотландія), «Црвена Звезда» (Сербія), БАТЕ (Білорусь), «Лудогорець» (Болгарія), «Марібор» (Словенія), «Астана» (Казахстан), «Карабах (Азербайджан).

Досвідченими бійцями можна вважати і «ЧФР Клуж» (Румунія) і «Русенборг» (Норвегія). В своїй новітній історії вони теж мають досвід участі в груповому етапі Ліги чемпіонів.

Нарешті, багато команд першого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів представлені в тих чи інших ролях українцями. «Астану», яка зіграє проти «Клужа», очолює Роман Григорчук, «Ференцварош», довірений Сергію Реброву, буде сперечатися з «Лудогорцем», а «Нимме Калью» під керівництвом українця Романа Кожуховського зіграє зі «Шкендією».

Крім того, Артур Даніелян захищає кольори «Арарат-Вірменії», Андрій Маркович – «Нимме Калью», Денис Шеліхов – «Сабуртало», Артем Сухоцький – «Слована» (Братислава), Мар'ян Швед – «Селтіка», Артем Гордієнко і Андрій Блізніченко – «Шерифа», В'ячеслав Шарпар і Роман Дебелко – «Риги», Данило Ігнатенко, Олександр Зубков і Ігор Харатін – «Ференцвароша».

Всі вищеперераховані українці – у заявках своїх команд на матчі першого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів. Усі, окрім Андрія Блізніченка (за інформацією офіційного сайту УЄФА). Не зіграє в першому поєдинку також Мар'ян Швед, про пошкодження якого сповістила прес-служба «Селтіка».

Треба додати, що протистояння першого кваліфікаційного раунду будуть відбуватися за класичною схемою – по два матчі в кожній парі на виліт. Втім, переможені вилітають не з єврокубків, а лише з Ліги чемпіонів. Вони продовжать боротьбу у кваліфікації Ліги Європи. П'ятнадцять невдах – в другому раунді кваліфікації ЛЄ шляху чемпіонів, один невдаха – в третьому раунді кваліфікації ЛЄ шляху чемпіонів (всього шістнадцять переможців і шістнадцять переможених).

Перші матчі стадії розподілені на два дні.

9-е липня

Ребров, Григорчук і Кожуховський як тренери, Швед, Харатін, Зубков – як гравці. Українське представництво в першому раунді кваліфікації ЛЧ - изображение 1

10-е липня

Ребров, Григорчук і Кожуховський як тренери, Швед, Харатін, Зубков – як гравці. Українське представництво в першому раунді кваліфікації ЛЧ - изображение 2