Олександр Хацкевич: «На зборі в Австрії не вистачало Віктора Циганкова»

Динамо Київ 14 Липня, 11:45 1353
 Олександр Хацкевич: «На зборі в Австрії не вистачало Віктора Циганкова» | 19-27
Головний тренер київського «Динамо» Олександр Хацкевич підвів підсумки збору в Австрії, а також розповів про подальші плани команди.

- Олександре Миколайовичу, два тижні позаду. Чи вдалося реалізувати весь план дій?

- Весь не вдалося. Погода, все-таки, внесла корективи. Два заняття на футбольному полі ми і зовсім пропустили. Тому що були дощі, а коли спускаєшся з того місця, де ми базуємося, начебто сонечко. У нас два з половиною дня дощ йшов не припиняючись. І тому наше футбольне поле в плані дренажу не витримало такого навантаження. І ризик отримати травми дуже збільшувався. Так що, десь ми і хлопців побереглі. Так, може ми більше часу приділили фітнесу, саме силовим вправам. Тому що потрібно було замінювати тренування. А просто бігати, виходити на поле, не було сенсу. Тут закінчилася тільки перша частина нашої підготовки до нового сезону. Ми повертаємося до Києва і у нас ще буде дванадцять днів. Будемо більше працювати над тактикою, над завершенням атак. На цьому зборі ми більше часу приділили виходу з оборони, контролю м'яча. Так, зрозуміло, що атакувати теж потрібно, але на цьому зборі ми робили акцент на такому компоненті гри, як контроль м'яча.

- Як фізично хлопці сприйняли цей збір? Як вони його пройшли і як себе почувають?

- Як я сказав, ми більше часу приділили атлетизму. Так, у нас була і бігова робота. Цей збір закінчився, починається новий. У нас є обсяг роботи, який буде направлений на підвищення швидкісних і силових якостей, і спринту. Так що, це все ми будемо в Києві допрацьовувати. Це те, що стосується нашого функціонального стану.

- З приводу молодих гравців - знову нові обличчя. Як адаптувалися Попов і Цітаїшвілі до вимог першої команди? Чи можна їх вважати повноцінними гравцями першої команди?

- Ті хлопці, які знаходяться на зборі - це та обойма, яка братиме участь в змагальний період. Ми з Денисом Поповим розмовляли, навіть у збірній у них набагато простіше вихід з оборони. Ми все-таки намагаємося через середній і короткі паси виходити. У нас реалізуються вертикальні передачі між лініями. Коли потрібно зіграти надійно, це футболісти теж повинні оцінювати. У цьому компоненті Денису потрібно додавати, особливо з цим першим пасом. Те, що стосується його тактичних моментів, то тут за рахунок вибору позиції і своїх габаритів він досить впевнено діє в підборі внизу і вгорі. Але майстерність і вміння прийдуть з досвідом, з часом. Що стосується Цітаїшвілі, то це футболіст креативний. У нас імпровізація не заборонена. Так, в центральній зоні на своїй половині поля потрібно надійніше і впевнено виходити з оборони з-під пресингу. А вже в третій частині, будь ласка, сильні якості потрібно свої проявляти. У Георгія це і коли потрібно зіграти через стінку, і коли необхідно взяти гру на себе, і коли віддати останню передачу. Все поступово. Так що, цими хлопцями я також задоволений.

- Більшу частину збору пропустив Віктор Циганков. Він лише в кінці приступив до бігової роботи. В якому він стані? Як воно може відобразитися на його майбутніх виступах протягом найближчих двох тижнів?

- Звичайно, як для самого Віктора, так і для нас, на цьому зборі його не вистачало. Тому що якийсь фундамент тут все-одно закладався. Але знаючи Віктора, йому досить і 10-12 днів, щоб підготуватися до сезону. Тому що є різні типи футболістів. Я сподіваюся, що він вже з 17 липня, коли команда вже приступить до другої частини підготовки, буде потихеньку працювати в групі, і ту роботу функціональну, яку потрібно зробити, він все це реалізує. У нього буде такий момент, що навіть десь через ігри він буде набирати свої кращі кондиції.

- Досить багато молодих гравців зараз в оренді: Супряга, Булеца, Тимчик, Смирний. Будете придивлятися до них, коли вони будуть грати на більш високому рівні в українській Прем'єр-лізі? Можливо, вже взимку будете розраховувати на них?

- У Булеци і Супряги менше ігрової практики, в «Дніпрі» будуть більше отримувати. Вони ще молодше, це 20-річні хлопці. Те, що вони чемпіони світу, це чудово. Але життя продовжується. У нас досить молода команда була в минулому році. І зараз ще омолодилися б. Треба вже в цьому році, щоб ті молоді футболісти, які є, боролися і в чемпіонаті, і в Лізі чемпіонів і в Кубку.