Глядачі не потрібні. Самий лише клопіт з ними...

Динамо Київ 15 Липня, 20:49 1525
Глядачі не потрібні. Самий лише клопіт з ними... | 19-27
Наш футбол унікальний тим, що йому не потрібні глядачі. Потрібні лише спеціалісти - причому ті, хто платить гроші.

Зазвичай відповідь українського футболіста чи тренера на запитання про ставлення до критики звучить так: «Сприймаю критику, але лише від спеціалістів, а не від тих, хто ніде не грав і нічого не тямить у футболі». Ті, хто так говорять, думають, напевно, що виглядають страшенно розумними. І справді, цими словами вони дають найточніший діагноз українському футболу.

Діагноз простий — сучасні наші тренери і футболісти навіть не розуміють, що насправді мали би молитися на тих глядачів, які критикують їхню гру! За те, що ці глядачі ще досі є. Ви чули колись від глядачів критику гри команди «Колос» із села Ковалівка, який щойно увійшов до нашої «прем’єр-ліги»? Або на адресу «Арсеналу», який із неї вилетів? Цієї критики нема, не було і не може бути через відсутність у цих команд згаданих глядачів. Ці та ціла низка інших українських команд вже давно грають виключно «для спеціалістів». Причому найкращими із цих спеціалістів є власники команд, які платять футболістам та тренерам гроші. Ви чули коли-небудь щоб хоч один діючий футболіст чи тренер сказав, що власник його клубу не спеціаліст у футболі?

У «Баварії». «Ювентусу», «Ліверпуля» та їм подібних таких «неспеціалістів» багато мільйонів по всьому світі. І ці клуби роблять усе можливе, аби їх критикували саме ці «неспеціалісти», тобто уболівальники. Критикували як завгодно, аби лише не мовчали. Бо коли критикують, значить не байдужі. Значить уболівають за команду, ходять на футбол чи купують право подивитися його по телевізору. Коротше, у нормальному футболі глядачі — це годувальники або «кармільци» — це для тих, хто живе в Україні і не хоче знати її мову. Не буде цих «неспеціалістів» — не буде цих клубів. Не буде «Барселони», «Арсеналу», «Челсі»... Кому потрібні клуби без глядачів? Який катарський шейх купить у нас «Олімпік», якому Абрамовичу потрібен, перепрошую, «Агробізнес»?

То що насправді говорять наші футбольні розумники своїми словами про «неспеціалістів»? На нормальну мову це перекладається просто — чхати нам на вас! Не ви нам гроші платите!

Саме цим наш футбол відрізняється від нормального. Не кількістю команд у лігах, не регламентом та календарем, не людьми, які цим футболом керують. Наш футбол унікальний тим, що йому не потрібні глядачі. Потрібні лише спеціалісти. Причому головно ті, хто платить гроші. Імена цих спеціалістів усім добре відомі. Виходить, що їм теж глядачі не потрібні. Самий лише клопіт з ними...

Микола НЕСЕНЮК, Facebook