18 клубів топ-ліг Європи, які влітку оновили трансферні рекорди

Світовий футбол 23 Липня, 12:10 1009
18 клубів топ-ліг Європи, які влітку оновили трансферні рекорди | 19-27
Sport.ua розповідає про тих, кому двох місяців літа вистачило для поновлення трансферного рекорду по купівлям.

Трансферний ринок - дуже динамічна платформа, яка дозволяє клубам посилити склади за рахунок запрошення потрібних футболістів, і розвантажити платіжні відомості завдяки продажу тих, хто так і не виправдав покладених надій. Так чи інакше, але якісна та продумана робота на трансферному ринку дозволяє в сучасних реаліях клубам ставати максимально конкурентоспроможними, як зі спортивної, так і з економічної точок зору.

Політика деяких клубів полягає в роботі на «експорт», але більшість представників сучасних топ-5 ліг Європи все ж не гребують і здійснювати серйозні витрати, підписуючи якісних новачків. При цьому, тенденції такі, що ціни на гравців і, як наслідок, суми угод зростають від сезону до сезону. Про вісімнадцяти представників елітних чемпіонатів континенту, які в дане трансферне вікно вже встигли оновити власні рекорди з купівлі згідно даних порталу Transfermarkt, і поговоримо.

АНГЛІЯ

«Шеффілд Юнайтед»: Ліс Муссе - 11,11 млн євро

Новачок англійської Прем'єр-ліги намагається вести максимально активну, як для своїх можливостей, трансферну політику. У нинішнє вікно «клинки» здійснили вже три угоди, які перевищили їх колишню рекордну купівлю. Найдорожчим новобранцем «Шеффілд Юнайтед» виявився нападник молодіжної збірної Франції Ліс Муссе, за якого «клинки» віддали 11,11 мільйонів євро «Борнмуту». Цікаво, що «вишні» три роки тому витратили на купівлю футболіста у «Гавра» 6,5 мільйонів євро.

Попередній трансферний рекорд клубу: Джеймс Бітті - 5 млн євро, сезон-2007/08

«Брайтон»: Леандро Троссард - 20 млн євро

«Чайки» в минулому сезоні дивом уникли пониження в класі, випередивши «Кардіфф», що «потонув» з вісімнадцятого місця, лише на два очки. При цьому, «Брайтон» був однією з найгірших команд ліги за кількістю забитих м'ячів. Очевидно, висновки були зроблені і влітку англійці віддали «Генку» 20 мільйонів євро за атакуючого хавбека Леандро Троссарда. 24-річний футболіст в чемпіонаті Бельгії-2018/19 був помітною фігурою в складі своєї команди, відзначившись 14 голами в 34 іграх, що посприяло завоюванню «Генком» золотих медалей.

Попередній трансферний рекорд клубу: Аліреза Яханбакш - 19 млн євро, сезон-2018/19

«Астон Вілла»: Уеслі - 25 млн євро

Ще один новачок Прем'єр-ліги активно зміцнює свої ряди напередодні складного сезону. Боси бірмінгемців вже встигли зробити рекордну для клубу купівлю, віддавши 25 мільйонів євро за форварда «Брюгге» Уеслі Мораеса. У двох останніх розіграшах чемпіонату Бельгії 22-річний футболіст записав до свого активу 24 забитих м'яча в 76 матчах, що вразило скаутів «Астон Вілли». Цікаво, що ще в січні 2016 року Уеслі переходив в «Брюгге» зі словацького «Тренчина» всього за 1 мільйон євро.

Попередній трансферний рекорд клубу: Даррен Бент - 21,5 млн євро, сезон-2010/11

«Вулвергемптон»: Рауль Хіменес - 38 млн євро

Мексиканського форварда «вовки» орендували у «Бенфіки» ще влітку минулого року за 3 мільйони євро. Сезон-2018/19 вдався не тільки Хіменесу, але і всьому «Вулвергемптону», який несподівано для багатьох фінішував на високому сьомому місці в турнірній таблиці. На рахунку мексиканця виявилося 13 забитих м'ячів в 38 іграх. Після закінчення сезону «Вулвергемптон» перевів на рахунки «Бенфіки» 38 мільйонів євро, підписавши повноцінний контракт з Хіменесом і заодно перекривши свій колишній рекорд по купівлям.

Попередній трансферний рекорд клубу: Хонатан Кастро - 20,5 млн євро, сезон-2018/19

«Вест Гем»: Себастьян Аллер - 40 млн євро

Команда, в якій виступає українець Андрій Ярмоленко, минулий сезон провела неоднозначно, чергуючи серії з перемог з декількома поспіль програшними матчами. Однак в підсумку «Вест Гем» фінішував на десятій сходинці. Очевидно, вона не є для керівництва межею мрій, а тому цього літа «молотобійці» активно працюють на ринку, здійснивши вже кілька дорогих придбань. Найбільш значущим з них став трансфер форварда Себастьяна Аллера, за якого лондонський клуб віддав «Айнтрахту» 40 мільйонів євро. Було за що, адже француз в минулому розіграші Бундесліги забив 15 м'ячів в 29 поєдинках.

Попередній трансферний рекорд клубу: Феліпе Андерсон - 38 млн євро, сезон-2018/19

«Лестер»: Юрі Тілеманс - 45 млн євро

«Лиси» орендували бельгійського хавбека, якому кілька років тому багато хто пророкував швидке місце в складі одного з європейських грандів, у «Монако» ще в січні. У підсумку виступ Тілеманса залишив позитивне враження, і контракт хавбека був викуплений за 45 мільйонів євро. Примітно, що у Франції Тілеманс так і не зміг вийти на рівень, який демонстрував до цього в рядах «Андерлехта». В Англії справи у Юрі пішли трохи краще, але наскільки успішний цей трансфер, особливо з огляду на його вартість, поки говорити все-таки передчасно.

Попередній трансферний рекорд клубу: Іслам Слімані - 30,5 млн євро, сезон 2016/17

«Тоттенгем»: Тангі Ндомбеле - 60 млн євро

Найбільш консервативний з точки зору ведення трансферної роботи клуб АПЛ останніх років цього літа все ж вийшов на ринок. Фіналіст останньої Ліги чемпіонів вирішив відразу серйозно труснути капшуком, підписавши центрального півзахисника «Ліона» та збірної Франції Тангі Ндомбеле. Угода обійшлася «Тоттенгему» в рекордні для клубу 60 мільйонів євро, але вже зараз багато хто з аналітиків відзначає, що в перспективі це дуже вигідне вкладення грошей, тим більше, що той таки портал Transfermarkt на момент проведення угоди вже оцінював Ндомбеле в 65 мільйонів євро.

Попередній трансферний рекорд клубу: Давінсон Санчес - 40 млн євро, сезон-2017/18

ІСПАНІЯ

«Севілья»: Жюль Кунде - 25 млн євро

За підсумками минулого розіграшу Ла Ліги «Севілья» не змогла отримати путівку в Лігу чемпіонів, а тому в сезоні-2019/20 в черговий раз спробує здобути трофей Ліги Європи. Крім того, перед командою однозначно буде стояти завдання відібратися в число учасників ЛЧ-2020/21. Для цього боси «Севільї» вже здійснили значну інвестицію, підписавши 20-річного таланта «Бордо» Жюля Кунде, на купівлю якого пішло 25 мільйонів євро. У минулому сезоні Кунде був основним у складі «жирондинців», але чи вдасться йому з ходу завоювати місце в складі «Севільї» - подивимося вже по ходу Ла Ліги-2019/20.

Попередній трансферний рекорд клубу: Луїс Муріель - 24,5 млн євро, сезон-2017/18

«Атлетико»: Жоау Феліш - 126 млн євро

На португальського тінейджера з «Бенфіки» претендував цілий ряд європейських грандів, проте досить несподівано їх вдалося обскакати «Атлетико». Керівництво мадридців, яке раніше не мало слави розтринькувачів, погодилося виплатити клаусулу 19-річного Феліша. В результаті Жоау перебрався в «Атлетико» за 126 мільйонів євро, хоча багато хто вже зараз пророкує, що стиль гри «матрацників» йому не підійде. Втім, це чи не прекрасний стимул для юного хавбека продемонструвати прекрасну гру та змусити критиків замовкнути?

Попередній трансферний рекорд клубу: Тома Лемар - 70 млн євро, сезон-2018/19

ІТАЛІЯ

СПАЛ: Андреа Петанья - 12 млн євро

Багато хто другий сезон поспіль передрікав СПАЛу виліт, але ця команда змогла не тільки вціліти в еліті, а й виступити краще, ніж в чемпіонаті-2017/18 - 13-е місце проти 17-го. Чимала роль в успіху команди з міста Феррара належить Андреа Петаньї. Цього форварда СПАЛ орендував влітку минулого року у «Аталанти», і той відзначився 16 м'ячами в 36 матчах. Влітку нинішнього року боси СПАЛу віднайшли 12 мільйонів євро на те, щоб повністю викупити контракт 24-річного форварда. Цікаво, що за оцінками Transfermarkt нинішня вартість Петаньї становить 20 мільйонів євро.

Попередній трансферний рекорд клубу: Ясмін Куртич - 5,3 млн євро, сезон-2018/19

«Болонья»: Ріккардо Орсоліні - 15 млн євро

«Болонью» також не можна віднести до числа грандів італійського футболу, але за своє місце під сонцем цей клуб б'ється відчайдушно і поступатися їм кому-небудь не має наміру. Ще в січні минулого року боси «червоно-синіх» орендували у «Ювентуса» талановитого молодика Ріккардо Орсоліні, який за цей час перетворився в одного з лідерів атак «Болоньї», відзначившись 8 голами в минулому розіграші Серії А. Цього виявилося достатнім для того , щоб «Болонья» активувала опцію викупу контракту Ріккардо, заплативши за нього рекордні для себе 15 мільйонів євро.

Попередній трансферний рекорд клубу: Лукаш Скорупські - 9 млн євро, сезон-2018/19

«Аталанта»: Луїс Муріель - 15 млн євро

Команда з Бергамо блискуче провела минулий сезон в чемпіонаті Італії, здобувши путівку в Лігу чемпіонів. Це дозволило клубу істотно поліпшити своє економічне становище, а також пустити частину коштів на здійснення ключових придбань (зокрема, українського хавбека Руслана Малиновського з «Генка» за 13,7 мільйона євро). Одним з них став колумбійський форвард Луїс Муріель, який провів непоганий відрізок у другій частині минулого сезону в складі «Фіорентини» на правах оренди з «Севільї». Іспанський клуб був не проти розлучитися з футболістом, який в його рядах заграти так і не зміг, а тому сторони домовилися, що називається, з взаємним задоволенням.

Попередній трансферний рекорд клубу: Дуван Сапата - 14 млн євро, сезон-2018/19

«Сампдорія»: Еміль Аудеро - 20 млн євро

Голкіпер Аудеро, який є вихованцем «Ювентуса», перейшов в «Сампдорію» влітку минулого року на правах оренди, яка коштувала генуезькому клубу 1 мільйон євро. З самого початку в договорі позики між клубами передбачалася опція викупу за 20 мільйонів євро, до якої боси «Сампдорії» вдалися ще в лютому. Офіційно ж угода була завершена на початку липня, коли відкрилося трансферне вікно в Італії. Цікаво, що Еміль Аудеро народився в Індонезії в родині індонезійця та італійки. Поки виступав за юнацькі та молодіжну збірну Італії.

Попередній трансферний рекорд клубу: Дуван Сапата - 18,5 млн євро, сезон-2018/19

НІМЕЧЧИНА

«Боруссія» Дортмунд: Матс Хуммельс - 30,5 млн євро

30-річний захисник всю свою кар'єру пов'язує поки виключно з двома клубами - «Баварією» та «Боруссією». Влітку нинішнього року відбулося повернення Матса в Дортмунд після трьох років виступів в Мюнхені. За те, щоб Хуммельс знову одягнув жовто-чорну футболку, босам «Боруссії» довелося чимало заплатити, оновивши клубний трансферний рекорд. Багато хто з аналітиків критикує керівництво дортмундців за таку інвестицію, але хто знає, можливо, саме упевненої гри Матса в обороні і не вистачає «Боруссії» в останні роки, щоб повалити «Баварію» з чемпіонського трону.

Попередній трансферний рекорд клубу: Андре Шюррле - 30 млн євро, сезон 2016/17

«Байєр»: Керем Демірбай - 32 млн євро

Успішний виступ леверкузенців в минулому сезоні приніс команді місце в груповому раунді Ліги чемпіонів. Влітку «Байєр» вирішив підсилити склад за рахунок запрошення хавбека «Гоффенгайма» Керема Демірбая, за якого довелося віддати рекордні для «фармацевтів» 32 мільйони євро. Відзначимо, що у Демірбая вже є досвід виступів у групі Ліги чемпіонів - в минулому сезоні Керем грав за «Гоффенгайм» в одному квартеті з «Манчестер Сіті», «Шахтарем» та «Ліоном».

Попередній трансферний рекорд клубу: Лукас Аларіо - 24 млн євро, сезон-2017/18

«Баварія»: Лукас Ернандес - 80 млн євро

Складно уявити, але гранд німецького футболу «Баварія» до цього не купувала футболістів дорожчих за 40 з невеликим мільйонів євро. Нинішнім літом мюнхенці розщедрилися на французького бека Лукаса Ернандеса, за якого довелося віддати «Атлетико» відразу 80 мільйонів у євровалюті. З урахуванням продажу Хуммельса, чисті витрати на зміни в центральній зоні оборони у «Баварії» склали 50 мільйонів євро, але ж перспектива того вартує - Лукас на 7 років молодший за Матса.

Попередній трансферний рекорд клубу: Корентен Толіссо - 41,5 млн євро, сезон-2017/18

ФРАНЦІЯ

«Монпельє»: Тежі Саваньє - 9,5 млн євро

У літнє трансферне вікно «паладіни» зважилися на здійснення дуже серйозного за мірками власного клубу та історії трансферу - за 9,5 мільйонів євро в клуб повернувся хавбек Тежі Саваньє, який в останні роки виступав за «Нім». Саваньє є вихованцем «Монпельє», але в 19-річному віці покинув клуб, так і не зігравши жодного матчу за першу команду. Тому тепер, коли Тежі вже 27 років, він нарешті зможе одягнути футболку рідного клубу, здійснивши мрію дитинства.

Попередній трансферний рекорд клубу: Даніель Конгре - 5 млн євро, сезон-2012/13

«Ліон»: Йоакім Андерсен - 24 млн євро

Посилення центральної зони оборони - один з ключових викликів, який стояв перед керівництвом «Ліона» на початку нинішньої трансферної кампанії. У підсумку вибір скаутів та керівництва випав на данського бека «Сампдорії» Андерсена, за перехід якого «ткачі» не пошкодували віддати 24 мільйони євро. Тим самим «Ліон» повторив власний рекорд з трансферних витрат на покупку новачка, хоча з урахуванням того, що та угода була здійснена десять років тому, багато хто напевно вже й забув, що «ткачі» вміють багато витрачати. Інвестиція виглядає досить логічною та багатообіцяючою, але лише час покаже, чи можна буде назвати її такою згодом.

Попередній трансферний рекорд клубу: Лісандро Лопес - 24 млн євро, сезон-2009/10

Олексій СЛИВЧЕНКО