Чотири причини, чому Ребров – найкращий український клубний тренер прямо зараз

Футбол України 23 Липня, 19:23 943
Чотири причини, чому Ребров – найкращий український клубний тренер прямо зараз
Угорський «Ференцварош» ще на три роки продовжив контракт з українським головним тренером Сергієм Ребровим.

«Повертайтеся в «Динамо», після Вас тут прірва», – пишуть деякі вболівальники київського футбольного клубу в мережі, звертаючись до колишнього наставника команди зі столиці України. Однак, мабуть, даремно стараються. Сергій Ребров, з усього видно, знайшов себе на новому місці в новій країні. У нього, як свідчать угорські футбольні журналісти, міцний ґрунт під ногами і все там влаштовує.

Більше того, в місцевій пресі впродовж минулого сезону доволі часто з’являлася інформація (правдива чи ні – інше питання), що українським фахівцем цікавлять скаути з провідних футбольних держав світу. Здебільшого називали англійські клуби, переважно з нижньої частини Прем’єр-ліги або з Чемпіоншипу, але були в цьому списку й німецькі та іспанські колективи.

Тобто в Угорщині не сумніваються, що «Ференцварош» для Реброва – лише трамплін для подальших кар’єрних висот. Тому й намагаються боси найтитулованішого угорського клубу (30 золотих перемог у внутрішньому чемпіонаті – більшої кількості трофеїв там не має ніхто) якомога довше втримати хорошого тренера. Що ж так підкупило угорців, які загалом до «варягів» з «Великої України» ставляться зазвичай обережно?

Стабільність. Місцева преса особливо відзначає цю рису Сергія Станіславовича. Причому як в ігрових моментах, так і в характері. І така стабільність підкуповує тамтешню публіку. Їй, схоже, подобається, що іноземний тренер із впертою стабільністю гне свою лінію, не підлаштовуючись під місцеві особливості, розбудовує тактику на власний лад, і вона цього сезону принесла результат у вигляді чемпіонства країни.

Авторитет. Ми добре знаємо, наскільки різким на емоціях може бути Ребров, коли його команді щось не вдається. Особливо не змінився він і в Угорщині. Проте така суворість навіть додає йому балів. Не можна сказати, що Сергія там обожнюють, швидше – ставляться з повагою та визнають його тренерські навики.

Справжню ж любов він має шанс отримати вже через певний період, якщо виведе команду в груповий етап хоча би Ліги Європи. Востаннє «Ференцварош» грав у групі євротурніру ще в сезоні-2004/2005. Перший крок до цього вже зроблено: у першому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів «Ференцварош» за сумою двох матчів пройшов міцний болгарський «Лудогорець», і чималий вклад у цей прохід результативними діями (голами й асистами) внесли українські футболісти Зубков і Харатін, Крім них, у команді є ще третій українець – Ігнатенко, якому Ребров теж надає достатню кількість ігрової практики.

Дипломатія. У чому змінився уродженець донбаської Горлівки після переїзду з України в Угорщину, то це у вмінні наводити контакти з людьми: вболівальниками, пресою, експертами. Під час перебування біля керма «Динамо» у цьому сенсі були певні прогалини. А зараз навіть представники найрадикальніших ультрас-угруповань «Ференцвароша» «кривих» слів на адресу українця собі не дозволяють, адже Ребров знайшов до них підхід і зумів налаштувати їх на приязний лад щодо тренера команди, за яку вони фанатіють.

Прогрес. Угорські експерти, своєю чергою, відзначають, що український фахівець постійно прогресує. Вони кажуть, що приїхав до них один Ребров, а зараз він трохи інший: мовляв, тренер зробив помітний крок уперед і став ще більшим професіоналом. Звідси і чутки про можливий перехід на підвищення у якийсь крутіший клуб.

Чи наважиться Сергій Ребров на чергові зміни у своїй кар’єрі – наразі сказати складно. Принаймні поки що в Угорщині він перебуває у такому собі комфортному становищі. А там, де добре, зазвичай нічого не змінюють. Тим більше, що і з «Ференцварошем» є що доводити. Проте не виключено, що професійні амбіції незабаром покличуть українського тренера на кар’єрне підвищення. І навряд чи це виявиться рідне для нього київське «Динамо»...