Одеса, Луцьк, Харків, Поворознюк і всі-всі-всі: гід по сезону 2019/20 Першої ліги

Футбол України 27 Липня, 15:57 1106
Одеса, Луцьк, Харків, Поворознюк і всі-всі-всі: гід по сезону 2019/20 Першої ліги | 19-27
Про амбіції та можливості клубів ПФЛ. Кожен учасник представлений, всі акценти розставлені.

Перша ліга віддала в УПЛ найдорожче, що мала – СК Дніпро-1 та Колос. Утім, лишається головним фаворитом Волинь, серед претендентів на підвищення в класі називають Металіст 1925, Авангард, Оболонь-Бровар, МФК Миколаїв, Рух та, звісно, фіналіста Кубка України – Інгулець.

Чим жили клуби Першої ліги влітку, наскільки змінилися та з якими завданнями входять у сезон 2019/20? Говоримо в прев’ю нового чемпіонату.

  • ЧОРНОМОРЕЦЬ (ОДЕСА)

Що було минулого сезону: 11 місце в УПЛ (і поразка в плей-офф від Колоса)

Як провели літо: працювали вдома; у липні провели кілька спарингів, але забивали багато тільки друголіговому Кристалу (4:2).

Чого хочуть цього сезону: повернутися в УПЛ.

Хто прийшов: тр.Старовик (Чорноморець U-21), в.Безотосний (Габала Азербайджан Д1), з.Васільєв (Агродім Бахмач ААФУ), з.Воронін (ПФК Львів Д1), п.Ткачук (Атирау Казахстан Д1), п.Ярошенко (ост.кл.: КПВ Фінляндія Д1), н.Коваленко (Даугавспілс Латвія Д1)

Ким цікавилися: н.Девич (Сабах Азербайджан Д1)

Хто пішов: тр.П’ятенко, в.Литовченко (Динамо Тбілісі Грузія Д1), з.Калітов (Нива Вінниця Д3), з.Міщенко (СКА-Хабаровськ Росія Д2), п.Бабенко (Ракув Польща Д1), п.Морозенко (Верес Д3), н.Вільхамссон (Термаліка Польша Д2 п/ор.), з.Трубочкін, п.Чорній

Чи стали сильнішими? Не факт. Нема в заявці травмованого Рижука. Пішли гравці в розквіті сил, прийшли – ветеранчики. Цього може (має?) вистачити для Першої ліги, але не для тривалої перспективи. Хоча, треба сказати, що на фоні старожилів дивізіону, Чорноморець буде виділятися майстерністю, хоча багато менш «породистих» команд можуть загнати його за рахунок примітивного довгого пасу й швидкості.

Яке найголовніше досягнення літа? Зберегли боєздатність.

  • Головна втрата – Арні Вільхамссон

Ісландець міг зіграти і центрального форварда, і флангового. Багато забивав. Володів гарним навиком реалізації.

  • Головне придбання – Дмитро Безотосний

Ностальгійне повернення голкіпера, який саме в Чорноморці доріс до рівня кандидата в національну збірну. Після азербайджанської Габали навряд чи розтратив свої таланти, а вік воротареві не є вирішальним недоліком. Часто – навпаки.

  • Лідер – Володимир Танчик

Реактивний вінгер на прізвисько Т-34. У Першій лізі може конкурувати з Романовим і Кожановим за звання кращого за амплуа.

  • Зірка – Микола Мусолітін

Суто за перемогу на чемпіонаті світу серед молоді в Польщі. Місцевий вихованець, який може зіграти на різних точках середини поля й групи атаки, а також може розігнати атаку.

Фото: fcvolyn.net
  • ВОЛИНЬ (ЛУЦЬК)

Що було минулого сезону: 3 місце в Першій лізі (й поразка від Карпат у плей-офф)

Як провели літо: працювали вдома, їздили на Закарпаття. Дещо розчарували малою результативністю в спарингах, у той же час, на зборах навіть із сильними суперниками грали на рівних.

Чого хочуть цього сезону: зобов’язані боротися за перше місце.

Хто прийшов: в.Котляров (Кремінь Д2), в.Леванідов (ФК Олександрія Д1), з.Мельничук (Металіст 1925 Д2), з.Михалик (Локомотив Москва Д1), п.Стрижеус (ФК Слонім-2017 Білорусь Д2), п.Чачуа (Торпедо Кутаїсі Грузія Д1), н.Пономар (ФК Олександрія Д1), в.Харченко, з.Зінь (обидва – Волинь U-19)

Ким цікавилися: в.Федорівський (Оболонь-Бровар Д2), з.Федецький (Карпати Д1), з./п.Бобко (Ескільстуна Швеція Д1), п.Кошман (Металіст 1925 Д2), п./н.Чиряк (ФК Ніжній Новгород Росія Д2), н.Петров (ост.кл.: Рух Д2), н.Прядун (ост.кл.: Арсенал-Київ Д1)

Хто пішов: в.Воробей (Агробізнес Д2), з.Западня (Десна Д1), з.Петько (Верес Д3), п.Зінкевич (Агробізнес Д2), н.Карпенко (Карпати Д1 п/ор.), в.Когут, з.Маткобожик, н.Козьбан

Чи стали сильнішими? Суперечливе питання. Втратили забивного Карпенка й досвідченого Козьбана, який не знайшов довіри у Тлумака. Послабили фланг, відпустивши в УПЛ Западню. Скоротили варіативність, відпустивши Когута, Петька, Зінкевича. Але придбання, принаймні, відповідають задекларованим завданням. А якщо виявиться, що у того ж Михалика ще є сили не лише бути символом, а й грати, то взагалі все буде непогано.

Яке найголовніше досягнення літа?

  • Головна втрата – Ігор Карпенко

Груба стратегічна помилка: награвати форварда, який тобі не належить, щоб потім не мати змоги використовувати його в плей-офф і втратити його в міжсезоння.

  • Головне придбання – Віталій Пономар

Провалив минулий сезон в УПЛ (1 гол і 1 асист у 24 матчах за ФК Олександрія), але ми-то знаємо, що насправді це досить добротний форвард, який уміє гарно завершувати багатоходівки й відгукується на флангові «посилки».

  • Лідер – Денис Кожанов

16 голів і 12 асистів у 27 матчах регулярного чемпіонату – це беззаперечно найкращий гравець Першої ліги 2018/19.

  • Зірка – Тарас Михалик

Учасник чемпіонату Європи 2012 року, віце-чемпіон Європи серед молоді, переможець всіх можливих внутрішніх змагань України й Росії – ми віддаємо належне статусу, але при цьому не уявляємо, чого очікувати від Михалика в чемпіонаті. Може бути, що він стане не лідером, а символом.

Фото: metalist1925.com
  • МЕТАЛІСТ 1925 (ХАРКІВ)

Що було минулого сезону: 4 місце

Як провели літо: вдома; програли Металургу, Руху, Олімпіку, не змогли обіграти вчорашніх аматорів із Альянсу.

Чого хочуть цього сезону: підвищення в класі.

Хто прийшов: тр.→гол.тр.А.Демченко, тр.Пісоцький, тр.Р.Романов, тр.Едмар (Харрікейн США), з.Осман (Арсенал-Київ Д2), з./п.Шершень (Авангард Д2), п.О.Демченко (Нива Вінниця Д3), п.Кольцов (Олімпік Д1), п.Проданов (ФК Маріуполь U-21 ор.), п.Савін (Полісся Д3), н.Дмитренко (Вікторія Кельн Німеччина U-19)

Ким цікавилися: з.Платунов (Балкани Д2), п.Ігнатьєв (Кристал Д3), п.Козак (Десна Д1), п.Мягков (Рух Хожув Польща Д3), п.Поступаленко (ост.кл.: Торпедо-БелАЗ Білорусь Д1), н.Бойко (Мир Д3), н.Келе (Нігерія)

Хто пішов: гол.тр.Горяїнов, тр.С.Ралюченко, в.Каневцев (Ворскла Д1 п/ор.), з.Мельничук, п.Кошман (обидва – Волинь Д2), п.Луїс Фернандо, п.Фабіньо (обидва – Олімпік Д1), п.Калюжний, п.А.Ралюченко (Гірник-Спорт Д2), п./н.Синиця (обидва – Рух Д2), п./н.Фаюк (Черкащина Д2), з./п.Д.Сидоренко, п.Гранкін, п.Є.Коваленко, п.А.Ралюченко, п.Чегурко

Чи стали сильнішими? Ні. Пішли основний воротар, основні центрхави, найрезультативніший вінгер. І далеко не на всі «больові точки» знайдено гідне посилення. Тому, при всій добротності складу, харків’яни відстали від потенційних конкурентів, які цього літа «обдирали» навіть УПЛ в пошуках якісного підсилення.

Яке найголовніше досягнення літа? Втримали Поспєлова й Романова, бо після втрат Каневцева, Синиці та Калюжного це був би страшної сили удар.

  • Головна втрата – Олег Синиця

Він не настільки командний, як Романов, не настільки темповий, як той же Савін, але забивав багато, вмів загострити, був розкутим у обводці та роботі з м’ячем.

  • Головне придбання – Олександр Осман

Мав великі шанси в Металісті, Динамо, Карпатах, Арсеналі. Не один рік викликався в вікові збірні. Але перспективність проходить з віком, а гравець він добротний – зараз його великий шанс проявити себе й посісти гідне місце в футболі.

  • Лідер – Дмитро Поспєлов

Один із найкращих захисників Першої ліги. Сам одесит, пробувався не раз у різних командах, але якраз тут реалізувався й вийшов на пристойний рівень. Такий, що на нього всерйоз задивлялися учасники єврокубків.

  • Зірка – Сергій Романов

Швидкий і різносторонній півзахисник. Майстерний розпасівник і виконавець стандартів. У Зорі потрапив у дуже неприємну історію, але єдиний зумів зберегти себе в футболі.



  • АВАНГАРД (КРАМАТОРСЬК)

Що було минулого сезону: 5 місце

Як провели літо: вдома; спарингували малувато, але запам’яталися, наприклад, перемогою над Олімпіком із УПЛ.

Чого хочуть цього сезону: покращити показник минулого сезону.

Хто прийшов: тр.вор.Близнюк (ост.кл.: ПФК Суми Д2), в.Зеленський (ПФК Суми Д2), з.Бородай (Ґурник Ленчна Польща Д2), з.Брюхов (Торрес Італія Д4), з.Дєдяєв (Енергія Д3), н.Шаврін (Полісся Д3), н.Яворський (Авангард Д2), з.Таранда, п.Хоружий, п.Башинський (всі – Авангард U-19)

Ким цікавилися: –

Хто пішов: з.Єрмаков (Десна Д1 п/ор.), з./п.Нечипоренко (Зоря Д1 п/ор.→Кремінь Д2), з./п.Шершень (Металіст 1925 Д2), п.Демченко (Колос Д1 ор.), п.Скоблов (Кремінь Д2), н.Щебетун (Металург Д3), п.Копитов, н.Хоцяновський

Чи стали сильнішими? Не факт. По-перше, не вдалося домовитися про продовження оренди Єрмакова й були питання по Кірієнку, якого Десна деякий час протримала на своїх зборах. По-друге, втрачений Демченко – він не Марадона, але багато забивав і в принципі був найбільш прогресуючим півзахисником команди. Щодо посилення, то всі варіанти цікаві, але жоден – не «вірняк». Шаврін уже в зрілому віці й ніколи не забивав дуже багато. Яворський нестабільний, хоча, без сумніву, додасть атакам Авангарду різноманітності. Про перспективи Бородая та Брюхова колись говорили з великою повагою, але прориву не сталося. Дєдяєв був кілька років «під Першою лігою», але ні Десна, ні навіть Гірник-Спорт його свого часу не підписали. Лишається розраховувати на міцність і зіграність колективу, для якого не критично, щоб прямо аж усі новачки стрибнули вище голови.

Яке найголовніше досягнення літа? Втримали Кірієнка.

  • Головна втрата – Єгор Демченко

Молодий атакувальний хав прогресував і багато забивав. Але, зважаючи на те, що, крім Колоса, ним цікавилися СК Дніпро-1 та Олімпік, утримати його було б нереально.

  • Головне придбання – Ілля Брюхов

Колись Кальярі змусив заговорити про цього молодого гравця, підпустивши його під основний склад. Але коли йому довелося доводити клас через оренди, в Україні про нього призабули. А між тим, цікавий молодий гравець. І точно додасть хайпу навколо своєї нової команди.

  • Лідер – Владислав Ємець

Влітку його навіть відкликала Зоря, був варіант, що, якби склалися певні кадрові варіанти, він міг би стати й основним лівим фулбеком луганців. Але, на щастя для Авангарду, повернувся. Тут точно буде основним на бровці.

  • Зірка – Ігор Кірієнко

13 голів і 6 асистів у 33 роки – головний таранний форвард Першої ліги знову в оренді в Авангарді. Страшно уявити, що буде з обороною суперників, якщо на довгі паси будуть відгукуватися вони з Шавріним.


  • ОБОЛОНЬ-БРОВАР (КИЇВ)

Що було минулого сезону: 6 місце

Як провели літо: вдома; провели низку спарингів, здивувавши поразками від студентської збірної та молодіжки Шахтаря, хоча на рівних грали з тими ж представниками УПЛ.

Чого хочуть цього сезону: фінішувати вище, по можливості – в зоні медалей і підвищення в класі.

Хто прийшов: з.Майданевич, н.Батальський (обидва – Шевардені Грузія Д2), з.Терехов (Колос Д1), з./п.Бровченко (СК Дніпро-1 Д1), п.Савченко (Полісся Д3)

Ким цікавилися: з.Махнєв (Енергія Д3), н.Породько (ФК Маріуполь U-19)

Хто пішов: п.Гутті (Вікторія Жижков Чехія Д2), п.Шишка (Динамо Тбілісі Грузія Д1), н.Кузін (СК Дніпро-1 Д1), з.Шевченко, п.Косовський

Чи стали сильнішими? Ні. Втрачені провідний лівий захисник Шевченко, основний опорник Шишка, а також молодий форвард Кузін, який фрагментами показував дуже цікавий футбол. Ледве зберегли Федорівського, який літом був помічений у тренувальних таборах клубу УПЛ та одного з фаворитів Першої ліги. У селекції клуб вдався до ностальгії – повернули Терехова, Бровченка та Майданевича, які колись вдало грали за команду. Запросили Савченка, свого часу провідного гравця молодіжки Динамо часів Хацкевича. Підписали Батальського – провідного бомбардира Арсеналу часів першолігового чемпіонства. Тоді ці всі гравці справді були крутими, а як тепер?

Яке найголовніше досягнення літа? Все ж, зберегли основний «кістяк» команди.

  • Головна втрата – Євген Шевченко

Його звикли вважати «сином полка», а між тим він провів дуже сильний минулий сезон. Хороша ліва нога, вміє подати стандарти. Ефективно діє фланговим захисником і навіть «лінійним» – відповідальним за всю бровку. Такого гравця бажано було зберігати.

  • Головне придбання – Олексій Майданевич

Стрімкий фланговий захисник із лідерськими якостями та вмінням вдало підключитися на стандарт. Корінний оболонський вихованець, але так вийшло, що свого часу змушений був доводити рівень в інших командах.

  • Лідер – Максим Покотилюк

Досвідчений опорник – жорсткий, непоступливий гравець зі спортивним характером. Якби не він, усі ці втрати центрхавів (а до Шишки також же йшли гравці з цієї зони) вилізли б боком.

  • Зірка – Назарій Федорівський

Від часу, коли він вчорашнім школярем гідно протистояв Шахтареві Луческу на кубок – і дотепер він лишається найкращим воротарем Оболоні-Бровар. Витримав конкуренцію кількох гідних голкіперів. Заслужив, якщо чесно, шансу спробувати сили в УПЛ – шкода, якщо це буде не з рідною командою.

  • ІНГУЛЕЦЬ (ПЕТРОВЕ)

Що було минулого сезону: 7 місце й фінал Кубка України

Як провели літо: вдома; обіграли в гостях Ворсклу, зіграли внічию з СК Дніпро-1, та й загалом здорово виглядали в спарингах.

Чого хочуть цього сезону: підвищитися в класі.

Хто прийшов: тр.вор.О.Стронцицький, в.Льопка (Нива Вінниця Д3), в.Шуст (Ворскла Д1), з.Фатєєв (ПФК Львів Д1), п.Ігнатьєв (Кристал Д3), п.Марчук (ост.кл.: Волинь Д2), п./н.Коробка (ост.кл.: Волинь Д2)

Ким цікавилися: з.Шевченко (Енергія Д3), п.Шарпар (Ворскла Д1), н.Камара

Хто пішов: в.Ситников (Гірник-Спорт Д2), з.Солдат (Верес Д3), з./п.Коцюмака (Гірник Д3 ор.), п.Передистий (ВПК-Агро Д3 ор.), п.Піднебенний (Альянс Д3)

Чи стали сильнішими? Не буде однозначної відповіді. З одного боку, команда й так була непоганою. З іншого – ті гравці, які пішли, це досить класні футболісти й для глибини складу не завадили б. Іще один ракурс – лише один Шуст із усіх запрошених на більш високому рівні був основним. Коробка та Марчук в Волині пройшли крізь ротацію, Ігнатьєв справді пробувався у Динамо та Шахтарі, але ж не зумів пробитися не тільки у них, а й в УПЛ. Отже, точно буде підсумувати ось що: Інгулець сам привчив вболівальників до своєї амбітності, тому, чесно кажучи, очікувалося, що будуть, умовно кажучи, ще й Шарпар, Ребенок, а то й оренда, умовно кажучи, Тотовицького чи Мудрика.

Яке найголовніше досягнення літа? Клуб зберігає стабільність і бойовитість.

  • Головна втрата – В’ячеслав Піднебенний

Людина, яка здатна зв’язати лінії й на хорошому рівні зіграти проти будь-якого суперника.

  • Головне придбання – Владислав Ігнатьєв

Унікальна доля: зовсім юним встиг дебютувати за класичний Металург в УПЛ, потім пробувався у молодіжках всіх наших грандів, потім стояв біля витоків новоствореного запорізького клубу, а коли виявився йому непотрібним – заграв у Кристалі з рідного міста. За найкращим асистентом Другої ліги стежили кілька клубів, а підписав Інгулець.

  • Лідер – Олександр Акименко

36 м’ячів назабивав за два роки в Інгульці. Дійшов до ювілейної сотні голів у Першій лізі.

  • Зірка – Богдан Шуст

Не за просто так має таке ім’я в українському футболі. Для воротаря його вік – це розквіт, тож розрахунок, що Шуст приведе Інгулець в УПЛ і ще й там його ворота позахищає.

  • БАЛКАНИ (ЗОРЯ)

Що було минулого сезону: 8 місце

Як провели літо: вдома; провели низку спарингів, серед яких багато нічиїх. Гідно протистояли Десні та Чорноморцю.

Чого хочуть цього сезону: грати в задоволення і фінішувати в верхній половині таблиці.

Хто прийшов: в.Демський (Чорноморець юн.), з./п.Серденюк (Кремінь Д2), п./н.Гранчар (ФК Олександрія U-21)

Ким цікавилися: з./п.Дмітрієв (ост.кл.: Реал Фарма Д3), п.Колосовский, н.Дейкун

Хто пішов: н.Райчев (зав.), в.Лукаш (Реал Фарма Д3), з.Любчак (Верес Д3), п.Герасимець, п.Гончаренко, н.Якубов

Чи стали сильнішими? Не факт. Зіграна команда втратила ветеранів Любчака та Райчева, пішло ще кілька гравців із взичної обойми. Серед тих, хто прийшов – винятково місцеві. Причому, достатньо пограв на дорослому всеукраїнському рівні лише Серденюк. Звісно, Балкани – команда зіграна, міцно збита. Але посилення у них значно слабкіше, аніж у сусідів по таблиці. Причина об’єктивна.

Яке найголовніше досягнення літа? Зберегли боєздатність і продовжили грати.

  • Головна втрата – Сергій Любчак

Важко визначити когось одного, кожен із тих, хто пішов, приніс певну користь команді. Назвемо досвідченого захисника, який свого часу посприяв стабілізації захисту зорянців.

  • Головне придбання – Віктор Серденюк

Вихованець Чорноморця якраз став чемпіоном Другої ліги з Кременем. Може зіграти в опорній зоні чи в центрі захисту. Місцевий – це великий плюс.

  • Лідер – Анатолій Опря

Цього року йому виповниться 42, а він носиться на рівні з молодими й рідко коли навіть просить заміну. Плюс до цього – універсалізм, надійність і гарматний удар.

  • Зірка – Костянтин Пархоменко

Син головного тренера став футболістом ще школярем. Пробувався у дублі Динамо, з ПФК Олександрія став переможцем Першої ліги. Але включився у «родинний бізнес» і є провідним півзахисником, виконавцем стандартів і диспетчером ФК Балкани.

  • МФК МИКОЛАЇВ

Що було минулого сезону: 9 місце

Як провели літо: провели великі збори на Київщині – з перемінним успіхом. Утім, про деталі роботи «корабелів» конкуренти не знатимуть, тому що команда діяла в закритому режимі й випускала мізер інформації зі своєї підготовки.

Чого хочуть цього сезону: мінімум бути в п’ятірці, за можливості – боротися за медалі.

Хто прийшов: з.Запорощенко (Шахтар U-21), з.Киричук (ФК Дніпро ААФУ), з.Слінкін (Десна Д2), п.Росляков (Енергія Д3), п.Сондей (Олімпік Д1)

Ким цікавилися: з.Дєдяєв, з.Махнєв, н.Бочак (всі – Енергія Д3), п.Ігнатьєв (Кристал Д3), п.Крапивний (Металург Д3), н.Бойко (Мир Д3)

Хто пішов: з.Назаренко (зав.→тр.), в.Восконян, з.Цапій

Чи стали сильнішими? Так. Шищенко працював у молодіжній першості УПЛ і продовжує використовувати свої знання кадрів у цій царині. Звідси – відразу декілька придбань МФК Миколаїв цього року (досить успішних). Явно прибули під основу із Прем’єр-Ліги лівий фулбек Слінкін та атакувальний хавбек Сондей. За потенціалом може боротися за місце в основі могутній центрбек Дніпра Киричук. Щодо Рослякова та Запорощенка, це все ще досить молоді й малодосвідчені гравці, але – з хорошими даними. Зважаючи на те, що всю бойову обойму команда зберегла, вона стала сильнішою. От тільки боротьба за місця в п’ятірці буде жорсткішою, ніж минулого сезону, тому не факт, що цього вистачить.

Яке найголовніше досягнення літа? Приховали від сторонніх спостерігачів підготовку.

  • Головна втрата – не було

Втрат, які б загрожували боєздатності команди, не було. .

  • Головне придбання – Іван Сондей

Технічний, швидкий і гнучкий атакувальний хавбек. Може зіграти навіть на вістрі. Колись, в дублі Дніпра та охтирському Нафтовику, був дуже крутим – в УПЛ трішки збив полиск.

  • Лідер – Андрій Ковальов

29-річний плеймейкер багато років провів у Миколаєві – йшов, але обов’язково повертався. Головний розпасівник команди, може забити й сам. Багато в чому визначає стиль гри.

  • Зірка – Владислав Войцеховський

Багато років вважався «молодим-перспективним» в дублі Дніпра – розкрився також у Охтирці, але не використав багатьох шансів, які в нього були. Після СК Дніпро-1 перейшов у МФК Миколаїв. Видав мега-матч проти Металіста 1925. Якщо б так грав у кожному турі – був би найкращим у лізі.


  • ПРИКАРПАТТЯ (ІВАНО-ФРАНКІВСЬК)

Що було минулого сезону: 10 місце

Як провели літо: вдома; провели низку спарингів, у тому числі – проти португальської Браги.

Чого хочуть цього сезону: посісти 5-6 місце

Хто прийшов: п.→адм.Веприк, з.Пастух, з.Радульський (обидва – Нафтовик Долина А), п.Солдатенко, н.Хома (обидва – Прикарпаття-Тепловик А), н.Семотюк (Арсенал-Київ U-21 УПЛ)

Ким цікавилися: Гавронський, Крижанівський, Павлюк, Феліпович, Шевченко, з.Пархуць (усі – Прикарпаття-Тепловик А), Лабич, Лазар (СДЮШОР Прикарпаття юн.)

Хто пішов: в.Стеф’юк (область), з.Квасний (ФК Львів Д1), з.Лаврук (ФК Калуш Д3)

Чи стали сильнішими? Ні. Влітку збурили всіх, звільнивши кількох гравців, і в тому числі – Худоб’яка. Але Халка повернули. А ще підхопили земляка Семотюка із Арсеналу та кількох місцевих молодих гравців. Дехто з них, як Хома із Солдатенком, дуже навіть сподобалися. Але варто пам’ятати: кожен рік індекс ветеранів падає, щоб підтримувати боєздатність (а тим більше із таким амбітним, як для цієї команди, завданням), треба посилюватися значно сильніше.

Яке найголовніше досягнення літа? Зберегли свою ідентичність і лишаються Командою рідного краю – таких бракує нашому футболу.

  • Головна втрата – Микола Квасний

По ходу сезону завойовував місце в основі, провів кілька сильних матчів (як проти мало мотивованого СК Дніпро-1) – і в підсумку заслужив запрошення в УПЛ від ПФК Львів.

  • Головне придбання – молодь

Звісно, поки що ці імена нічого нікому не говорять, але хлопці це здібні. На обласному та юнацькому рівні всіх розривали. А саме звідти вийшли й усі нинішні лідери Прикарпаття.

  • Лідер – Ярослав Конкольняк

Лівий хав, який здорово б’є та подає з лівої. Провів минулого сезону найбільше ігрового часу, забив 10 м’ячів при 5 асистах. Заслужив перегляд у СК Дніпро-1. На щастя для Прикарпаття, безрезультатний.

  • Зірка – Богдан Оринчак

12 голів у минулому сезоні – і це від правого півзахисника! Недивно, що чемпіон Першої ліги запросив Богдана на збори. Дивно, що ніхто інший не позарився на нього й Конкольняка. В цьому щастя Прикарпаття.

  • РУХ (ЛЬВІВ)

Що було минулого сезону: 11 місце

Як провели літо: провели виїзні збори в Харкові та Словаччині. Вдало поспарингувалися з тутешніми і тамтешніми клубами. Провели гучний ребрединг і переїхали з передмістя в обласний центр.

Чого хочуть цього сезону: скромно говорять про перемогу в кожному матчі, але ми підозрюємо, що завдання одне – трійка найкращих.

Хто прийшов: з.Нємчанінов (Десна Д1), п.Мисик (Ворскла Д1), п.Калюжний, п./н.Синиця (обидва – Металіст 1925 Д2), п.Мартинюк (Ерміс Кіпр Д1), н.Антві (Лейрія Португалія Д3)

Ким цікавилися: –

Хто пішов: п.Вербний, п.Грисьо (обидва – Карпати Д1 п/ор.), п.Б.Баранець, п.Г.Баранець (обидва – Нива Теребовля ААФУ), п.Чепелюк (Гірник-Спорт Д2), з.Лобай, п.Буй

Чи стали сильнішими? Так. Всі новачки – під основу. Всі втрати у клубі вважають робочими й не критичними. До того ж, у команді є низка гравців у віці 20-25 років, які за останній рік додали й мають ще прогресувати (це те, що називають «внутрішніми резервами»).

Яке найголовніше досягнення літа? Перехопили у Металіста 1925 двох гравців основи, досягнувши подвійного ефекту – посилилися самі й (це особливо сильно) послабили конкурента.

  • Головна втрата – Вербний і Грисьо

Місцями грали дуже сильно. Таких можна було б підписувати на тривалий контракт і розвивати.

  • Головне придбання – Калюжний і Синиця

Молоді, перспективні – граючі й результативні вже зараз. Таке рідко буває. Калюжного ми свого часу вносили в п’ятірку найперспективніших гравців ПФЛ. Це сумлінний, старанний центрхав, який може вирости в гарного гравця. Синиця – індивідуаліст, технар, видовищний гравець. При цьому минулого сезону забив десяток м’ячів і заробив безліч стандартів під голи.

  • Лідер – Володимир Заставний

Досвідчений фланговий захисник провів 1831 ігрову хвилину. Зберіг місце в основі й за царства Кучука. Фізично сильний гравець, який діє повздовж всієї бровки з підключеннями.

  • Зірка – Юрій Климчук

Найцікавіший гравець з-поміж тих, хто приходив «під Кучука». 5 голів і 3 асисти в 7 матчах весни. Дуже непоганий як вільний форвард при схемі, яку награє тренерський штаб (щось на кшталт 3-5-2 із латералями). Йому всього 22 – може суттєво додати.

  • ГІРНИК-СПОРТ ГОРИШНІ (ПЛАВНІ)

Що було минулого сезону: 12 місце

Як провели літо: вдома; спарингували з тим, хто поруч, тому тут були й друголігівці, й аматори, а часом – навіть двосторонки.

Чого хочуть цього сезону: фінішувати вище й уникнути будь-яких турбот щодо плей-офф чи тим більше вильоту.

Хто прийшов: в.Ситников (Інгулець Д2), з.Бичков (Кремінь Д2), з./п.Деркач (ост.кл.: ПФК Суми Д2), п.Ралюченко (ост.кл.: Металіст 1925 Д2), п.Суханов (Полісся Д3), п.Чепелюк (Рух Д2), н.Козлов (Кремінь Д2 п/ор.→ Інгулець Д2), н.Збунь (Торпедо Білорусь Д1)

Ким цікавилися: п.Герасимець (Балкани Д2), н.Бойко (Мир Д3), н.Корнєв (Металург Д3)

Хто пішов: в.Чопко (Буковина Д3), з.Гончар (Ворскла Д1 п/ор.), з.Зозуля (Кремінь Д2), п.Зуєвич (Поділля Д3), п.Кіча (ФК Минай Д2), в.Рязанцев, п.Бафталовський, п.Дичко

Чи стали сильнішими? Ні. Склад, як і завжди, нестабільний, тасується. Ветерана Зозулю замінив ветеран Деркач. Прийшло кілька гравців з непростою історією, яким є що доводити. При цьому хронічні проблеми лишаються при них – хіба що «прорве» Козлова чи Збуня в атаці, а захист навчиться грати на нуль (лише в одному контрольному матчі – проти аматорів із Легіона за все літо – Гірник-Спорт обійшовся без пропуску м’ячів).

Яке найголовніше досягнення літа? Під кінець зборів вирішили все-таки певні питання з посиленням.

  • Головна втрата – Антон Кіча

Технічний, добре навчений вінгер. На жаль, не вирізнявся стабільністю й результативністю, але все одно це втрата.

  • Головне придбання – Антон Ситников

Свого часу брав із командою медалі ПФЛ, був незамінним воротарем упродовж тривалої турнірної дистанції. Вихованець Динамо і екс-збірник останнім часом грав за Інгулець. Його повернення можна вважати удачею для Гірника-Спорт.

  • Лідер – Юрій Кравчук

Майже двохметровий захисник – знахідка для Мазяра. Хороший у верховій боротьбі, непоступливий в єдиноборствах. Та ще й прогресує.

  • Зірка – Антон Котляр

Талісман Мазяра, який найкращі сезони в кар’єрі провів у кам’янській Сталі та Вересі. Останній захід у Рівне запам’ятався «таксігейтом». У Гірнику-Спорт відбігав сім матчів, але реабілітація цього реактивного вінгера ще триває.

Фото: fcab.com.ua
  • АГРОБІЗНЕС (ВОЛОЧИСЬК)

Що було минулого сезону: 13 місце (і перемога над Металургом у плей-офф)

Як провели літо: вдома й на зборах в Ужгороді. Спаринг-партнерів мали якісних – Минай обіграли, з ПФК Львів та Волинню зіграли внічию.

Чого хочуть цього сезону: уникнути такого шоку, як плей-офф за виживання, й рішуче піднятися вгору.

Хто прийшов: гол.тр.→в-пр.Донець, гол.тр.Маркевич (Вільярреал Іспанія юн.), в.Воробей (Волинь Д2), з.Палюх, п.Вергун (обидва – ФК Дніпро ААФУ), з.Педро Гарсія (Бетіс Іспанія юн.), з.Стасишин (Карпати Д1), п.Зінкевич (Волинь Д2), п.Іванченко (ФК Самбір А), п./н.Дідик (УФК-Карпати юн.), н.Сікорський (Патріот Баришівський район А)

Ким цікавилися: –

Хто пішов: п.Ничипоренко (ФК Малинськ ААФУ), п.Скакун (Нива Тернопіль Д3), п.Чепурненко (Шевардені Грузія Д2), в.Одольський, з.Шевченко, з.Ясніцький, п.Пліс, н.Федосов (всі – зак., в/а)

Чи стали сильнішими? Так. Серед тих, хто пішов, є добротні гравці. Але хтось із них не виправдав сподівань, а хтось уже не встигав за зростанням амбіцій клубу. Із тих, хто прийшов, всі з непоганою школою. Молоді. Якраз цього не вистачало зіграній віковій команді. Напевно.

Яке найголовніше досягнення літа? Остап Маркевич привіз у Волочиськ справдешнього іспанця!

  • Головна втрата – Андрій Скакун

Ще свіжі в пам’яті веселі матчі в ААФУ та Другій лізі, де Скакун просто-таки рвав суперників на своєму фланзі.

  • Головне придбання – Сергій Палюх

У ФК Дніпро грав або центрбека, або опорника. Здорово грав один в один і в верховій боротьбі, видавав розкішні довгі передачі (можна уявити, яку пару вони можуть утворити з Курилом). Свої мінуси (розгубленість при довгих передачах за спину й грубі помилки в простих ситуаціях) має ліквідувати, бо інакше не досягне успіхів у великому футболі.

  • Лідер – Ігор Курило

Ліберо-плеймейкер. Людина із неймовірної сили ударом з лівої. Майстерний бомбардир – прекрасно грає «на другому поверху». Вирішив долю плей-офф, переломивши хребет господарям у Запоріжжі своїми голами.

  • Зірка – Богдан Семенець

Колись багато забивав у ПФЛ за ФК Тернопіль, мав гарні контракти в ФК Полтава та Геліосі. Потім був спад і відновлення кондицій в Агробізнесі – і в Другій лізі, і в Першій він найкращий клубний снайпер. Утім, минулим сезоном його невдоволені – разом із ще кількома гравцями був виставлений на трансфер. Але помилуваний – і спробує надалі забивати більше.

Фото: fckremen.com

КРЕМІНЬ (КРЕМЕНЧУК)

Що було минулого сезону: 1 місце в Групі «Б» Другої ліги, золоті медалі турніру

Як провели літо: вдома; грали, загалом, невдало – перемогли дубль Ворскли, поступилися сильним Металісту 1925, Інгульцю, Колосу.

Чого хочуть цього сезону: зберегти першолігову прописку.

Хто прийшов: в.Будюк, (Арсенал-Київ Д2), з.Гончаренко, н.Тарануха (обидва – Полісся Д3), з.Городенко (Чорноморець U-19), з.Зозуля (Гірник-Спорт Д2), з./п.Нечипоренко (Авангард Д2 п/ор.→ Зоря Д1), п.Воронченко (Металург Д3), п.Павлик (Радунья Польща Д4), п.Скоблов (Авангард Д2), п./н.Єрмаченко (Шевардені Грузія Д2), н.Куць (ФК Нікополь Д3 п/ор.)

Ким цікавилися: з.Томенко (Мир Д2), п.Стефурак (Таврія Д3), н.Козьбан (Волинь Д2)

Хто пішов: в.Котляров (Волинь Д2), з.Бичков (Гірник-Спорт Д2), з./п.Серденюк (Балкани Д2), п.Задерецький (Полісся Д3), н.Козлов (Інгулець Д2 п/ор.→Гірник-Спорт Д2), н.Черній (Валмієра Латвія Д1), з./п.Вовкодав (зав.), з.Ентін, п.Піскун, п.Степанчук, п./н.Глущук

Чи стали сильнішими? 50/50. Посилення є непогане (навіть з-поміж гравців, які прийшли в останню мить), але при цьому пішли деякі основні гравці. В тому числі – воротар Котляров і форвард Черній, яких тепер буде особливо важко замінити. Щемливим вийшло й прощання зі старожилами Степанчуком і Вовкодавом.

Яке найголовніше досягнення літа? Поговоримо про це, коли знімуться всі питання відносно домашньої арени.

  • Головна втрата – Костянтин Черній

Унікальна історія: все життя грав собі захисником, потім, граючи за Енергію, забив два м’ячі Кременю – й став його провідним бомбардиром. Команду покинув на піку слави – після «золотого» голу в суперфіналі Другої ліги та звання найкращого бомбардира дивізіону.

  • Головне придбання – Роман Гончаренко

Надійний і передбачуваний захисник, який добре знайомий Столовицькому по спільній роботі в Черкаському Дніпрі.

  • Лідер – Анатолій Масалов

Перехопили у Таврії хорошого гравця. Може зіграти на 4 різних позиціях. Відразу вирішив питання центрхава у Кремені.

  • Зірка – Олександр Єрмаченко

Свого часу Динамо купувало його в Скали за мільйон доінфляційних гривень. Подавав величезні надії. Був на контрактах у вітчизняних скоробагатьків і закордонних грандів. Перемагав у Першій лізі з Арсеналом. Спробує задати собі новий поштовх у кар’єрі в Кременчуку.

  • ФК МИНАЙ

Що було минулого сезону: 1 місце в Групі «А» Другої ліги, срібні медалі турніру

Як провели літо: вдома з частими виїздами на спаринги в Угорщину. Грали внічию з бронзовими призерами чемпіонату Угорщини та Карпатами. Добряче посмикали всіх, хто приїздив на збори на Закарпаття.

Чого хочуть цього сезону: закріпитися в Першій лізі.

Хто прийшов: гол.тр.Кобін, в.Черепко (Варда Угорщина Д1), з.Антоніо Сантос (Локомотіва Словаччина Д3), п.Кіча (Гірник-Спорт Д2), п.Є.Русин (ФК Поляна А), п./н.Глагола (ост.кл.: Шахтар U-21), н.Маїк (Верес Д3)

Ким цікавилися: з.Мілесін (Мир Д3), з.Стасишин (Карпати Д1), п.Тимофієнко (Черкащина-Академія Д2), п.Шевчук (Чайка Д3)

Хто пішов: гол.тр.Куренко, з.Федак (ФК Ужгород Д3), з.Корнутяк, з.Ощипко, з.Путраш, п.Смокоровський

Чи стали сильнішими? Можливо. Команда практично нікого не втратила. Але все одно – перехід із Другої ліги в Першу тепер не такий простий, як ще пару років тому. Посилення місцевими талантами й гравцями, які колись подавали надії, може не вистачити. Можливо, молодий головний тренер Василь Кобін, який дебютує в професії, змушений буде посилюватися по ходу сезону.

Яке найголовніше досягнення літа? Уникли різких дій і зберегли склад, який заробляв підвищення в класі.

  • Головна втрата – Кирило Куренко

Амбітний молодий тренер за словом в кишеню не ліз, тримав у поті чола ветеранів, декого встиг «списати за борт». Показав майстерклас, як втратити роботу, вигравши п’ять матчів поспіль.

  • Головне придбання – Антоніо Сантос

Невідомо, що це за гравець, але ажіотаж на трибунах буде.

  • Лідер – Роберт Гегедош

Забив 13 м’ячів, потім не без скандалу був звільнений – але повернувся в команду, де тепер сподіваються, що він забиватиме не менше, ніж у Другій лізі та на аматорах.

  • Зірка – Артур Карноза

Ще один чемпіон Європи 2009 року в ПФЛ. До переходу «кришталевого» хавбека ставилися з недовірою, але він наклепав стільки переможних штрафних, що зіграв важливу роль у підвищенні в класі. А Перша ліга – «його» турнір. Не побоюся сказати: найкращий футбол у кар’єрі Карноза показував якраз тут, у ФК Севастополь та охтирському Нафтовику-Укрнафті.

Фото: pfl.ua
ЧЕРКАЩИНА (ЧЕРКАСИ)

Що було минулого сезону: 2 місце в Групі «А» Другої ліги (і перемога в плей-офф над ПФК Суми)

Як провели літо: провели збори в закритому режимі, знову змінили герб і назву, отримали нового почесного президента.

Чого хочуть цього сезону: фінішувати на комфортній відстані від зони вильоту.

Хто прийшов: з.Цебро (Таврія Д3), п.Малей (Нива Вінниця Д3), п./н.Фаюк (Металіст 1925 Д2), н.Цокало (ост.кл.: Черкаський Дніпро Д2)

Ким цікавилися: з.Бичков (Кремінь Д2), з.Воробей (ФК Малинськ ААФУ), п.Антонюк (ост.кл.: ФК Калуш Д3), п.Білоусов (Мир Д3), п.Каверін (Поділля Д3), п.Книш, п.Скакун (обидва – ФК Калуш Д3), н.Якубов (Балкани Д2)

Хто пішов: з.Тарасенко (Стоміл Польща Д2), п.Тимофієнко (Верес Д3), п.Зеленевич

Чи стали сильнішими? Ні. Втратили таких важливих гравців, як Тарасенко та Тимофієнко. Не змогли підписати кількох гравців, якими цікавилися. Мають наразі досить скромне підсилення, яке не дає відповіді на всі питання. Втім, якщо чесно, по ходу минулого сезону не всі вірили в те, що Черкащина-Академія вийде з Другої ліги. А вийшло ж – та ще й у кубку славно виступили.

Яке найголовніше досягнення літа? Назва стала коротшою:)

  • Головна втрата – Олег Тарасенко

Для цієї команди він – більше, ніж гравець. Лідер захисту. Один із найрезультативніших гравців. Забивав із центру поля, доводив команду до медалей Д2 і Д3, а також до півфіналу Кубка України, що там говорити!

  • Головне придбання – Юрій Малей

Технічний інвертований правий вінгер, добре б’є стандарти. Має досвід на цьому рівні.

  • Лідер – Андрій Сторчоус

Свого часу викликався в молодіжну збірну, був одним із наймолодших гравців команди Черкаський Дніпро, яка крокувала лігами й мала великі перспективи. Зараз може зіграти «фальшиву дев’ятку» чи атакувального хава. Багато забиває.

  • Зірка – Віталій Бойко

Здібний гравець із тої команди, яка вигравала першість U-19. Стрімко додавав по ходу минулого сезону, 10 голами і 3 асистами здорово допоміг команді вийти в Першу лігу.

  • МЕТАЛУРГ (ЗАПОРІЖЖЯ)

Що було минулого сезону: 2 місце в Групі «Б» Другої ліги (поразка в плей-офф від Агробізнесу, але підвищилися в класі після зняття з турніру Арсеналу)

Як провели літо: готувалися до Другої ліги (причому, спарингували з перемінним успіхом), аж раптом отримали те, чого хотіли ще минулого сезону.

Чого хочуть цього сезону: закріпитися в Першій лізі.

Хто прийшов: гол.тр.Богатир (Металург академія), тр.Годін, тр.Негірєв, тр.вор.Галігузов, в.Петриченко (ФК Нікополь Д3), з.Сухина (Зоря U-21), п.Білоусов (Мир Д3), п.Загоруйко (Зоря U-21 ор.), п.Рудика (Верея Болгарія Д1), н.Щебетун (Авангард Д2), з.Хамаха, п.Гавриленко, п.Синицький, н.Сидоров (всі – Металург Запоріжжя U-19)

Ким цікавилися: гол.тр.Жилмар (ост.кл.: ФК Львів Д1)

Хто пішов: гол.тр.Таран, тр.Башкіров, з.Каплієнко (Динамо Тбілісі Грузія Д1), з./п.Корохов (Полісся Д2), п.Воронченко (Кремінь Д2), в.Варцаба, з.Матвєєв, п.Крапивний, п.Підлепенець, н.Корнєв, н.О.Яровенко

Чи стали сильнішими? Не факт. Металург покинули досить гучні імена. А з тих, хто прийшов, більшість – це молодь. Її добре обкатувати й поступово вводити у склад, але важко розраховувати на результат, якщо за таких обставин треба боротися за виживання.

Яке найголовніше досягнення літа? Сарапій залишився у команді, хоча ним цікавилися – кажуть – СК Дніпро-1, Зоря та Колос.

  • Головна втрата – Дмитро Кропивний

Повторимося, пішли непогані гравці. Той же Кропивний урівноважував центр поля – Рудика гравець дещо іншого плану, який потребує якраз такого напарника.

  • Головне придбання – Сергій Рудика

Уже давно не на топ-рівні, хоча минулого сезону грав у болгарському вищому дивізіоні, а ще пограв у Металісті, Зорі, Карпатах, ФК Маріуполь та білоруській еліті. Як один із місцевих вихованців, який зміг побудувати свою кар’єру, буде прикладом для молоді.

  • Лідер – Семен Дяченко

Капітан і славний універсал – а також провідний лівий захисник, який також може зіграти на протилежному фланзі й у центрі.

  • Зірка – Едуард Сарапій

В Україні небагато гравців, хто у 20 років грає на такому рівні стабільності й осмисленості й означає настільки багато для своєї команди. Що не вийшло зачепитися в СК Дніпро-1 – це особиста біда цього гравця, але й великий успіх для його команди. Все, що не робиться, на краще – зате тут він матиме ігрову практику, і якщо й у Першій лізі виступить так само потужно, нове запрошення в УПЛ не забариться.