Суддівський аналіз матчу «Динамо» - «Шахтар»

Динамо Київ 29 Липня, 09:35 2178
Суддівський аналіз матчу «Динамо» - «Шахтар»
Можливо, не зовсім видовищним, але дуже цікавим вийшов матч за Суперкубок України 2019 між «Динамо» та «Шахтарем».

Благо, не став визначальним в процесі розподілу сил й фактор суддівства. Хоча експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар на початку розмови зазначив, що було б несолодко Романову, якби «Динамо» не взяло трофей. Бо проти киян була одна очевидна результативна помилка.

Це коли на 63-й хвилині арбітр не призначив пенальті за фол Степаненка проти Гармаша.

- Арбітр перебував поруч з епіцентром подій, однак втратив концентрацію уваги. Гармаш у штрафному майданчику прибрав м'яча під себе, а Степаненко вдарив його по нозі. Романов продовжив гру, хоча якби система VAR працювала в повноцінному режимі, то було б інше рішення. Бо фол Степаненка заслуговував на призначення одинадцятиметрового удару. Навіть якщо Гармаш хотів упасти – це не перекреслює неправомірністі дій Тараса, – сказав Мирослав Іванович. - Романов, зрештою, повинен був або призначити пенальті, або ж карати Гармаша за симуляцію. А він прийняв взагалі третє рішення.

Проблема Романова, за словами експерта, полягала у відсутності ігрового тонусу. Віталій добре відпрацював перший тайм, не розкидався картками, контролював єдиноборства, але після перерви втрачав концентрацію уваги. І все це – наслідки неналежної підготовки в міжсезоння, за яку, - підготовку, - відповідає Комітет арбітрів УАФ і сам арбітр.

- Треба зауважити й той момент, що в матчі не було жодної конфронтації, - каже далі Мирослав Ступар. - Хоча підстави для конфліктів були – фоли, затримки, провокації. Але Романов добре вів гру і в першому таймі не дав підстав для критики. Навіть в моменті за участю Вербіча та Болбата розібрався чітко. Гравець «Шахтаря» не затримував опонента, він теж робив рух до м'яча, а Вербіч банально наткнувся на нього. Вважаю, що пенальті арбітр не призначив справедливо, бо це було ігрове зіткненння.
В першому таймі суддя помилився лише в моменті, коли Вербіч чисто проскочив флангом в обхід Болбату, а Романов зупинив гру, бо вважав, що «динамівець» допоміг собі руками. Також вже після перерви не призначив справедливий кутовий для «Шахтаря», але це були дрібниці. Проблема була в іншому – Романов самозаспокоївся. Втрачав концентрацію уваги і допустив помилку, про яку ми говорили вище, - відзначив Мирослав Іванович.
- Взагалі, проблеми розпочалися одразу після перерви, бо Романов вважав, що якщо добре провів перший тайм, то все знаходиться під його конторлем. А за суттю не зафіксував фол, коли Тайсон проривався правим флангом, а Бурда затримав його рукою. Потім епізод на 61-й хвилині, коли Буяльський затримав м'яча між ногами – але то вже була третя дія епізоду. Бо спочатку сфолили проти Віталія, а потім гравець «Шахтаря» зіграв рукою. А Романов чомусь зреагував лише на затримку м'яча Буяльським. Зате на 59-й хвилині арбітр розібрався чітко, коли не зреагував на апеляції «динамівців», які сигналізували про гру рукою, хоча м'яч потрапив в спину Кривцову.

В цілому, Романов не зіпсував гру, але рівень концентрації уваги треба підвищувати, - резюмував Мирослав Іванович.

Відзначимо. що «Динамо» переграло «Шахтар» в матчі за Суперкубок України з рахунком 2:1.