​День в історії. 10 років тому Україна стала чемпіоном Європи

Футбол України 2 Серпня, 12:07 697
​День в історії. 10 років тому Україна стала чемпіоном Європи  | 19-27
У цей день в 2009 році юніорська збірна України під керівництвом Юрія Калітвінцева домоглася історичного результату, вигравши домашній Євро.

2009 - збірна України U-19 стала чемпіоном Європи в рідних стінах. Фінальний турнір проходив на стадіонах Донецька та Маріуполя. Керували збірною Юрій Калітвінцев та Юрій Мороз. У фінальному матчі 2 серпня українці обіграли команду Англії - 2: 0. Голи забили Денис Гармаш і Дмитро Коркішко.

На шляху до фіналу господарям довелося проявляти характер. Травми вибили гравців основи - Сергія Люльку та Віталія Віценця. Перші два матчі в групі завершилися внічию (Словенія - 0:0, Англія - 2:2). Все вирішувалося в третьому поєдинку з командою Швейцарії. На 45-й хвилині Україна залишилася вдесятьох після видалення Віталія Каверіна. На 85-й хвилині Сергій Рибалка забив єдиний гол, який вивів синьо-жовтих в півфінал. 1:0. А там підопічні Калітвінцева розібралися з Сербією - 3:1.

Найкращим гравцем фінального турніру був визнаний Кирило Петров. Але до національної збірної доросли інші п'ять футболістів - Денис Гармаш (30 матчів, 2 голи), Богдан Бутко (33), Сергій Рибалка (9), Євген Шахов (5/1) і Сергій Кривцов (10).