U-14. «Динамо» перемогло «Шахтар» та стало володарем «Кубка першої столиці»

Футбол України 21 Серпня, 21:20 1877
U-14. «Динамо» перемогло «Шахтар» та стало володарем «Кубка першої столиці» | 19-27
У фінальному матчі турніру «Перша столиця», присвяеного дню міста Харкова, суперником «Динамо» став донецький «Шахтар».

Нагадаємо, обидві команди завершили групову стадію зі стовідсотковими показниками.

«Динамо» перемогло «Карпати» (4:2), «Ворсклу» (3:0) та «Металіст 1925» (2:1), натомість «Шахтар» розгромив «Чорноморець» (5:0), запорізький «Металург» (5:0) та «Дніпро» (6:1).

Фінальний поєдинок відбувся на стадіоні “Динамо-Арена”, нещодавно побудованому на території Харківського університету внутрішніх справ. Хоча організатори матчу вважали фаворитом донецький “Шахтар”, який всі матчі у своїй групі виграв із різницею у п’ять м’ячів, очевидно вже набравши форму після міжсезоння, фаворитами у справі, вже на футбольному полі виглядали динамівці.

З перших хвилин підопічні Олексія Дроценка вдалися до високого пресингу на чужій половині поля, до чого “гірники” явно були не готовими. Суперники тривалий час навіть не могли перейти з м’ячем на половину поля динамівців.

Свою ігрову перевагу кияни втілили у цифри на табло вже на 11-й хвилині, бездоганно реалізувавши стандартне положення. Кирило Осипенко виконав навіс з кутового з правого флангу на ближню стійку, де повітряну дуель із суперником виграв Владислав Калин та ударом головою відправив м’яч у дальній кут!

Лише після невеликої паузи у середині тайму (через спеку арбітри робили такі міні-перерви у кожному матчі) “гірники” врешті зуміли провести кілька зв’язних атак. На 25-й хвилині арбітр зафіксував зовсім неочевидний фол біля штрафного майданчика “Динамо”. Після навісу зі штрафного та удару головою з близької відстані м’яч навіть побував у сітці воріт киян, проте лайнсмен справедливо підняв прапорець, вказавши на офсайд.

А от динамівці у самому кінці першої тридцятихвилинки мали реальний момент для того аби забити другий м’яч. Після прострілу Кирила Пашка з лівого флангу Матвій Пономаренко мав чудову нагоду забити гол, але в останній момент під його удар у підкаті постелився захисник, вибивши м’яч на кутовий. Після корнеру динамівцям знову дали пробити головою - але цього разу м’яч пролетів над поперечиною.

Старт другого тайму знову був за киянами, які намагалися відвести гру подалі від власних воріт. А коли “гірники” кинули всі сили в атаку, динамівці дуже гостро вибігали у контратаки, одна з яких стала результативною. На 51-й хвилині Лука Лемішко перехопив м’яч у середині поля та одразу запустив вертикальним пасом уперед Матвія Пономаренка, який підробив м’яч під робочу праву, звільнившись від опіки захисника, та приблизно з лінії штрафного майстерно поклав м’яч у нижній кут повз голкіпера, який вже пішов на зближення з форвардом.

У заключні десять хвилин підопічні Олексія Дроценка не дали жодного приводу засумніватися у своїй перевазі над “гірниками” у фінальній грі та впевнено довели поєдинок до перемоги.

Після матчу відбулася урочиста церемонія нагородження. Динамівці отримали медалі за перемогу на турнірі та головний Кубок, а капітан команди Руслан Нестеренко до того ж був удостоєний індивідуальної нагороди як кращий захисник на турнірі.

Турнір «Перша столиця». Фінал

«Динамо» U14 - «Шахтар» U14 - 2:0

Стартовий склад «Динамо»: 1.Микитенко, 22.Бельчиков, 5.Галич, 19.Калин, 6.Іщенко, 3.Кузьменко, 4.Кусий, 17.Нестеренко, 7.Осипенко, 15.Пашко, 11.Пономаренко

Запасні: 71.Суркіс, 21.Чернявський, 13.Титов, 2.Подейко, 10.Лобко, 20.Лемішко, 23.Білоусов

Голи: Калин (11), Пономаренко (51)