До Дня Незалежності: 10 найпам'ятніших матчів українського футболу

Футбол України 24 Серпня, 15:14 1319
До Дня Незалежності: 10 найпам'ятніших матчів українського футболу | 19-27
Сьогодні головне державне свято — День Незалежності України. Footballua.tv зібрав найяскравіші матчі українського футболу.

Перш ніж почати нашу добірку, хочемо привітати кожного українця з цією важливою подією. Немає сумнівів, наша країна переживе всі труднощі та завдасть ворогові вирішального удару, як в той прекрасний вечір дев'ятого жовтня 1999 року ... З цього матчу і розпочнемо!

10. Росія - Україна 1:1, кваліфікаційний раунд ЄВРО-2000

9.10.1999, Москва, стадіон Лужники.

Результат цього поєдинку немов бальзам на душу кожному українському вболівальнику. Йшов відбірковий турнір до ЄВРО-2000. Перше місце в групі гарантувало вихід на чемпіонат Європи — його забезпечила собі збірна Франції. Другий рядок давав право битися в раунді плей-офф. Саме за право грати в стикових матчах зійшлися збірні України та Росії. Перший матч на Олімпійському наша збірна виграла - 3:2, а матч-відповідь в Москві запам'ятався завдяки неймовірному голу Андрія Шевченка зі штрафного на останніх хвилинах і жахливою помилкою воротаря росіян Олександра Філімонова. Битва завершилася нічиєю - 1:1 і наші хлопці посіли друге місце в групі. Щоправда, в стикових матчах програли словенцям.

Джерело: користувач Enki2011

9. Динамо - Спартак 3:2, груповий етап Ліги чемпіонів 1994/95

14.09.1994, Київ, Республіканський стадіон

Матчі між київським Динамо і московським Спартаком за часів СРСР завжди були розжарені до межі. Після розпаду Союзу зустрічей стало значно менше, але суперництво нікуди не поділося.

Того року принципові суперники зустрілися на груповому етапі ЛЧ. Компанію у квартеті їм склали Баварія і ПСЖ.

У ті часи в київському клубі блищали Олександр Шовковський, Олег Лужний, Владислав Ващук, Сергій Ковалець, Дмитро Михайленко, Віталій Косовський і звичайно ж Віктор Леоненко. Дрім тім, як скажуть зараз! Саме Леоненку судилося стати героєм тієї зустрічі. Його дубль і гол Сергія Реброва допомогли українцям вирвати перемогу, програючи по ходу зустрічі 0:2.

8. Динамо - Барселона 3:0 і Барселона - Динамо 0:4, груповий етап Ліги чемпіонів 1997/98

22.10.1997, Київ, стадіон Динамо — перший матч

5.11.97, Барселона, стадіон Камп Ноу — другий матч

Обидві команди почали свій шлях в ЛЧ ще на стадії кваліфікації, і особливих проблем з виходом до групового етапу не зазнали. Далі Динамо і Барселона потрапили до квартету з ПСВ і Ньюкаслом. Каталонці, безумовно, виглядали фаворитами групи, треба сказати, досить заслужено. Тренером «синьо-гранатових» тоді був Луї ван Гал, який роком раніше вигравав турнір з Аяксом.

Динамо і Барселона зустрічалися в третьому і четвертому турі. У Києві команда Валерія Лобановського поставила на місце іменитих іспанців, відвантаживши їм три м'ячі. Це поразка відкинула Барселону на останню сходинку групи.

Джерело: користувач Юрій Сірко

Матч-відповідь відбувся через два тижні в лігві суперника — на Камп Ноу. Здавалося, Фігу, Гвардіола, Рівалдо і компанія візьмуть реванш за безглузду поразку в столиці України. Однак на авансцену вийшов неперевершений Андрій Шевченко, який до перерви оформив хет-трик. Добив каталонців гол Сергія Реброва в кінцівці зустрічі.

Підсумком європейського походу киян в тому сезоні став чвертьфінал найпрестижнішого турніру на континенті.

7. Шахтар - Динамо 2:1, «Золотий матч» чемпіонату України 2005/06

14.05.2006, Кривий Ріг, стадіон Металург

За підсумками сезону 2005/06 Динамо і Шахтар опинилися в рівному становищі в турнірній таблиці. Тоді Україна вперше в історії стала свідком Золотого матчу між непримиренними суперниками.

У першій половині зустрічі боротьби на полі було більше ніж самого футболу. Поєдинок проходив дуже нервово і напруга буквально стояла в повітрі — ніхто не хотів помилятися. Свисток про закінчення першого тайму зафіксував нулі на табло.

Вже після перерви команди з новими силами кинулися на ворота один одного. Першими вдалося відкрити рахунок в поєдинку футболістам Шахтаря. Чіпріан Маріка на 60-й хвилині вдало замкнув передачу Елано.

На 80-й хвилині Родольфо зрівняв рахунок, вдало зігравши на підборі та вразивши ворота Богдана Шуста. Цей поєдинок був квінтесенцією всього чемпіонату України й не міг завершитися нічиєю.

У додатковий час вирішальний гол забив «джокер» Мірчі Луческу Джуліус Агахова, який приніс таким чином друге поспіль чемпіонство «гірникам».

Золотий матч Шахтар - Динамо

6. Україна - Швейцарія 0:0 (3:0 по пенальті), 1/8 фіналу ЧС-2006

26.06.2006, Німеччина, стадіон Рейн Енергі Штадіон

Дебютний чемпіонат світу для нашої збірної вийшов досить успішним. Підопічні Олега Блохіна зуміли вийти з непростої групи та вже на стадії 1/8 зіграли зі збірною Швейцарії. Основний і додатковий час завершився без голів, а в серії пенальті сильнішими виявилися наші хлопці - 3:0. Олександр Шовковський парирував всі удари суперника з «точки», встановивши тим самим рекорд чемпіонатів світу. А 21-річний Артем Мілевський пробив пенальті у незвичайній манері, в стилі Паненки.

На стадії 1/4 фіналу підопічні Олега Блохіна зазнали поразки від майбутніх чемпіонів світу — збірної Італії (3:0). Однак для всієї України вони стали справжніми героями, досягнення яких поки не вдалося повторити.

Джерело: користувач Vlad Yablonovskyy

5. Динамо - Шахтар 1:1 і Шахтар - Динамо 2:1, Кубок УЄФА 2009, 1/2 фіналу

30.04.2009, Київ, стадіон Динамо ім. Валерія Лобановського — перший матч

7.05.2009, Донецьк, стадіон Олімпійський — другий матч

Десять років тому український футбол переживав найкращі часи. Чого тільки вартий той факт, що три українські команди дісталися до ¼ Кубка УЄФА: Шахтар, Динамо і Металіст. Кияни вибили харків'ян з турніру на тій стадії, після чого нас чекала безпрецедентна подія — зустріч Динамо і Шахтаря в півфіналі єврокубка.

Перша зустріч в Києві завершилася результативною нічиєю. На гол Артема Мілевського в середині першого тайму «гірники» відповіли точним пострілом Фернандіньо на екваторі другої половини зустрічі. Шахтар здобув невелику перевагу у вигляді виїзного гола.

90 хвилин поєдинку в Донецьку пройшли під акомпанемент непоступливою боротьби. На гол Жадсона в дебюті зустрічі кияни відповіли голом Бангура. Все йшло до того, що командам доведеться визначати найсильнішого в додатковий час, а можливо і в серії пенальті. Але хавбек «гірників» Ілсіньо вирвав перемогу для своєї команди за кілька хвилин до фінального свистка. А з нею і таку бажану путівку в Стамбул на фінал Кубка УЄФА.

4. Шахтар - Вердер 2:1, фінал Кубка УЄФА 2008/09

20.05.2009, Стамбул, стадіон Шюкрю Шараджоглу

Саме в Стамбулі на донецький клуб чекав найголовніший бій у своїй історії. На шляху до заповітного тріумфу на євроарені стояв бременський Вердер.

Матч, безумовно, вийшов гідний фіналу. Тут були красиві голи, безглузді помилки, боротьба до знемоги й драма в кінці зустрічі — все, що потрібно для великого фіналу.

Свисток арбітра через дві години гри зафіксував перший з часів незалежності тріумф українських команд на європейській арені.

3. Україна - Швеція 2:1, груповий етап ЄВРО-2012

11.06.2012, Київ, НСК Олімпійський

Вболівальник Тимур

Дебютний матч на домашньому ЄВРО вийшов неймовірно емоційним. Всі ключові події відбулися в період з 52-ї по 62-у хвилини. Спочатку Ібрагімович скориставшись помилкою Ярмоленко і прострілом Кальстрема, відкрив рахунок в матчі.

Наступне слово було за Андрієм Шевченком. Лідер і капітан «жовто-синіх» протягом семи хвилин зрівняв рахунок в поєдинку, а потім і зовсім вирвав перемогу для нашої збірної.

Нажаль, та перемога не допомогла нашим хлопцям вийти з групи, не варто забувати, що величезну роль в тому вильоті зіграло бездарне суддівство відомого арбітра в матчі заключного туру проти збірної Англії.

Джерело: користувач Samuel Silitonga JR - II

2. Дніпро - Наполі 1:0, Ліга Європи 2014/15, матч-відповідь 1/2 фіналу.

14.05.2015, Київ, НСК Олімпійський

За фантастичним єврокубковим сезоном Дніпра з Маркевичем на чолі стежила вся країна. По ходу плей-офф дніпряни розправилися з Олімпіакосом, Аяксом і Брюгге. У півфіналі українській команді протистояв грізний Наполі з Жоржиньо, Ігуаїном і Хамшиком в складі.

Проте Дніпро чинив гідний опір в Неаполі, зумівши забити важливий виїзний м'яч. Матч завершився нічиєю - 1:1.

Матч-відповідь у Києві на Олімпійському стала квінтесенцією всього сезону. Підтримати команду приїхали з кожного куточка країни — футбольний спектакль на Олімпійському об'єднав українців у вкрай складні часи для нашої Батьківщини.

Єдиний гол Селезньова в тому поєдинку відправив дніпрян у фінал Ліги Європи. Фани вибігли на поле та особисто вітали героїв, що закінчилося заворушеннями на полі й покаранням для арени.

1. Україна - Сербія 5:0, кваліфікація до ЄВРО-2020

7.06.2019, Львів, Львів-Арена

Збірна України під керівництвом Андрія Шевченка каменя на камені не залишила від суперника, який до матчу точно не виглядав аутсайдером зустрічі. Дублі Циганкова, Коноплянки та гол Яремчука допомогли «жовто-синім» святкувати принизливу перемогу - 5:0. І не сказати, що рахунок не по грі, скоріше, наші хлопці могли забивати ще, але в якийсь момент футбольні боги зглянулися над сербами.

Особливо варто відзначити жест уболівальників, які в кінці зустрічі віддячили Шевченку за таке шоу, скандуючи прізвище легендарного форварда протягом декількох хвилин. Мабуть, це гідно величезної поваги!

Автор: Олексій Гашпар