Бергамський клуб, якому незабаром доведеться вперше виступати в груповому раунді Ліги чемпіонів, розпочав дебютний матч сезону несподівано кволо – футболісти СПАЛа із Феррари відзначилися двома голами у першому таймі, і лише після цього гравці «Аталанти» взялися за справу. Щоправда, до перерви вдалося тільки відквитати один м’яч.
Ось тоді, на 50-их хвилинах матчу, головний тренер бергамців Джанп’єро Гасперіні кинув у бій найперспективніші придбання клубу під час літнього міжсезоння – українця Руслана Маліновського та колумбійця Луїса Муріеля.
Колумбійцю судилося стати беззаперечним героєм поєдинку, саме його два влучні удари все перевернули з ніг на голову, він отримав найвищі оцінки від усіх статистично-аналітичних груп і видань. Але і роль українця в створенні цього камбеку не можна недооцінювати.
Авторитетний портал Whoscored поставив Маліновському 6,62 бали. Це показник нижче середнього. Але зазвичай гравці, які з’являються на футбольному полі з-під заміни та не відзначаються результативними діями, і до таких показників недотягують (як виняток, вище згаданий Муріель – у нього два голи та фантастичні 9,02 бала). Наш Руслан дотягнув, і його похвалили за дебютну гру у формі «Аталанти» (хоча, за версією Whoscored, одразу 8 гравців бергамського колективу напрацювали на вищий бал, а 5 – на нижчий).
Найбільше в заслугу українському півзахиснику поставили тотальний пресинг у середній ланці. Маліновський, образно кажучи, не давав дихати вже дещо втомленим першим таймом півоборонцям СПАЛа. В українця добре виходило руйнувати найменші спроби суперників організувати щось путнє на чужій половині поля. Тобто своєю активністю Руслан разом із партнерами фактично переламав атакувальний настрій господарів поля і перевів гру в інше русло, переможне для «Аталанти».
Ну, і в притаманному для себе стилі колишній лідер бельгійського «Генка» зіграв на атаку. Він узяв участь у першому взятті воріт, саме Маліновський віддав передачу ліворуч на капітана Алехандро Гомеса, котрий, своєю чергою, знайшов вільного Муріеля, а той уже результативно пульнув із дальньої дистанції.
В інших моментах, підключаючись до атаки, Руслан або знаходив конструктивні шляхи для продовження наступальних дій, або, успішно притримуючи м’яч, змушував футболістів СПАЛа фолити на собі. У будь-якому випадку зіграв корисно на команду. Однак це аж ніяк не означає, що з такою грою українцеві гарантоване місце у стартовому складі в наступних поєдинках. Головному тренеру «Аталанти» Джанп’єро Гасперіні може сподобатися таке продуктивне входження у гру нашого футболіста з-під заміни.
«Головне, що Руслан Маліновський та інші гравці, які прийшли в бергамську команду влітку, створили своєрідну глибину складу для «Аталанти», – стверджує італійський журналіст Марко Порецці за підсумками і цієї гри, і передсезонних спарингів. – Цього їй якраз бракувало. Тепер у Гасперіні голова болить, кого випускати у старті, а кого – залишати в запасі, бо справді сильних виконавців у нього побільшало. Але це приємний головний біль...»
Статистика Руслана Маліновського в матчі проти СПАЛа (оцінка від Whoscored – 6,62):
Хвилини – 41;
Заблоковані удари по воротах – 1;
Ключові загострювальні передачі – 2;
Усі точні передачі – 13;
Дотики до м’яча – 19;
Відсоток влучності всіх передач – 76,9;
Виграні верхові дуелі – 1;
Виграні єдиноборства – 3;
Зароблені фоли з небезпекою для суперника – 2;
Успішні відбирання м’яча – 3.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!