Мирослав Славов: «Динамо» треба враховувати, що у «Копенгагена» велике поле»

Динамо Київ 6 Вересня, 13:09 2158
Мирослав Славов: «Динамо» треба враховувати, що у «Копенгагена» велике поле» | 19-27
​Український форвард-новачок ФК Рига Мирослав Славов дуже шкодує, що його команда не змогла дійти «до Динамо» та розповідає про майбутнього суперника киян.

Всього лише одного гола не вистачило одній із найбільш «українських» команд Ліги Європи, що не допустити ФК Копенгаген до київського Динамо. Програвши перший матч (Копенгаген виграв вдома 3:1), на своєму полі Рига взяла реванш – 1:0, причому, за грою була доволі близькою до того, щоб забити ще один раз і включити правило виїзного голу.

Безпосереднім учасником цього матчу був український легіонер Мирослав Славов. Попри те, що екс-форвард донецького Металурга та клубів Франції, Австрії, Росії, Німеччини, Данії та ОАЕ, приєднався до ризької команди буквально напередодні матчів з данцями, він встиг потрапити в заявку свого нового клубу й навіть зіграти проти Копенгагена. У команді з ним також грають земляки – форвард Роман Дебелко і півзахисник Слава Шарпар.

Ми попросили Мирослава провести експертизу ФК Копенгаген – на що звернути увагу Динамо, чого остерігатися, а чим скористатися в грі суперників?

— Мирославе, як сприйняли вигляд груп Ліги Європи й чи не було думки: «На їхньому місці могли б бути ми»?

— Передовсім, скажу, що, дізнавшись результати жеребкування, я дуже засмутився – не буду приховувати, нам, українцям ФК Рига, було б дуже цікаво зіграти проти Динамо. Але потім замислився й зрозумів, що ми були б із четвертого кошика, а Копенгаген – із другого. Тож динамівцям цілком міг би випасти й більш складний суперник.

— Які враження залишилися у вас від гри Копенгагена?

— Якщо чесно, я побачив дві різних команди Копенгагена. Грали-то ніби одні й ті ж самі гравці, але вдома вони дуже сильно виступили, домінували, а от у нас на полі ФК Рига дуже солідно виглядала. Навіть скажу, що цілком були шанси відігратися й проти в груповий турнір, до чого у нас усі прагнули.

— Виходить, багато що вирішив перший матч, де Копенгаген обіграв латвійський клуб – 3:1?

— Відразу скажу, я це пам’ятаю ще за чемпіонатом Данії, у своїй країні Копенгаген славиться як гранд і поїздку до нього в гості всі сприймають як небуденну. У ФК Копенгаген чудовий стадіон, чудові фани, сильна підтримка. Зазвичай, багато фанів на матчах, поле неподалік від трибун, тож вболівальники дійсно можуть бути «12-м гравцем» і пресингувати гостей на рівні з футболістами.

— Чого остерігатися нашим?

— Є в грі копенгагенців одна особливість: у них досить велике поле, а швидка та спритна команда цю перевагу для себе гарно використовує. Їхні вінгери постійно дають паси вперед, а форварди та півзахисники забігають глибоко за спини захисників. Таким чином, виходить, що відразу кілька гравців опиняються на лінії воротарського майданчика й дають або під себе в центр, або вздовж воріт.

— А які сторони – слабкі?

– Дуже здивувало, що у нас вдома це була зовсім інша команда – може, страх за результат вплинув, може, наше маленьке поле ФК Рига, де суперникам не було де розбігтися. Але за компактної гри, без простору, вони губилися. Забереш у них м’яча, і вони з цим змиряються, чекають шансів. Можливо, якби ФК Рига змогла зіграти раніше в два форварди, ми б і дотиснули їх. Весь час ішли небезпечні подачі з флангів, думаю, у високого форварда було б чимало нагод. Але так вийшло, що ми не змогли фанів порадувати й зробити велику сенсацію.

Через те, що Копенгаген домінує в своїй лізі, суперники проти них грають боязливо, закриваються, грають з одним форвардом і досить низько опущеними лініями. Цілком імовірно, що коли ФК Рига почала багато атакувати, ми поставили данців у незручне становище, адже в своєму чемпіонаті вони не так часто стикаються з таким футболом. Я звернув увагу, що в їхнього захисту виникали проблеми, захищалися вони незграбно й не дуже чисто. Кидалося в очі, що команда запрограмована на атаки, тому без м’яча у них проблеми.

— Які гравці Копенгагена потребують особливої уваги?

— Сильна група атаки – всі міняються зонами, добре працюють з м’ячем. Особливо відзначив би №7 Віктора Фішера, який повернувся на батьківщину після виступів за Аякс, Мідлсбро та Майнц. Такого важко опікати, він спроможний загострити навіть в оточенні. А ще дуже сподобався №33 Расмус Фальк. Справляє цікаве враження – ніби незграбний, неповороткий, але просто подивіться на нього на просторі, дуже сильний футболіст, якого важко зупинити. Саме ось ці особливості – гарну гру на просторі, забігання, розрізні паси – я б відзначив, як сильну сторону ФК Копенгаген.

— Підтримка в Данії, судячи з ваших слів, шалена. Один із козирів Копенгагена в домашніх матчах?

— Це так, на рівні з Брондбю, це команда з найбільшою кількістю прихильників. ФК Копенгаген влітку став чемпіоном. Це титулований клуб, який вже багато разів вигравав свій чемпіонат і стабільно грає під керівництвом одного тренера. Фанати у них досить згуртовані, багато приходить і на єврокубки, і на звичайні матчі чемпіонату. Так, дійсно, це один із факторів, який робить важким виїзд до цієї команди.

— Що треба зробити Динамо, щоб перемогти цього суперника?

— Просто кажучи – сміливо грати в атаці, тиснути на суперника, чим більше гравців буде брати участь в атаках Динамо – тим більше проблем буде в Копенгагена. Багато буде залежати від фулбеків Динамо. На мою думку, Кенджорі та Миколенку не варто кидатися назустріч Фальку, Томсену, Фішеру, а чекати їх з глибини й супроводжувати, разом з ними бігти. Якщо накидатися на вінгера, як ми це робили в першій грі, то є ризик, що вінгер просто прокидатиме м’яча повздовж лінії, а півзахисники будуть повертати йому на хід за спину захисникам. Це якраз зручний для Копенгагена варіант.