Юрій Вернидуб: «Не всі лідери збірної України зараз в оптимальній формі»

Футбол України 6 Вересня, 18:45 882
Юрій Вернидуб: «Не всі лідери збірної України зараз в оптимальній формі»
Колишній наставник луганської «Зорі» Юрій Вернидуб поділився очікуваннями від поєдинку кваліфікації чемпіонату Європи-2020 Литва – Україна.

— Які очікування маєте перед матчем України проти Литви в кваліфікації Євро-2020?

— Легким матч точно не буде, як би ми не хотіли. Не всі лідери збірної зараз в оптимальній формі. Наприклад, Коноплянка. Євген уже тривалий час не грає. Ярмоленко лише відновився після травми. Добре, що вже повернувся на поле та навіть забив гол в останній грі за «Вест Хем». Це супер! Можливо, гра за збірну ще більше додасть впевненості в його силах і він вийде на свій звичний рівень.

У Литви також непроста команда. У кваліфікації Ліги Європи «Рига» далеко пройшла, а вилетіла лише на останній стадії відбору. Футбол у нашого суперника також не стоїть на місці. Жодна гра легко не дасться, навіть з таким опонентом. Це раніше вважалося, що Литва та Латвія – це прохідні команди. Зараз буде непросто. Інша справа, що ми зобов’язані вигравати в такого суперника.

Зараз нам буде вже легше проходити масований захист через позиційну атаку.

— Як на гру вплине штучне покриття?

— Для наших хлопців це не найкращий варіант. Це точно можу сказати. Тренуватися на натуральному полі, а потім різко вийти на штучному… Якого б покоління не був газон. Це інший відскок і рух м’яча. До цього нюансу наші гравці мають бути готовими.

— Очевидно, що Литва буде закриватися на своїй частині поля. Чи навчилися українці вже проходити насичену оборону візаві?

— У нас достатньо кваліфікованих виконавців. Усі хлопці розуміють, навіщо їх викликали та які стоять завдання. Раніше ми говорили, що в збірній багато молодих гравців, проте зараз вони стали лідерами команди. До того ж тренерський штаб серйозно попрацює над планом на гру. Думаю, що все повинно скластися успішно. Зараз нам буде вже легше проходити масований захист через позиційну атаку.

— Наскільки наша команда функціонально готова до матчу кваліфікації на Євро-2020?

— Та вже всюди в Європі почалися чемпіонати. Десь раніше, як в Україні, десь пізніше, як в Італії. Футболісти добре підготувалися до сезону, провели по декілька матчів. Той же Яремчук в Бельгії, той же Малиновський в Серії А. Вони вже увійшли в сезон. Не думаю, що функціональна готовність – головний біль тренерського штабу.

Мені б дуже хотілося, щоб був рахунок 2:0 на користь України.

— Досвід матчів з Люксембургом, який ми двічі обіграли лише мінімально, допоможе в Литві? Чи може прорвати команду, як це було проти Сербії?

— Усе залежатиме від початку матчу. Якщо швидко заб’ємо гол, то це додасть емоцій і впевненості гравцям, які діятимуть розкутіше. Такий сценарій допоможе комфортніше перемогти. Подивимося, як чинитиме опір суперник. Збірна Литви грає вдома за підтримки вболівальників і матиме перевагу завдяки штучному полю.

— Який прогноз зробите на матч кваліфікації Євро-2020?

— Мені б дуже хотілося, щоб був рахунок 2:0 на користь України. Цього було б достатньо, щоб впевнено почуватися та далі рухатися в турнірі. Якщо буде 3:1, я теж сильно не ображуся. Найголовніше – перемога, все інше – дрібниці.