Збірна України розгромила Литву у відборі до Євро-2020 | 19-27

Група В, 5-й тур

7 вересня

Литва - Україна 0:3

Голи: 0:1 - 7 хв. Зінченко, 0:2 - 27 хв. Мораес, 0:3 хв. - Маліновський

На перших же секундах Болбат подарував м'яч супернику. Пішов пас за спини у штрафний майданчик, де лише підкат Миколенка врятував ситуацію. Ми відповіли класною атакою. Болбат почав, Марлос продовжив. Яремчук забіг в офсайд, а ось Зінченко витримав лінію. Сашко й розстріляв ворота ударом метрів з 13-и без будь-якої опіки. Черних знову знайшли у нашому штрафному, і тут уже Матвієнко виручив. Марлос не втримав Вербіцкаса. Пощастило, що у литовця, який пробивав без жодних перешкод, снаряд зірвався з ноги. Кривцов дозволив Жулпі пробити, однак витіснив суперника на незручну позиції – круглий пройшов повз ворота.

Зінченко залишив Матулявічюса на дальній стійці. Черговий кутовий литовців завершується 4-м поспіль невлучним ударом. Марлос відповідає на 27-й. Колишній бразилець перехопив м'яч, миттєво прокинув супернику поміж ніг і пробив з меж штрафного. У голкіпера не було шансів – 0:2 на користь команди Шевченка! Яремчук вибігає практично віч-на-віч з голкіпером, однак пробиває прямо в Зубаса. Атака продовжилася другим темпом, і ми побачили ще один сейв голкіпера. Маліновський класно пробиває здалеку зі штрафного, Кривцов добиває, але якось дуже криво, тож снаряд летить далеко від воріт.

Болбат і Зінченко комбінують у чужому штрафному. Маліновський знову розряджає гармату – значно вище, ніж хотілося б. Класна стрімка атака, яку розвернув ліворуч Марлос. Миколенко знаходить пасом Зінченка, однак удар у дотик гравцю Манчестер Сіті геть не вийшов. Перший тайм був цілком українським. Як на трибунах, що майже повністю синьо-жовті, так і на полі, де маємо 5:10 за ударами, 0:5 за влучними, 38% на 62% контроль м'яча. Небезпечних атак Литва провела незвично багато (13), зате в України 22 гострих випадів.

Після перерви перевага команди Шевченка ще вражаюча. Литва уже практично не виходила в атаку, а українці почали куражитися. Маліновський знову пристрілюється метрів з 25-и. Миколенко вирізає крос на Яремчука. Роману ніхто не заважає ні обробити, ні пробити, але і тут, і там Зубас рятує. Циганков на 59-й замінив Ярмоленка, який уже не так добре виглядав після перерви. Крута комбінація у стилі Ман Сіті Гвардіоли. Перевели з лівого флангу на правий, Марлос через Болбата на Яремчука, той скидає Маліновському під удар – нарешті зайшло в Руслана!

Приємно, що Україна не зупиняється. Та й Шевченко не бавиться у Фоменка чи Михайличенка і вже на 66-й проводить другу заміну, хоча, здавалось би, і так все дуже навіть на нашу користь. Яремчука міняє Мораєс на 66-й. Перший удар після перерви збірна Литви проводить аж на 69-й хвилині. Це Воробйовас зіграв на підбиранні та вистрілив з-за меж штрафного. Близько, але знову невлучно. Циганков спробував головою замкнути стандарт від Маліновського, який сам же динамівець і заробив. Віктор уже вдруге пробивав. Як і перший удар у його стилі лівою в дальній кут, цей розминувся з воротами.

Миколенко програв боротьбу і порушив правила на жовту картку. А це вже дарма, адже попереду матчі проти значно вимогливіших опонентів. Остання заміна у нас – Безус дає перепочити Маліновському на 80-й. Лаукжеміс виривається на ударну позицію ліворуч від воріт, але пробиває у зовнішню сітку. Марлос вкотре розкручує комбінацію, Безус красиво п'яткою виводить на удар зовсім самотнього Миколенка. Ех, марнує захисник Динамо супершанс, варто було краще підлаштувати м'яч під удар.