Футбол України 10 Вересня, 20:47 1504
Голи трьох динамівців допомогли збірній України U-21 розгромити Мальту у відборі на Євро-2021 | 19-27
Молодіжна збірна України в другому турі кваліфікації до Євро-2021 впевнено переграла Мальту з рахунком 4:0.

«Молодіжка» погано стартувала у відборі – в першому турі підопічні Руслана Ротаня вдома поступилися Фінляндії. Поразка була не зовсім справедливим результатом, адже збірна України створила значно більше гольових моментів. Слабка реалізація, помилки в обороні та фарт суперника призвели до фіаско.

На другий тур Ротань суттєво оновив стартовий склад: через травми змінив майже всю лінію оборони, в атаці випустив дует із Зорі Русин-Лєднєв. Мальтійці в п'ятницю розписали виїзну нічию проти Північної Ірландії, однак все одно сприймалися явним аутсайдером сьогоднішнього матчу. Україна повинна була перемагати – без варіантів.

«Синьо-жовті» зі стартовим свистком заволоділи ініціативою. Вже на 2-й хвилині ми могли вийти вперед, коли Дубінчак приєднався по лівому флангу до атаки та віддав трішки назад на Топалова – удар у дотик виявився неточним. Незабаром Україна організувала ще одну класну атаку цією бровкою, але Русин не дістався до якісного прострілу Топалова.

На 17-й хвилині господарі все ж вийшли вперед завдяки заготовленому розіграшу стандарту – знову з лівого флангу. Алібеков хитро покотив на лінію штрафного майданчика, звідки Топалов розкішно закрутив м'яч під стійку. Фантастика! Україна повела в рахунку, а потім дуже швидко закріпила перевагу.

Друга гольова атака прийшла, звичайно, з лівого краю. Чеберко отримав м'яч біля кутового прапорця та покотив уздовж лінії воріт у вільну зону Топалову. Дмитро прокинув сферу далі у воротарський, а там Русин у боротьбі з двома опонентами змусив «круглого» залетіти у сітку. Руслан Ротан відреагував на 2:0 радісним здивуванням, а VIP-и на трибунах видали емоцію «Not bad».

Збірна України не збавляла обертів. Лєднєв намагався трішки врівноважити структуру гри активністю на правому фланзі. Він змістився в центр, накрутив трьох суперників і бахнув у дальню стійку. Потім Шапаренко вирвався на оперативний простір і здалеку струснув іншу стійку – в цьому епізоді Лєднєв вже підіграв партнеру.

Мальта остаточно підсіла, і наші хлопці почали трішки куражитися. Щоправда, це була просто красива гра, а не піжонство. Топалов п'ятою вивів на удар Русина, але Назарій пробив занадто легко. Форвард Зорі багато пропонував себе під передачі з глибини.

Наприкінці першого тайму він зачепився за одну з таких і відпасував на Лєднєва. Той зробив кілька кроків у центр, знайшов шпарину та відправив м'яч точно в ближню «шістку». 3:0 у першому таймі та нуль моментів у Мальти.

На другий тайм наші футболісти вийшли із зовсім іншим настроєм. Жодної зарядженості на атаку, в'ялий контроль м'яча без руху вперед і чимало свободи для гостей. Вихід з оборони став катастрофічним – багато помилок у передачах, Биков і Дубінчак просто дарували м'яч супернику. Захисники губили зони, дозволяли Мальті заходити у власний штрафний майданчик і бити по воротах. Феєричний контраст з першою 45-хвилинкою.

Тренерський штаб швидко зробив потрійну заміну, знявши Алібекова, Шапаренка та Топалова, які були найкращими в команді до перерви в кожній лінії. Футбол збірної України остаточно перетворився на жах – до 75-ї хвилини ми не могли побудувати бодай одну осмислену позиційну атаку.

Кінець зустрічі «синьо-жовті» провели з м'ячем на чужій половині поля. Бажанням виділявся Цитаішвілі, який вийшов на заміну. Кожушко знайшов Гіо на куті штрафного, а той спокійно відправив м'яч у дальній кут. Потім Кожушко вже сам втік на побачення з голкіпером, але не переграв його.

Гандикапу з першого тайму вистачило для розгромної перемоги – 4:0. Україна набрала перші очки у кваліфікації та піднялася на друге місце групи 8.

Чемпіонат Європи U-21. Кваліфікація. Група 8. 2-й тур.

Україна U-21 — Мальта U-21 — 4:0

Голи: Дмитро Топалов (17), Назарій Русин (21), Богдан Лєднєв (40), Георгій Цитаішвілі (83)