Минуло кілька днів після довгоочікуваної події, якої дуже чекала вся Україна, хвилюючись про долю полонених військових моряків, яких утримували у Москві.
Невдовзі після повернення на Батьківщину моряків доправили до військового шпиталю, де працюють найкращі лікарі країни, які рятують життя та здоров'я бійців, які нині воюють на Донбасі. Там звільнені військовослужбовці у ці дні проходять реабілітацію. На щастя, стан здоров’я українських моряків, захоплених у полон після обстрілів катері «Бердянськ» та «Нікополь» і буксиру «Яни Капу» у листопаді минулого року, за словами лікарів, є задовільним.
Аби підтримати моральний стан моряків, висловити їм свою повагу, а також подякувати за мужність та незламність, які стали прикладом патріотизму та любові до своєї країни, до центрального військового шпиталю завітала основна команда київського «Динамо» у повному складі за винятком гравців збірних, а також тренерський штаб «біло-синіх» на чолі з Олексієм Михайличенком. Разом із командою до госпіталю завітав і легендарний гравець київського клубу Володимир Федорович Мунтян, а також представники офіційного Фан-клубу «Динамо».
Динамівці прибули до шпиталю не з порожніми руками. Історія з динамівськими футболками, які допомогли підтримати моральний стан полонених у важкі для них дні перебування в ув’язненні, мала продовження – відтепер кожен із них отримав по сумці із повним комплектом динамівської клубної екіпіровки, а також інші приємні подарунки – м’ячі, книжки, динамівські шарфики.
Крім всього цього у подарунковому наборі опинилися іменні абонементи для кожного – у якості запрошення моряків, які виявилися палкими вболівальниками «Динамо», на домашні матчі нашого клубу.
Команда прибула до шпиталю на клубному автобусі, привізши із собою також найсвіжіший трофей – Суперкубок України.
Поки моряки завершували лікувальні процедури, динамівці, чекаючи на них, завітали до музею шпиталю, де дізналися, що він є найстарішим у всій Європі – наступного року йому виповниться 265 років. Шпиталь пережив дві світові війни, а зараз є головним місцем, де проходять лікування та реабілітацію поранені під час бойових дій на Донбасі українські військовослужбовці.
Коли усі зібралися в ошатній залі, де на наших героїв вже чекали іменні подарунки від динамівців та Суперкубок, присутніх привітав генерал-майор медичної служби, начальник Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» Анатолій Петрович Казмірчук:
- Шановні наші гості, ми дуже раді вітати вас у славетному, найкращому лікувальному закладі нашої держави, де сьогодні проходять своє лікування наші військовослужбовці. Традиційно наш центр вже протягом багатьох років, без перебільшення, є місцем, де збирається не тільки медична спільнота. Ми маємо дружні стосунки з народними артистами, спортсменами, відомими діячами науки та культури. І нам дуже приємно, що сьогодні до нас завітала футбольна команда «Динамо» Київ, за яку ми всі завжди вболівали і будемо вболівати. Дуже приємно, що сьогодні наші герої-військовослужбовці та видатні спортсмени зустрілися у цьому хоч і невеликому, але історичному приміщенні. Хочу від себе особисто та нашого колективу подякувати динамівцям за те, що вони знайшли час завітати до нас. Переконаний, що ваш візит значно покращить моральний дух наших військовослужбовців, адже вони є вашими палкими вболівальниками. На щастя всі вони здорові й не мають важких хвороб.
За цей візит та підтримку динамівцям подякував командир дивізіону, командир усієї групи кораблів, які були захоплені у Керченські протоці під час обстрілу, капітан другого рангу ВМС України Денис Гриценко:
- Для нас цей візит став дуже приємною несподіванкою, ми навіть не очікували такої підтримки. Ми дуже вдячні вам за те, що виділили час та приїхали до нас всією командою. Це дає нам дуже великий підйом бойового духу, нас зараз переповнюють емоції. Хочеться міцно обійняти та потиснути руку кожному!
Там ми були у повній ізоляції, і будь-яка інформація до нас доходила з великим обмеженням. Єдине, що нас підтримувало – це листи від наших дітей, рідних. Але найбільший емоційний підйом стався, коли до слідчого ізолятору для нас надіслали футболки київського «Динамо». І коли нам нарешті дозволили їх вдягнути, ми одразу відчули себе немовби дома, в Україні, навіть перебуваючи за гратами. Їздячи на суд, хлопці теж намагалися вдягати динамівські футболки. І навіть там, на чужині, нам казали, що поважають київський клуб і заздрять нашому патріотизму. Емоційно ми відчули вашу підтримку та підтримку всієї країни.
Окремо подякував військовим морякам ветеран «Динамо», легендарний Володимир Мунтян, який також запросив їх провести товариський футбольний матч після їх повного одужання:
- Хлопці! Від імені ветеранів клубу хочу вам подякувати за вашу стійкість та незламність. Найголовніше – що ви повернулися живими та здоровими. А якщо ви хочете провести футбольний матч, наша команда ветеранів з радістю зіграє з вами. Одужуйте – і ми вас чекаємо на футбольному полі!
Після теплих слів почалися дружні обійми, рукостискання та спілкування між командою та моряками. Захисники України робили пам’ятні фото з гравцями та тренерами, динамівці із задоволенням ставили автографи на м’ячах та футболках.
Враженнями від цієї емоційної та надихаючої зустрічі динамівців зі звільненими моряками поділився керівник офіційного Фан-клубу київського «Динамо» Сергій Михайленко:
- Сьогоднішня зустріч була дуже важливою для всіх. Я це побачив по обличчях і моряків, і наших динамівців. Клуб сказав велике «Дякую!» цим хлопцям за їх мужність, за їх героїзм. Дякувати Богу, всі вони повернулися здоровими. Хлопці розповідали про те, як до них надійшли динамівські футболки під час полону, наскільки це для них було важливо, і як вони х гордістю носили їх там. Команда їм віддячила і запросила на наші матчі, кожен отримав персональну сумку з динамівською екіпіровкою, взуттям, футбольними м’ячами, а також іменний річний абонемент на домашні матчі нашого клубу. Хлопці дуже зраділи таким подарункам. Питали, чи можна їм прийти разом із дружинами, дітьми, друзями. Звісно, ми їх чекаємо та будемо раді бачити на стадіоні!
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!