Вернидуб: «Миколенко і Циганков по два роки варилися при Хацкевичу. Яку стабільність показував Шапаренко?»

Футбол України 26 Вересня, 21:06 4132
Вернидуб: «Миколенко і Циганков по два роки варилися при Хацкевичу. Яку стабільність показував  Шапаренко?»
Колишній тренер «Зорі» Юрій Вернидуб — про гру луганчан в сезоні-2019/20.
— Ми в 17-му році посіли третє місце, і з команди пішло дев'ять осіб. Дев'ять! Я розумів, що будуть великі проблеми. Але вилетів ФК «Дніпро», і ми відразу зорієнтувалися. Взяли звідти п'ятьох: Луніна, Чеберка, Луньова, Кочергіна і Сватка, який практично не грав за дніпрян, - тільки один з них старший за 22 - плюс підписали Сіласа. Повністю нова команда. А завдання-то те ж залишалося - третє місце, щоб брати участь в групі Ліги Європи, і клуб заробив. І як це зробити?

Але ми все одно билися, хоч і фінішували четвертими: виграли б у Полтаві, то знову зайняли третє. Але так склалося. Якщо б ми в той момент не повернули Караваєва, якого не хотіли повертати, не взяли б Громова і Юрі, якого за рік продали - не знаю, як було б.
Майже всі, кого взяли тоді, два роки у нас були основними і весь час грали. Цього часу достатньо, щоб навчити футболістів і у них з'явилася стабільність. А тоді це була проблема: матч грає, на два випав. Це вік такий, перехідний період у футболі. Начебто можна від нього вимагати, але складно. Подивіться, як часто показував стабільність Шапаренко в «Динамо» в такому віці. Миколенко при Хацкевичу два роки варився, а зараз - основний гравець. Циганков теж два роки варився при Хацкевичу, і зараз вже повинен давати результат.

Тому «Зоря» в цьому сезоні повинна зробити хороший крок вперед. Тому що вони нікого не втратили плюс є ті хлопці, яких ще я повернув.
Скільки було розмов, навіщо повертати Хомченовського, але він один з найкращих зараз. Будківський і зараз свою роботу виконує. Так, єдина помилка Чайковський, але його травми постійні... Хоча, я думаю, ті ігри, які він проводив, то нічим не псував і не заважав. Макс Білий теж менше грає, але треба було з «Карпатами» - непогано вийшов.

Віктор Скрипник молодець: взяв тих людей, яких знає. Абу Ханна - хороший молодий гравець, видно німецький характер. Який гол він забив «Динамо»! Іванісеню начебто і не видно, але він робить те, що необхідно в цій тактичній схемі. Плюс довіра тренера. Ось і все.

Треба віддати належне Віктору Анатолійовичу і щодо Каменюки - він йому більше довірився. Зі свого боку за дев'ять з половиною років, може, я вже більше акцент робив на молодь. Можливо, це моя помилка, я не сперечаюся. А Віктор навпаки: побачив і дав можливість. І я тільки радий, що Микита грає, і хотілося, щоб він набагато довше грав. Як Слава Чечер, який в 38 закінчив: грав чи не грав, але коли потрібно було, то виходив на поле і я не переживав. Тому що знав: він хлопець зі стрижнем і нижче свого рівня не зіграє.