Динамо Київ 28 Вересня, 19:01 2899
«Вест Хем» врятувався від поразки – Ярмоленко забив гол і став найкращим гравцем виїзного матчу АПЛ | 19-27
«Борнмут» і «Вест Хем» розійшлися миром (2:2) у 7-му турі чемпіонату Англії. Андрій Ярмоленко вийшов з перших хвилин.

Посеред тижня обидва клуби вилетіли з Кубка ліги, зазнавши сухих поразок на виїзді. Команди Хау та Пеллегріні стали відкриттям старту сезону в АПЛ. Вест Хем завоював 11 очок і за набраними ділив 3-5 місця, а Борнмут йшов шостим, маючи на бал менше. Вони випереджали таких грандів Прем'єр-ліги, як Тоттенхем, Манчестер Юнайтед і Челсі.

«Молоти» у виїзних матчах АПЛ не програвали 5 з половиною місяців. Утім, вдома Вест Хем набирав більше – Ярмоленко приніс своїми голами вже 6 очок. «Вишеньки», навпаки, вдома демонстрували гірші результати: 4 пункти здобули, 5 – втратили. За всю історію протистояння команд лондонці виграли тільки 1 гостьовий матч на Віталіті Стедіум, а ще по 2 рази програвали і ділили очки. Загалом же Вест Хем набрав лише 2 бали за 5 останніх ігор звітних суперників у рамках АПЛ.

Ярмоленко заробив перший кутовий у матчі, але подача Форналса не таїла гостроти. На 8-й хвилині Андрій зазнав болючого ушкодження після удару ззаду. Страшнувато, але схоже, обійшлося все. А на 10-й українець відкрив рахунок. Аллє скинув закидання Андерсона в центр штрафного, екс-динамівець поставив корпус, розвернувся і пробив у дальній.

Борнмут відігрався через 7 хвилин. Джошуа Кінг розстріляв Фабіанскі з кількох метрів, суддя підняв прапорець, однак VAR скасував офсайд, і гол було зараховано. Екс-форвард Ліверпуля Соланке не влучив ударом головою, а Фабіанскі травмувався, банально вводячи м'яч у гру після цього. Епізод завершився красивим падінням Ярмоленка, який ледь не вирвався на побачення з голкіпером. Арбітр виписав «гірчичник» Ріко – Дієго не погодився з рішенням судді, натякаючи на симуляцію українця. Вимушена заміна воротаря. По одному влучному ударові завдали команди за перші 45 хвилин до компенсованого часу – була стовідсоткова реалізація.

На 45+1-й Ярмоленко класно потягнув м'яч і віддав під простріл Фредеріксу. Форналс та Андерсон почергово замикали, але не зуміли переграти захисника і воротаря. Огбонна замикав подачу з кута поля – не влучив з меж воротарського. Гравець збірної України став найкращим серед усіх гравців на полі до перерви за оцінкою статистичного порталу Whoscored (7,1) і поступився лише одноклубнику Андерсону (7,3) за версією Sofascore (7,2). Андрій виграв половину єдиноборств, непогано працював на оборону, віддав 17 точних пасів (89% успішності), заробив на собі 2 фоли і перевершив партнерів у прицільності дальніх пасів (3 з 3). Колишній динамівець пробіг 5,5 км, здійснив 7 спринтів і розвинув максимальну швидкість до 32 км/год.

На початку другої половини Ярмоленко застряг на межі свого штрафного, завдяки чому Каллум Вілсон уникнув офсайду і класним ударом прошив Роберто Хіменеса. Український вінгер віддає перший ключовий пас під удар Форналсу, але іспанця знову заблокували. Чергова швидка контра Борнмута завершилася дальнім ударом. Сантиметри вирішують долю епізоду на користь лондонців. Однак уже на 54-й Аке забив третій. Рефері скасував взяття воріт через офсайд Соланке, який просто стояв перед воротарем.

Форналс та Андерсон класно розібрався ліворуч, через Аллє м'яч перевели на Ярмоленка, а наш футболіст мінімально перекрутив удар у дальній кут. Трибуни Віталіті Стедіум в один голос видихнули – нарешті змусив Вест Хем їх понервувати після перерви. Розкішно вибігає Борнмут в контри. Ще один удар з-за меж штрафного завершується не дуже впевненим сейвом Роберто. Блискучий навісний пас віддав Ярмоленко після індивідуального проходу на 70-й, проте Феліпе Андерсон не зміг прошити Ремсдейла ударом впритул. Ледь не кожна атака господарів приводить до моменту. Харрі Вілсон віддав геніальний пас у розріз, але Каллум Вілсон не зміг переграти Роберто у ближньому бою.

І знову Ярмоленко! Чудовий проникний пас Андрія на Андерсона, бразилець тонко скидає назад, а Кресвелл розстрілює – 2:2, передгольова передача в українця. Кресвелл і Кінг тримали один одного за футболки. VAR допоміг перевірити епізод, пенальті не буде. Ярмоленко став гравцем матчу – Sofascore виставив йому 8,2. Крім забитого гола та ключового пасу при другому взятті воріт екс-гравець Боруссії Д був близьким до дублю і прямого асиста.

Whoscored також вважає, що ніхто не був продуктивнішим за українця в цей день на арені Борнмута (7,85), але взяти майже неприступну фортецю його команда цього разу не змогла. Вест Хем виходить на одноосібне 3-є місце (вперше за 4 роки!), набравши 12 очок. Борнмут опустився на 7-му позицію, хоча в його активі лише на бал менше.