Генпродюсер «UA:Перший»: «Суспільний мовник міг би бути оптимальним рішенням для УПЛ»

Футбол України 9 Жовтня, 20:21 998
Генпродюсер «UA:Перший»: «Суспільний мовник міг би бути оптимальним рішенням для УПЛ»
Генеральний продюсер телеканалу «UA:Перший» Ярослав Лодигін повідомив про намір транслювати матчі української прем'єр-ліги.
«Спорт для мене — це натуральна сфера інтересу. Я колись був спортивним журналістом, коментував футбол, був шеф-редактором радіо «Динамо». Я люблю спорт.

Зараз ми займаємось такими собі експериментами. Що буде, якщо ми покажемо юніорів по футзалу? Не дуже. Мабуть, U-17 навіть для нас занадто. Ок, а що буде, якщо ми покажемо гандбол? Гра була з Данією влітку. Ми побачили цю можливість, вирішили спробувати. Не дуже зібрала, хоча матч з Данією хороший був, у них крута команда.

У нас давно є думки про окремий спортивний телеканал, але це займе деякий час. Чому б і ні? Це нормальний шлях для суспільних мовників. Це ж безкоштовне відкрите телебачення для всіх. От з наступного року закодують усе комерційне телебачення і все воно буде платним, а суспільний мовник залишиться безкоштовним.

Зараз у нас спорт намагаються зібрати на закритих кабельних каналах або на платних VOD-платформах. Отже, має бути загальнодоступний спорт, безкоштовний до перегляду.

Тому думаємо відкривати й загальноспортивний канал. Але це в далекій перспективі. Контенту у нас би вистачило.

Показувати чемпіонати Італії, Франції і так далі — це не наш обов’язок. Нам все-таки треба загальні спортивні теми шукати.

Проте в швидкому майбутньому суспільний мовник міг би бути оптимальним рішенням для української Прем’єр-ліги. Тому що канали належать олігархам, яким належать клуби. Ніхто нікому не довіряє. У цьому плані суспільний мовник міг би бути компромісом для всіх. Інакше вони ніколи не домовляться по загальному пулу.

Тут проблема в іншому. З тим рівнем фінансування, який ми зараз маємо, ми не в змозі виробляти чемпіонат. Бо вартість цього виробництва на рівні, до якого звикли глядачі, доволі висока.

Можливо треба буде розмовляти про якийсь спільний продакшн-фонд, який би покривав виробництво. А показувати ми можемо в себе легко. Думаю, всі були б задоволені», - розповів Лодигін в інтерв'ю Tribuna.com.