«Динамо» не відпустило своїх гравців у юнацькі збірні. В УАФ це назвали неповагою, забувши про такий самий вчинок «Шахтаря»

Динамо Київ 10 Жовтня, 11:19 1997
«Динамо» не відпустило своїх гравців у юнацькі збірні. В УАФ це назвали неповагою, забувши про такий самий вчинок «Шахтаря»
У списках збірних України U-17, U-18 і U-19 немає жодного гравця «Динамо».

Єдиний виняток – це захисник Алан Ауссі, який належить киянам, але зараз виступає за чеський «Слован» на правах оренди. Його викликали у збірну U-19 Олега Кузнєцова.

Зовсім інша ситуація у молодіжній команді. Руслан Ротань розраховує на 5 гравців «Динамо». Воротарі Владислав Кучерук та Руслан Нещерет, захисник Денис Попов, хавбеки Микола Шапаренко та Георгій Цітаїшвілі готуються до матчу кваліфікації Євро-2021 проти Румунії (10 жовтня) і на товариську зустріч з Грецією (14 жовтня).

Збірна U-19 Кузнєцова грає з Грецією. 8 жовтня наша команда перемогла 2:1. Другий спаринг пройде 10 жовтня. Наступного місяця на команду 19-річних чекає кваліфікаційний раунд Євро-2020 зі Швецією, Словенією та Естонією. На цих зборах тренер хоче награти склад на офіційні матчі. Олег Кузнєцов у коментарі для сайту УАФ зазначив, що не всі найсильніші знаходяться у розташуванні команди.

«Це не додає особливого оптимізму незадовго до офіційних матчів. Але що поробиш? Уже проходили ці ситуації протягом півтора року. Не бачу в цьому нічого страшного».

Tribuna.com відповів голова комітету національних збірних УАФ Мирон Маркевич.

«У дати ФІФА та УЄФА збірники повинні їхати у свої збірні. А «Динамо» їх не відпускають. Так, вони, мабуть, переживають за український футбол.

Такого прецеденту ще не було. Кому вони гірше роблять? Тільки своїм хлопцям, які хочуть грати за збірні проти європейських команд. Не можу зрозуміти цього рішення.

Клуб мотивував своє рішення тим, що у них чемпіонат. Я, правда, не розумію, хто слідкує за чемпіонатами U-16, U-17 і так далі. І за великим рахунком людям все одно, як вони зіграють з «Шахтарем» чи «Дніпром». А от як збірна України зіграє з бельгійцями без гравців «Динамо» чи «Шахтаря» вболівальникам цікаво. Так само футболістам цікаво пограти з хорошими командами.

Так не повинно бути. Вважаю, що це неповага до збірних. Тільки виконком має вирішити це питання. Клуб не хоче відпускати гравців і все. Потрібно писати у ФІФА та УЄФА, що є така ситуація.

Я пропонував виконкому УАФ зробити так, щоб клуби на будь-які змагання юнацьких збірних відпускали своїх гравців. Це потрібно самим футболістам. Також це престиж країни».

Директор школи «Динамо» Олександр Іщенко відмовився коментувати ситуацію.

Додамо, що раніше своїх футболістів до юнацьких збірних не відпускав «Шахтар». Минулого року «гірники» не поїхали до збірної U-17, про що казав наставник команди Олег Кузнєцов.

А у серпні поточного року «Шахтар» відмовився давати гравців до збірної U-18 на турнір у Чехії. В результаті тренери «Динамо» U-21 і U-19 запропонували Володимиру Єзерському гравців на проблемні позиції, за що тренер окремо подякував київському клубу. Пізніше це інтерв'ю з сайту УАФ було видалено.