Чому Португалія може допомогти Україні вийти на Євро-2020 уже в понеділок

Збірна України 12 Жовтня, 11:58 6730
Чому Португалія може допомогти Україні вийти на Євро-2020 уже в понеділок
У наступному матчі кваліфікаційного етапу Євро-2020 14-го жовтня збірна України у Києві прийматиме чемпіона Європи Португалію.

Після перемоги над Литвою (2:0) український інформаційний простір вибухнув радісними повідомленнями про те, що збірна України на 99 відсотків виконала завдання виходу на Євро-2020. Дехто в ейфорії додає до цієї цифри ще 99 сотих.

Але як не крути, повних 100 відсотків ще немає. Чого не вистачає? Лише одного очка, яке зробить нас недосяжними для збірної Сербії у будь-якому випадку. В такому разі в нас виявиться 17 (це до виїзної гри в Белграді), а максимум, який може набрати Сербія, – 16. Зараз турнірна таблиця групи В кваліфікаційного етапу має такий вигляд.

Попереду до завершення групового турніру залишилося тільки 6 матчі, з них два – за участю збірної України.

Звичайно, існує цілком імовірний варіант, що команда Андрія Шевченка виконає завдання, навіть програвши два останні матчі – Португалії вдома в понеділок, 14-го жовтня, та Сербії на виїзді, 17-го листопада. Адже за рівної кількості очок на перший план виходять особисті зустрічі. А те, що серби перевершать 5:0 від українців (саме з таким рахунком «синьо-жовті» розтрощили «братушок» 7-го червня на «Арені Львів»), виглядає більш ніж фантастично.

Однак краще синиця в руках, ніж журавель десь далеко в листопаді. Тому бажано вже в понеділок зіграти з чемпіонами Європи внічию, яку однозначно прирівняють до великої і пафосної перемоги.

І як це не парадоксально, але допомогти нам у цьому можуть самі португальці. Звісно, амбіцій у команди, де першу скрипку грає Кріштіану Роналду, дуже багато, і вона будь-що прагне посісти саме перше місце в групі, випередивши Україну, та все ж прагматизму в таких ситуаціях теж ніхто не відміняв. А якщо детально проаналізувати турнірне становище, то нічия в Києві гостей із Португалії влаштує значно більше ніж можлива поразка, якої можна зазнати, кинувшись стрімголов уперед у матчі зі збірною України і надавши таким чином швидким українцям багато вільного простору.

Ймовірне очко в столиці України додасть до скарбнички Португалії 12-ий заліковий пункт, і вони триматимуть у голові ігри з Литвою (вдома) та Люксембургом (на виїзді). І в такому разі у цих двох зустрічах команді на чолі з Кріштіану Роналду вистачить і 4-ох очок, щоби випередити в підсумку Сербію і кваліфікуватися на Євро-2020 (у випадку рівності очок перевага у Португалії – нічия і перемога над балканцями). А таке завдання для піренейців цілком до снаги.

Та все ж усі ці розклади на папері відійдуть на другий план, коли на поле НСК «Олімпійський» у понеділок, 14-го жовтня, вийдуть збірні України та Португалії. Але, з іншого боку, незважаючи на постійні прохання тренерів до футболістів не дивитися в турнірні таблиці та не займатися математикою, вони, будьмо відверті, навряд чи до них дослухаються. Навіть на підсвідомому рівні хочеться дізнатися, що тобі світить попереду. Тому нічия – мабуть, найвірогідніший підсумок понеділкового матчу, і ніхто проти не буде...