Ярмоленко не врятував «Вест Хем» від поразки в Ліверпулі

Футбол України 19 Жовтня, 16:28 735
Ярмоленко не врятував «Вест Хем» від поразки в Ліверпулі  | 19-27
Українець відіграв увесь другий тайм.

Відзначимо, що «іриски» – єдиний за 2 роки клуб, якому Ярмоленко забивав 2 голи в офіційній грі. Сталося це в минулому сезоні. Дубль Андрія приніс гостьову переогу 3:1 на цьому ж стадіоні. В останні роки команди переважно обмінювалися перемогами. Відзначимо, що в основі Евертона виходить колишній лідер Шахтаря за зарплатою Бернард. Для наставника господарів Марку Сілви цей двобій може стати вирішальним – керівництво вже поставило йому ультиматум.

Евертон, який не шкодує грошей на трансфери, опинився в зоні вильоту, набравши лише 7 очок. У Вест Хема справи йшли трохи кращі – 12 балів і 8-е місце в таблиці. На виїзді в АПЛ 2019/20 Ярмоленко і Ко до сьогодні не програвали: одна перемога і 3 нічиї. Утім, «молоти» набрали тільки 1 пункт за попередні 2 тури. Евертон же, який програв 4 поспіль матчі, обидві свої перемоги здобув удома, але було це ще в серпні та на початку вересня.

Ярмоленка у стартовому складі змінив Пабло Форналс. «Вірус ФІФА» дав про себе знати – Андрій виклався у збірній України. Перший топ-момент прийшов від господарів. Після подачі Бернарда Том Дейвіс ударом з кількох метрів не зміг прошити Роберто. Вест Хем без українця віддав повну ініціативу «ірискам», а правий фланг атаки відверто розчаровував. Бернард відкрив рахунок на 17-й хвилині. Екс-хавбек донецького Шахтаря познущався над двома захисниками і майже з нульового кута переграв голкіпера.

Івобі класно вивів Рішарлісона на побачення з Роберто – стійка стала на захист воротаря. Високий пресинг Евертона ставить «молотів» у незручне становище. Перевага 8:1 за ударами (5:0 за влучними) в перші 25 хвилин аж ніяк не дивує. Результат – дуже закономірний на Гудісон Парк. Бернард, до слова, забив Вест Хему 2 голи за 3 матчі, а в інших 38-и іграх АПЛ – лише 1. Конкурент Ярмоленка завдав єдиного прицільного удару лондонців за перший тайм. Вийшло не дуже небезпечно – Форналс тягнувся на закидання з глибини і слабо пробив головою в руки воротарю. Гра Вест Хем Юнайтед до перерви що в атаці, що в захисті – повний провал. Бернард же став одним з найкращих до перерви. Бразилець отримав 7,1 від Sofascore і 7,3 від Whoscored.

У перерві Ярмоленко замінив Андерсона. Рішарлісон забив другий, але з очевидного офсайду. Гравець збірної України розібрався на правому фланзі та виклав цукерковий пас на Форналса. Перша подібна передача у гостей за матч, іспанський півзахисник втратив супершанс, пробивши повз ворота. Евертон не з того місця розіграв штрафний, арбітр зупинив атаку, яка завершилася скасованим голом п'ятою. Дінь закрутив повз стінку, однак не влучив у площину воріт. Вест Хем креативніший по перерві, але все ще стабільно програє більшість боротьби. Міна виграє другий поверх і пробиває у нижній кут – Роберто тягне. Шалений дальній удар Волкота струсонув хрестовину. Ворота ледь встояли під таким натиском.

Технічна комбінація у короткий пас за участю Ярмоленка завершилася фолом проти Лансіні. Українець виконав штрафний, але його удар не став шоком для Пікфорда. Колишній динамівець отримав болючий удар по голові. Жорстко діє Евертон, якому кров з носа потрібна ця перемога. Івобі геть загубили у центрі штрафного. Роберто дивом рятує Вест Хем. Міна забив, але судді з незрозумілих причин швидко скасували взяття воріт. Ярмоленко увійшов у штрафний, проте не зміг обіграти Діня. Волкот розриває лівий фланг оборони, Діоп пробив по своїх, снаряд влучив у голову кіпера та облизнув поперечину. Момент за моментом Евертона.

Масуаку вдарив по нозі Сідібе, арбітр придумав кутовий, з якого «молоти» ледь не зрівняли. Пікфорд взяв удари Аллє та Діопа, Ярмоленко не встиг зорієнтуватися і добити, а простріл п'ятою заблокували. Сігурдссон з другої спроби такий забив ефектний гол здалеку. Не так давно він у складі Ісландії не пустив Україну на ЧС-2018.

«Евертон» - «Вест Хем» 2:0 (1:0)

Голи: 1:0 - 17 Бернард, 2:0 - 90+2 Сігурдссон