Оцінка Маліновського за матч проти «Лаціо»

Футбол України 19 Жовтня, 20:53 2729
Оцінка Маліновського за матч проти «Лаціо» | 19-27
Український хавбек має другу найвищу оцінку в складі «Аталанти» за матч із «Лаціо» за версією Whoscored.

«Аталанта» розписала бойову нічию (3:3) з «Лаціо» в рамках 8-го тура Серії А. Безпосередню участь у подіях взяв Руслан Маліновський, який повернувся в стартовий склад бергамасків після вдалої гри за збірну України.

Українець став головною дійовою особою на початку зустрічі. Вже на другій хвилині Маліновський видав ефектний індивідуальний прохід – змістився з правого півфлангу, обіграв Пароло та потужно вистрелив лівою з-за меж штрафного майданчика. М'яч пролетів дещо вище воріт. У наступній атаці Руслан вивів на ударну позицію Пашаліча – той влучив у голкіпера.

Незабаром хавбек збірної України віддав непоганий пас у вільну зону на Мурієля. Колумбієць заробив кутовий, з якого Маліновський подав не дуже вдало. Руслан опускав в глибину, допомагаючи просувати м'яч. В одному з моментів він помилився, але відразу відпрацював назад і змусив опонента втратити сферу.

Аталанта діяла значно гостріше за господарів. Стракоша мусив рятувати Лаціо, коли Фройлер обігрався з Маліновським, протягнув м'яч десяток метрів і відкинув на Хатебура, а потім замикав простріл з флангу. Папу Гомес віддав зрячий пас на Мурієля, який відкрився між центрбеками, але погано пробив по воротах.

Перш ніж забити, Луїс ще раз пристрілявся – дальня спроба виявилася неточною. На 23-й хвилині бергамаски все ж втілили свою перевагу в рахунку. Гозенс і Пашаліч (Маріо зберіг м'яч у полі ефектним пасом п'ятою) розігнали класний випад лівим флангом, який завершився результативним ударом Мурієля – точно в дальній кут.

Колумбійський форвард сьогодні просто нестримний. Ще одна атака за участю Маліновського та Гомеса призвела до неточного удару Мурієля, а вже на 28-й хвилині Луїс оформив дубль. Гомес заробив стандарт на лівому фланзі, Мурієль підійшов до м'яча і пробив/подав у штрафний майданчик. Мазьєлло не торкнувся до м'яча, але дезорієнтував воротаря. «Круглий» вдруге закотився в той самий кут.

Лаціо не міг створити буквально нічого, натомість Аталанта ледь не кожну атаку завершувала ударом. Здалеку стріляли Фройлер і Гомес, двічі до перерви бив Маліновський. В першому епізоді м'яч не ліг на ногу, а в другому Руслан розрядив гармату зі штрафного – Стракоша відбив перед собою.

І все ж Аталанта ще в першому таймі довела рахунок до розгромного, коли Толої зіграв на перехопленні й вивів Гомеса на оперативний простір. Екс-гравець Металіста легко реалізував вихід сам на сам. 0:3 на користь бергамасків у перерві! Маліновський дуже активний, хоч виходить у нього не все.

Друга половина зустрічі розпочалася без моментів. Сімоне Індзагі провів подвійну заміну, і з 50-ї хвилини його підопічні перехопили ініціативу. Почалося все з офсайду Іммобіле, далі здалеку бахнув Луїс Альберто, а справжня небезпека виникла з ударом Корреа з гострого кута – повз ціль. Аналогічний шанс мав Іммобіле, але аналогічно пробив над воротами.

Аталанта заспокоїлася та почала грати на результат, але поодиноких вибухів геніальності Папу Гомеса вистачало, щоб організувати пару атак. М'яч трішки краще тримався в ногах Маліновського, суперники давали йому більше свободи. На 61-й хвилині Руслан правою вистрелив з-за меж штрафного майданчика – над поперечиною.

Лаціо несподівано повернувся в гру за одну хвилину. Іммобіле заробив і реалізував пенальті, а через декілька миттєвостей Чіро асистував Корреа – той невідпорно пробив повз голкіпера. Рахунок вже 2:3, а до фінального свистка залишалося ще близько 25 хвилин. Господарі відчули, що можна оформити камбек, адже Аталанта повністю заснула.

Джан П'єро Гасперіні провів 3 заміни, дозволивши Маліновському дограти до фінального свистка. Проблема була в іншому – Гомес отримав пошкодження та бігав шкутильгаючи. А Лаціо створював гострі моменти. Спробу Луїса Альберто нейтралізував Голліні, як і удар головою від Корреа – гості залишили аргентинця самого у штрафному майданчику на кутовому. Аталанту відверто «пронесло».

На 83-й хвилині Маліновский міг зняти всі питання в матчі, коли на контратаці опинився на перспективній ударній позиції. Руслан хитнув захисника та цілив у нижній кут римських воріт – м'яч пролетів у сантиметрах від стійки з зовнішнього боку. За хвилину до кінця основного часу Аталанта декілька разів протягом однієї атаки била по порожніх воротах Лаціо, але ні Гомес, ні Маліновський, ні Толої не зуміли загнати м'яч у сітку.

Розв'язка прийшла у компенсований час: Іммобіле заробив ще один пенальті та переграв з «точки» Голліні. Маліновський стандартами намагався вирвати для Аталанти перемогу, але подача та удар Руслана не стали результативними. Фінальний свисток зафіксував підсумковий рахунок 3:3! Неймовірний камбек!

Аталанта втратила шанс обійти в таблиці Інтер з Ювентусом і очолити Серію А – бергамаски з 17 очками залишилися на 3-му місці. Лаціо набрав 12 пунктів – шоста сходинка.

Аталанта віддала переможний матч: гравці заснули, Гасперіні поспішив

Бергамаски відмінно провели перший тайм. Постійно тиснули на чужі ворота, нічого не дозволяли організувати біля власних. Багато шансів для Мурієля, 4:13 за ударами, 0.18 xG на 1.65 xG за якістю створених моментів. Чудовий футбол, гідний першого місця Серії А – туди б піднялася Аталанта у разі сьогоднішньої перемоги.

По перерві ситуація змінилася – Аталанта повністю втратила агресію. Навіть випади Гомеса нормально не підтримувалися. Показовим був епізод у штрафному майданчику, коли три гравці могли завдати удару з 11-метрової позначки, але всі стоячи дивилися на партнерів.

Схоже, футболісти подумали, що справу зроблено. Тренер – також, він рано зняв з гри Пашаліча та Мурієля, які продукували гостроту. Без них гра команди стала ще більш сонною, а замін для травмованого Гомеса вже не вистачило.

Насичений матч для активного Маліновського, але є нюанси

Руслан вийшов на позиції справа під форвардом і не зовсім комфортно почувався настільки близько до чужих воріт. Якщо на протилежному півфланзі Гомес постійно мінявся позиціями з центрхавом Пашалічем і відходив у глибину за м'ячем, то Маліновський майже весь час проводив у високій позиції. Багато передач він отримував спиною до воріт Лаціо та витрачав час на те, щоб розвернутися.

Маліновський постійно пропонував себе, шукав вільні зони між лініями, однак римляни досить щільно його накривали. Як тільки йшов пас на Руслана, один з центрбеків висувався на нього й вибивав м'яч з-під ніг або змушував приймати поспішні неефективні рішення. Українець не звик так грати, він любить підготувати та вирізати якісний пас з центрального кола.

Такі умови спровокували досить низьку точність передач Маліновського (лише 77%) та й взагалі його залученість у гру (найгірший у команді за кількістю пасів серед тих, хто відіграв увесь матч). І все ж він зробив непоганий внесок в атаки Аталанти: увійшов у топ-3 бергамасків за xGChain (гострота всіх атак, в яких брав участь футболіст) – 1.21.

Оскільки Руслан не міг зразу віддавати хороший пас, то старався хоча б зберегти м'яч у себе, притримати, спробувати прорватися на дриблінгу. І це регулярно вдавалося – 5 з 7 обіграшів завершилися вдало (топ-1 у поєдинку).

Найгостріші моменти за участю Руслана виникали тоді, коли він отримував м'яч далі від чужого штрафного, рухаючись в напрямку володінь Стракоші. В його активі дві хороші передачі під удар (не зі стандартів) і 7 власних пострілів (найчастіше в грі бив по воротах), 3 з яких полетіли в площину (також найкращий показник у матчі). Звичайно ж, пробивав хавбек тільки з-за меж штрафного й напрацював на 0.3 xG.

Більшість ударів Маліновського були підготовленими, але справжніх проблем голкіперу не створили. Обидві спроби забити зі стандартів провалилися – по центру воріт. А ударам з гри бракувало точності, нехай м'яч і розминався зі стійками в лічених дециметрах.

Наприкінці матчу Маліновський відчутно підсів – як і вся Аталанта. У тих контрвипадах, де потрібно було бігти у вільну зону (розриви в Лаціо були катастрофічні), Руслан просив м'яч у ноги й не підтримував швидкі виходи в атаку. Після заміни Пашаліча на де Рона українець перейшов на лівий півфланг, однак це кардинально не змінило ситуацію.

Статистичні портали поставили йому хороші оцінки: WhoScored – 7.8 (другий найкращий бал, на рівні з Гомесом), SofaScore – 7.8 (також другий, навіть краще за Гомеса). Звичайно, це перебір, це наслідок його активності в завершальній стадії з ударами. Руслан не був другим найкращим гравцем на полі, але провів дуже насичений і старанний матч на незручній позиції.

«Лаціо» - «Аталанта» 3:3 (0:3)

Голи: 0:1 - 23 Муріель, 0:2 - 28 Муріель, 0:3 - 37 Гомес, 1:3 - 69 Іммобіле (пен), 2:3 - 70 Корреа. 3:3 - 90+3 Іммобіле (пен)