Динамо Київ 20 Жовтня, 21:01 7833
«Пенальті на користь «Динамо» і вилучення Попова». Суддівський аналіз матчу «Динамо» – «Олександрія» | 19-27
Суддівський експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар проаналізував суддівство Миколи Балакіна в матчі 11-го туру чемпіонату України «Динамо» - «Олександрія».
«Загалом Балакін нерівно провів матч. Він був послідовним у винесенні дисциплінарних санкцій, але ця послідовність була побудована на помилках. За що жовту карточку отримав Безбородько на 25-й хвилині зустрічі? Нападника «Олександрії» здорово кинули в прорив до штрафного майданчика, а Попов у відчайдушному підкаті кінчиком бутси все ж зумів дотягнутися до м'яча. Безбородько, падаючи, шипами зачепив підборіддя Попова. Хоча можна сказати, що сам Попов наткнувся на цей шип, адже саме «динамівець» «стелився» у підкаті. Арбітр призначив штрафний і виніс Безбородьку попередження, хоча потрібно було продовжити гру, призначивши кутовий. Буває таке, що футболісти отримують травми – не обов'язково внаслідок фолів.

Ще одна ланка помилкової послідовності Балакіна – жовта карточка Циганкову на 37-й хвилині. Віктор у штрафному майданчику «Олександрії» підсік м'яча і підстрибнув в намаганні піти від підкату Банади. Приземляючись на газон, Віктор втратив координацію. Таке теж буває, але Балакін не знайшов нічого кращого, окрім як покарати Циганкова жовтою карточкою за симуляцію. Дивне рішення.
На початку другого тайму Циганков знову опинився в центрі уваги, коли, увійшовши до штрафної площі, упав від «ніжного» дотику Банади до спини. Не було симуляції, а були формальні підстави для призначення одинадцятиметрового. Момент 50 на 50, адже не було боротьби плечем в плече, а був дотик Банади до спини Циганкова. Але ж дотик – дуже легкий, та й Віктор вже втрачав м'яча в тому епізоді. Тому – на розсуд арбітра.

І нарешті, 70-а хвилина, коли Балакін проявив лояльну дипломатію. Ковалець проходив до воріт «Динамо» центральною зоною, його зустріли двоє опонентів, серед яких був Попов. Денис висунув ногу і поклав Ковальця на газон за два метри від штрафної зони. Формально це могла бути жовта карточка. Уже друга для Дениса. Певно, Балакін не хотів псувати матч, вчинив за духом гри, адже футбол загалом не був грубим.

Тут треба говорити про те, що похибки Балакіна не вплинули на загальний підсумок матчу, але це похибки, які не повинен допускати арбітр ФІФА», - розповів Мирослав Ступар.