Світовий футбол 22 Жовтня, 21:57 869
«Шахтар» розписав нервову нічию з «Динамо» Загреб, «Атлетіко» мінімально здолав «Байєр» | 19-27
Розпочався 3-й тур групового етапу Ліги чемпіонів.

Група C

«Шахтар» — «Динамо» Загреб — 2:2

Голи: Коноплянка (16), Додо (75) — Ольмо (25), Оршич (60, з пенальті)

У перших двох турах Шахтар набрав 3 очки – «гірники» без шансів програли Манчестер Сіті, але вирвали фантастичну перемогу в гостях в Аталанти.

Початок зустрічі був рівним. Динамо вмикало високий пресинг і після помилок донеччан гостро прострілювало з флангів у штрафний майданчик. Шахтар створював моменти завдяки Тайсону: капітан змусив суперника сфолити на жовту картку, потім вивів на удар Коноплянку (жахлива спроба Євгена), а згодом виконав розкішне закидання на Ісмаїлі.

Господарі додали в активності та відкрили рахунок. На 17-й хвилині затяжна атака Шахтаря стала результативною – Марлос справа обіграв опонента та покотив у штрафний майданчик, а Коноплянка увірвався з глибини й легко обіграв голкіпера. 1:0 – «гірники» забили швидкий гол! Однак після цього вони знову збавили оберти та сіли на власну половину.

Українські фланги продовжували провалюватися, звідти Динамо мало змогу без жодного опору прострілювати. Стояновіч не помітив Ісмаїлі та віддав на вільного Ольмо, той перевів далі на лінію воротарського майданчика, але Оршіч і Гаврановіч не зуміли акцентовано пробити. Шахтар ніяк не відреагував на стартові «дзвіночки» й поплатився за це.

На 25-й хвилині Динамо двічі загрожувало бровкою Болбата – друга спроба стала гольовою. Сергій пасивно зустрічав Оршіча, а інші захисники загубили Ольмо. Як наслідок, іспанець відгукнувся на простріл партнера, зіграв на випередження на ближній стійці та зрівняв рахунок.

Шахтар повернув собі контроль над м'ячем, але відповісти чимось осмисленим не міг. Натомість гості організували хорошу атаку через центр зусиллями Оршіча та Гаврановіча – Болбат заблокував слабкий удар. Моро перевірив пильність Пятова дальнім пострілом по центру, а Ольмо залетів у наш штрафний майданчик, але там розгубився. Нічия в першому таймі логічна, Шахтар нічим не переважав суперника.

У другій половині зустрічі картина не змінилася – Болбат знову провалювався. Спершу Леовац знайшов момент для удару з гострого кута над поперечиною, а на 50-й хвилині Шахтар від пропущеного гола врятувало лише диво. Оршіч з власної половини побіг на Марлоса та Болбата, без проблем проскочив їх, зблизився з воротами донеччан і бахнув у стійку. Ольмо з-за меж штрафного майданчика добивав у дальню «дев'ятку» – Пятов у розкішному стрибку витягнув «мертвий» м'яч.

Шахтар на декілька хвилин повернув собі ініціативу: Ісмаїлі чудово віддавав на 11-метрів, Болбат непогано прострілював, а Тайсон і Мораєс простенькими ударами послали м'яч у сторону воріт Динамо. А потім українська команда вкотре придумала собі проблеми. Дірка на лівому фланзі оборони призвела до шансу Гаврановіча та Ольмо – удар останнього заблокували.

На цьому стандарті трапилося щось дуже дивне. Пятов з якоїсь причини вирішив бійцівським прийомом зі спини кинути на газон Гаврановіча. Подача з корнера навіть не йшла в ту зону, форвард навіть заважав Андрію рухатися. Ці дії голкіпера збірної України не піддаються жодній логіці! Арбітр справедливо призначив пенальті, а Оршіч невідпорно пробив з «точки» – 1:2.

Шахтар активізувався, почали виникати моменти на чужій половині. Марлос на точність виконав перспективний штрафний – голкіпер на місці. Мораєс постійно перебував у пошуку м'яча, як у глибині поля, так і на вістрі. Черговий випад Ісмаїлі призвів до шансу Жуніора, однак він трішки не влучив у протилежний кут.

Пожежа біля наших воріт все одно регулярно виникала, але атакував Шахтар вже краще. Луїш Каштру освіжив гру замінами – Соломон замінив Коноплянку, а Додо вийшов замість Болбата. І бразильський фулбек знову приніс користь! Вони з Ісмаїлі повторили свій трюк зі зміною позицій, який допоміг Додо відзначитися в другому поспіль матчі.

Додо опинився зліва, отримав неймовірний розрізний пас від Патріка, обіграв на паузі воротаря та послав м'яч у сітку! Шахтар зрівняв рахунок на 75-й хвилині й загалом почувався впевненіше. Соломон знайшов на ближній стійці Мораєса – м'яч розминувся зі стійкою. Жуніор на пару з Тайсоном намагалися організувати переможну атаку.

Загреб втік у контрвипад, яку Ольмо завершив ударом у стійку. Останні хвилини Шахтар провів у атаках, однак вирвати перемогу не вдалося. Фінальний свисток зафіксував результативну нічию – 2:2. Шахтар і загребське Динамо набрали по 4 очки та залишилися на 3-му та 2-му місцях у групі С відповідно.

Група D

Атлетіко – Байєр – 1:0

Гол: Мората, 78

До матчу на Ванда Метрополітано «матрацники» підійшли в статусі безумовного фаворита. Проте, на ділі здолати Леверкузен підопічним Дієго Сімеоне було дуже непросто. Більше того, фактично команди грали на рівних, а успіх Атлетіко забезпечила краща індивідуальна майстерність. Гол у ворота Байєра стався під завісу поєдинку. Це Лоді класно навісив із лівого флангу, а Альваро Мората ефектним ударом головою переграв кіпера збірної Фінляндії Градецкі.

Ця перемога дозволила Атлетіко набрати 7 очок після трьох турів і відсотків на 75 гарантувати вихід у плей-офф. Натомість Байєр залишився із нулем у пункті набраних очок і тепер може сподіватися хіба на боротьбу за місце в 1/16 фіналу Ліги Європи.