Томас Грімм полетів, але повернутися не обіцяв

Футбол України 23 Жовтня, 21:13 1342
Томас Грімм полетів, але повернутися не обіцяв
Sport.ua - про чергові українські футбольні «Ігри престолів».

Після досить гострих дебатів про єдиний телевізійний пул УПЛ, точніше, про його відсутність, це питання потихеньку відійшло на другий план. Чемпіонат України з різним успіхом транслюється на телеканалах «Футбол 1/2» і «2+2» (і його сателітах). У пул «Футбол» входять сім клубів, в пул «плюсів» - п'ять. В принципі, на цій досить хиткій «телерівновазі» можна було б поставити проміжну крапку. Або три крапки. Як кому зручніше. Тому що і самі клуби, і футбольні телевболівальники вже звикли до існуючого стану речей, і без особливих зусиль можуть знайти домашній матч своєї улюбленої команди в сітці мовлення того чи іншого каналу.

Інша справа, що такий стан речей не дуже комфортний для керівництва нашої Прем'єр-ліги. Справа в тому, що президент УПЛ Томас Грімм вважає, що телеканали групи «плюсів» транслюють матчі чемпіонату України незаконно. В принципі, він має всі підстави так вважати, адже в нинішньому сезоні медіаправа належать УПЛ, яка реалізовувала їх на тендері. Тендер цей, як ми всі пам'ятаємо, виграв «Футбол», в той час як «плюси» взагалі не брали участі в торгах. Але п'ять клубів відмовилися входити в офіційний пул УПЛ, чим викликали праведний гнів глави Ліги. Грімм у свій час навіть обіцяв «відмовників» притягти до Спортивного Арбітражного Суду Лозанни, щоб їх там надоумили і повернули в законне лоно УПЛ і телепулу. Однак далі цих розмов справа не просунулася. Зате всім відомі п'ять клубів і далі транслюють матчі за участю своїх команд на телемайданчиках «плюсів».


А що ж Грімм? А нічого. Як вдалося з'ясувати у добре поінформованих джерел, з неформальним формулюванням «а не дуже-то й хотілося» чинний глава УПЛ благополучно відбув у місячну відпустку. На батьківщину. Власне, Томас і так рідко радував своєю присутністю як безпосередніх підлеглих, так і футбольні заходи різного ступеня важливості: в середньому на своєму робочому місці в Будинку Футболу бував двічі на місяць. А тепер навіть на цю вимушену робочу повинність можна буде забити. Причому офіційно.

В принципі, ми сміливо можемо зловтішатися з цього приводу, резонно вважаючи, що герр Томас навряд чи встиг особливо перетрудиться за півтора року такого «палаючого» графіка. Але проти КЗППу особливо не попреш: належить людині відпустка, отже, нехай канає, поправляючи розхитані нерви десь з видом на альпійські галявини.

Однак в даному випадку головне питання не в тому, куди саме махнув Грімм. Питання в тому, чи має намір він повертатися. За наявною інформацією - не має наміру. Як нам вдалося дізнатися в Будинку Футболу, велика ймовірність того, що Грімм не повернеться до Києва з відпустки. І на це є відразу кілька причин.

Перша і головна - зміна політичної влади в Україні. Якщо раніше президент УПЛ відчував дієву підтримку від президента ФФУ/УАФ, який, до того ж, мав вельми серйозні важелі впливу в масштабах цілої країни, то з недавнього часу ситуація змінилася. Причому кардинально. Андрій Павелко залишився президентом національної футбольної асоціації, а ось крісло на чолі бюджетного Комітету Ради, як і місце в самому парламенті, залишилося лише в спогадах. Андрію Васильовичу зараз явно не до реверансів Грімму. Йому потрібно вирішувати більш приземкуваті проблеми: хоча б з братами Суркісами. І в цій війні в хід вже було випущено не лише списи різно полярних ЗМІ, а й кулаки, про що ще довго будуть перешіптуватися завсідники президентської ВІП-ложі НСК «Олімпійський». Подейкують, що перед відльотом у відпустку Грімм заходив на аудієнцію до Павелка, але не отримав від нього не тільки слів підтримки, але і гарантій виплати платні. А вона, нагадаємо, не така вже й маленька - близько двадцяти з «хвостиком» тисяч євро на місяць. Плюс витрати на перельоти, авто, проживання та харчування.

Причина друга - зміна риторики самого президента УАФ. Якщо раніше він не соромився підбирати вислови до деяких персонажів із, скажімо так, «пулу Коломойського», то зараз він змушений лавірувати. Отже, принциповість Грімма в частині «підемо в Лозанну приструнити відмовників від єдиного пулу» вже нікому не потрібна. З тієї простої причини, що вже ніхто нікуди не йде. І, отже, не піде. А якщо так, Грімм не може не розуміти, що, з одного боку, він семимильними кроками перетворюється в весільного генерала. А з іншого - він стає просто неугодним. І якщо з останнім він ще міг хоч якось змиритися, то втрату досить високого статусу, гіпотетичну непотрібність швейцарцю складно буде перебити навіть вельми непоганою зарплатою. Тут, швидше за все, справа в ураженому почутті власної значущості.

Знову-таки, за інформацією тих же джерел з відомства на Черепановій Горі, підтвердженням можливого неповернення Грімма на своє робоче місце може служити і той факт, що права рука Томаса - віце-президент УПЛ Ключковський - теж не радує своєю присутністю офіс УПЛ. Нібито Маркіян Юрійович відчув вітер змін і самоусунувся, і за своє робоче місце в УПЛ триматися усіма своїми «фібрами душі» не має наміру. Хоч там і є за що триматися. Ну, зарплата у віце-президента УПЛ скромніша, ніж у його безпосереднього шефа, але, за чутками, теж серйозна.


А тим часом всезнаюча футбольна чутка сватає в ще аж ніяк не осиротіле місце президента нашої Прем'єр-ліги керівника управління спортивними каналами «1+1» Степана Щербачова. Причому сватає вельми і вельми переконливо. І не біда, що в даному випадку заангажованість не змити ні горілкою, ні милом, як і відсутність хоча б мінімального досвіду роботи на суто «футбольних» посадах. Вітер змін, знаєте, та й бажання швидше побувати в ролі реформатора...

Facebook. Степан Щербачов

Більш того, за чутками, «реформатори» збираються провести вибори (точніше, перевибори) президента УПЛ в найближчі терміни. У всякому разі, чекати, коли закінчиться термін повноважень Грімма (6 квітня 2022 року) ніхто не збирається. І якщо з якихось причин позачергову виборчу Конференцію УПЛ не вийде зібрати в нинішньому році, її неодмінно зберуть навесні наступного року. І під схвальне улюлюкання натовпу і чергових перефарбованих флюгерів УПЛ обов'язково отримає нового керівника, який неодмінно пообіцяє навести порядок, створити єдиний телепул і залучити вболівальників на стадіон.

А там, дивись, можна буде замахнутися і на Вільяма нашого Шекспіра...

Прикольно все це і не нудно - наші футбольні «Ігри престолів». Тільки ось наш футбол як був через цю мишачу метушню, вибачте, в дупі, так ще довго там і буде залишатися.

Валерій ВАСИЛЕНКО