Футбол України 2 Листопада, 20:19 1037
«Ньюкасл» обіграв «Вест Хем» у яскравому виїзному матчі АПЛ – Ярмоленко став найгіршим і отримав покарання | 19-27
«Вест Хем» поступився «Ньюкаслу» (2:3) в 11-му турі АПЛ 2019/20. Андрій Ярмоленко вийшов з перших хвилин.

Команди до звітної зустрічі розділяли 4 бали. «Молоти» посідали 10-е місце, а Ньюкасл перебував на межі зони вильоту. У минулому сезоні АПЛ дві сухі перемоги здобув Вест Хем. Зате перед тим уже «сороки» виграли обидва поєдинки сезону.

Команда Брюса активніше розпочала. Намагалися «сороки» навантажувати фланг Ярмоленка, але Андрій непогано діяв у боротьбі та на підбираннях. Дуже нервово розпочали «молоти» загалом, а 30-річний вінгер збірної України встиг двічі втратити м'яч за перші 7 хвилин. Вальбуена рикошетом від плеча Кларка завдав першого удару Вест Хема на 11-й хвилині. Не дуже влучно, хоч і з меж воротарського. І знову Снодграс подав кутовий, а Вальбуена намагався замкнути метрів з 8-и – з таким же успіхом. Ньюкасл легко вийшов уперед. Кіран Кларк замкнув скидання Жоелінгтона після штрафного – красива повітряна комбінація.

На 22-й хвилині Ньюкасл вперше в сезоні АПЛ забив 2 голи за матч. Федеріко Фернандес ідеально переправив м'яч через Роберто після закидання у штрафний на межі офсайду. Тут же Сен-Максімен вибігав на одного воротаря Вест Хема, але програв дуель. Шокуючі провали «молотів» у всіх лініях. Ярмоленко більше користі приносить при обороні, ніж в атаці, де переважно зміщується від чужих воріт ближче до своїх і діє дуже розгублено в перші 35 хвилин. Черговий фантастичний момент у Сен-Максімена, який на швидкості знищує «молотів», мов слимаків. Роберто дивом двічі поспіль парирує, а удар Шелві прийняла на себе поперечина.

Вест Хем вперше влучив у ворота на 41-й. Аллє використав закидання з глибини і пробив через себе прямо в голкіпера. Вальбуена після подачі Снодграса в компенсований час розстрілював Дубравку, однак воротар ефектно потягнув з-під поперечини. Ньюкасл просто принижував лондонців у першій половині: 4:0 за стовідсотковими моментами, 6:2 за точними ударами. Ярмоленко завершив тайм з найгіршим балом серед гравців обох команд (5,65 від Whoscored і 6,1 від Sofascore) – 7 втрат, програна боротьба, повна відсутність креативу, жалюгідні 16 контактів з м'ячем, менше лише у воротаря і нападника Вест Хема та центрбека гостей. На другий тайм українець вже не вийшов, поступившись місцем на полі Лансіні.

Утім, нинішньому Вест Хему нічого не допоможе. Гол Єдліна арбітр скасував за допомогою VAR, але екс-хавбек Ліверпуля Шелві розкішним ударом зі штрафного метрів з 25-и прошив Роберто втретє. Відразу після цього Аєті, який вийшов у перерві замість Нобла, вивели на воротаря, але швейцарець вважає за краще не пробити, а відкотити назад – рішення, яке просто в голові не вкладається. Друга гостра атака команди Пеллегріні завершилася невдалим ударом Аллє ножицями після закидончика Андерсона. І все ж стандарт спрацював і на користь Вест Хема. Андерсон на 73-й подав кутовий справа, Аллє продовжив, а Вальбуена пробивав уже в порожні ворота.

Жоелінгтон та Альмірон вибігали в контратаки, але пробили невлучно. Розіграли «молоти» атаку, мов по нотах, на лівому фланзі, а Снодграс ефектно з льоту в падінні замкнув подачу. Враховуючи, що шотландець після перерви грав на позиції Ярмоленка, перспективи українця на наступні тури ускладнюються. Однак на більше, ніж скоротити розрив до мінімуму, лондонці не спромоглися. За присутності 59907 глядачів Вест Хем зазнав болючої поразки проти дуже скромного в попередніх турах Ньюкасла. Команда українця опустилася на 11-е місце. Ньюкасл посідає рятівний 17-й рядок.