«Динамо» - «Львів». Суддівський аналіз матчу

Футбол України 3 Листопада, 21:08 2355
«Динамо» - «Львів». Суддівський аналіз матчу
Попри насичений день в плані суддівських рішень (три пенальті і червона карточка – без врахування матчу «Колос» - «Олімпік»), суддівський експерт Сергій Шебек відзначає відносний спокій в площині впливу арбітрів на результат – усе закономірно і справедливо.

Єдине, що не сподобалося Сергієві Олександровичу, це друга жовта карточка Сергію Сидорчуку. І свою думку експерт аргументує.

Але спершу зазначає, що в українському арбітражі під протекторатом італійців відбувається неправильна тенденція – занадто багато карток. Там, де ситуація розцінюється як 50 на 50, «люди в чорному» зазвичай застосовують суворі санкції. Хоча за негласними рекомендаціями ФІФА, сказав нам експерт, арбітр не повинен бути націленим на вилучення футболістів і повинен застосовувати цей прийом лише в тих ситуаціях, коли іншого вибору немає.

А тепер – до ситуації з Сидорчуком в матчі «Динамо» - «Львів» (4:0).


Арбітр Анатолій Абдула, показавши другу жовту карточку Сергію Сидорчуку, вчинив не по-футбольному, - каже Сергій Шебек. - Перше попередження капітану «Динамо» справедливе, а ось в епізоді з другою карткою Абдула не відчув ситуацію.

Сидорчук намагався зіграти в м'яч без будь-якого наміру грубо обійтися з Пернамбуко, який перебував за спиною Сергія. Капітан «Динамо» намагався в підкаті зіграти в м'яч, а Пернамбуко в цей час з-за спини опонента проткнув свою ногу з метою зіграти на випередження. По необережності (і без умислу) Сидорчук вдарив бразильця по нозі. Це фол, але ж футбол – це контактний вид спорту. Я вважаю, що тут не було підстави показувати футболісту другу жовту карточку, а достатньо було виписати Сидорчуку усне попередження, - сказав Сергій Шебек.

- Абдулі притаманні дивні рішення. Коли в матчі »«Динамо» - «Шахтар» киянин Віда грає рукою, він цього не бачить, не ставить пенальті в ворота «Динамо» і виправдовується поганим периферійним зором. А коли в поєдинку між «Олександрією» та «Маріуполем» призначає пенальті за потрапляння м'яча в обличчя, то сліпо довіряє своєму зору. Ось і тут вигадав вилучення і залишив «Динамо» без капітана на матч з «Шахтарем», - додав експерт.