Михайличенко та Жерсон не перші. Історія конфліктів між гравцями та тренерами «Динамо»

Динамо Київ 7 Листопада, 11:21 2564
Михайличенко та Жерсон не перші. Історія конфліктів між гравцями та тренерами «Динамо» | 19-27
​Вже сьогодні Динамо чекає надважливий матч в Данії, який повинен стати вирішальним у визначенні подальших перспектив клубу в Лізі Європи. Але чи не головною темою для обговорень навколо столичного колективу в останні дні став конфлікт Олексія Михайличенка і Жерсона Родрігеса.

Камера зафіксувала бурхливе незадоволення футболіста рішеннями тренера під час кубкового матчу з Шахтарем. Пізніше з'явилася інформація, що нападник вже приніс вибачення і відбувся «останнім китайським», але осад від цього інциденту безумовно залишився.

Втім, це далеко не перший подібний випадок в таборі «біло-синіх».

Є сенс освіжити в пам'яті деякі з них.

Газаєв і Сабліч

Коли: 2010-й рік

Що сталося: У квітні 2010-го хорватський захисник заявив, що його не пускають на клубну базу, забороняючи забрати навіть особисті речі з кімнати. Гравця підтримав Олександр Алієв, який раніше покинув клуб через складні відносин з російським фахівцем. Газаєв парирував, що база для гравців першої команди, а Сабліча перевели в другу, нічого не сказавши про те, що про зміни в планах можна було повідомити інакше, ніж без пояснень зачиняти двері перед носом гравця.

Результат: Через два тижні контракт Сабліча з Динамо було розірвано, а він до цього дня вважає Газаєва вкрай непорядною людиною.

Хацкевич і Хачеріді

Коли: 2018-й рік

Що сталося: У березневому матчі-відповіді 1/8 фіналу Ліги Європи проти Лаціо Євген Хачеріді відмовився виходити на заміну замість травмованого Томаша Кадара. Як пізніше пояснив Олександр Хацкевич, гравець не хотів грати лівого центрального захисника. Після матчу футболіст з подивом заявив, що нічого подібного не було, заради команди він встав би і у ворота. Проте, вже через кілька днів Хачеріді був відсторонений від тренувань і вже влітку покинув команду. Громадськість розділилася - хтось вірив версії тренера, хтось вважав гравця просто цапом відбувайлом.

Результат: Хачеріді провів сезон в грецькому ПАОКу, виграв чемпіонат і кубок країни, а недавно возз'єднався з Артемом Мілевським в брестському Динамо. Хацкевич був звільнений в серпні цього року. Обидві сторони вважають за краще не згадувати про той епізод.

Блохін і Мілевський

Коли: 2012-й рік

Що сталося: У вересні 2012-го Сьоміна на посту головного тренера змінив Олег Блохін. На презентацію нового наставника киян Артем Мілевський прийшов в халаті. Розвиток конфлікту загальмувався через госпіталізацію Олега Володимировича. У листопаді фахівець повернувся до роботи, а футболіст через два тижні відправився в дубль, був виставлений на трансфер і за Динамо більше не виступав.

Результат: Щасливого кінця у цій історії так і не настало. Мілевський регулярно «передавав привіти» екс-наставнику, називаючи його «хворою, неадекватною людиною» і роблячи провокаційні фото в халаті у себе в інстаграмі.

Лобановський і Буряк

Коли: 1984 й рік

Що сталося: Після інциденту Михайличенко-Родрігес можна було зустріти думки в дусі «при Лобановському такого бути не могло». Насправді і за часів Валерія Васильовича були випадки неповаги і непокори. Після невдалого сезону 84-го року (10-е місце в чемпіонаті) в клубі розгорівся конфлікт між тренером і зірками команди Леонідом Буряком та Олегом Блохіним. З чуток, гравці втратили віру в талант фахівця і вважали, що він «закінчився». Але операція провалилася: Блохін відбувся переляком, а ось Буряк з команди вилетів з напуттям «Не народилася ще людина, яка прибере Лобановського!».

Результат: У наступному році Лобановський приведе Динамо до чемпіонства, а ще через рік - до перемоги в Кубку володарів кубків. Буряк вже в наші дні визнає, що конфлікт був, але зараз він змінив свої погляди і вчинив би рівно так само, як вчинив у тій ситуації легендарний метр.