Олександр Петраков: «Наша група у кваліфікації Євро схожа на квартет еліт-раунду»

Футбол України 8 Листопада, 19:22 604
Олександр Петраков: «Наша група у кваліфікації Євро схожа на квартет еліт-раунду»
​Головний тренер юнацької збірної України U-17 Олександр Петраков очікує складного турніру.

Юнацька збірна України (футболісти не старші 2003 року народження) розпочала роботу з підготовки до кваліфікаційних матчів Євро-2020 (U-17). Про майбутні змагання, які відбудуться в Португалії, розповів керманич синьо-жовтих Олександр Петраков.

— Олександре Васильовичу, чи всіх найсильніших футболістів вам вдалося запросити на збір цього разу?

— На жаль, ні. Травмувався й не встиг відновитися наш основний воротар Тимур Пузанков. Також ушкодження отримав Антон Боль, який вийде на поле вже навесні.

— Охарактеризуйте майбутніх суперників. Перший матч синьо-жовті зіграють зі збірною Грузії...

— Це дуже сильний опонент. На цей вік грузини роблять велику ставку. Команда вже кілька років працює разом. Цю академію фінансують навпіл УЄФА з грузинською федерацією. Вони зіграні, технічні. Тож буде дуже непросто впоратися із цим супротивником.

— Потім на ваших підопічних чекає зустріч з Албанією.

— Цікава команда. Албанці прогресують. Переважна більшість збірників виступає в нижчих дивізіонах чемпіонату Італії, тому вони апріорі не можуть бути слабкими.

— І наприкінці…

— Португалію, думаю, зайвий раз представляти не потрібно — не кажучи вже про те, що вона є господарем турніру. Наша кваліфікаційна група за своїм складом нагадує мені квартет еліт-раунду. Тому дуже цікаво буде перевірити свої сили, і мої підопічні це чудово розуміють.

— Останні матчі, турніри дають вам привід для оптимізму?

— Це покажуть самі поєдинки кваліфікації, оскільки в останніх двох товариських зустрічах я не зміг побачити весь потенціал своєї команди. По-перше, збірна України виступала не оптимальним складом, а по-друге, суперник в особі команди Вірменії був не найвищого рівня.

— Головне — не виграти групу, а вийти до наступного раунду?

— Безумовно, ми хочемо потрапити до еліт-раунду, а що стосується конкретного місця, то це ми обговоримо всередині команди. Не хочеться зараз говорити щось конкретне.

— Із 13-ти груп 10 уже завершили змагання. Сенсації є?

— Ні. Усі, хто мав потрапляти до еліт-раунду, це зробили.

У кваліфікаційному раунді Євро-2020 (U-17) збірна України зіграє з Грузією (13 листопада), Албанією (16-го) й Португалією (19-го). До еліт-раунду вийдуть дві найсильніші команди кожної з 13-ти груп і чотири кращі збірні, що посядуть треті місця (за результатами зустрічей із двома лідерами своєї групи). Матчі цієї стадії відбудуться в березні 2020 року.

В елітному раунді всі учасники будуть розподілені на вісім груп. Переможці груп і сім кращих других команд (за результатами матчів із першою та третьою збірними своєї групи) вийдуть до фінальної стадії, де приєднаються до господаря Євро — Естонії. Фінальний турнір відбудеться в травні 2020 року.