​«Шахтар» - «Динамо» 1:0. Суддівський аналіз матчу​

Динамо Київ 10 Листопада, 22:11 2592
​«Шахтар» - «Динамо» 1:0. Суддівський аналіз матчу​ | 19-27
Арбітр в полі матчу «Шахтар» - «Динамо» не провалив свою місію.

Балакін приймав доволі адекватні рішення, слушно призупинив матч через расистську атаку з трибун і слушно вилучив Тайсона за неспортивні дії. Наші експерти з питань суддівства кажуть, що така поведінка вболівальників – це ганьба для країни на всю Європу, але Балакіна відзначають: арбітр холоднокровно і дуже скрупульозно розібрався в ситуації, спершу ініціював оголошення на стадіоні щодо неприпустимості расистської поведінки, а потім і забрав команди з поля.

Відзначають експерти й слушний час вилучення Тайсона: не одразу, а після імпровізованої перерви. Кажуть Мирослав Ступар та Сергій Шебек, що якби одразу вилучив бразильця, то недоречно підвищив би градус протистояння. Цікаво, що саме так Балакін і намагався вчинити – одразу (перед вимушеною перервою) тягнувся до кишені за карточкою, але потім притримав її.

Однак не можемо лише хвалити Балакіна, бо бентежать кілька моментів. По-перше, лише вісім доданих хвилин, притім, що команди не грали дев'ять хвилин і були ще заміни після відновлення гри. Тобто, як мінімум ще дві хвилини колективи повинні були провести на полі. І найбільший промах Балакіна – поблажливість до захисника «Динамо» Дениса Попова.

Молодий центр-бек справедливо отримав своє попередження на 8-й хвилині, згодом ще до перерви вивів з ладу Жуніора Мораєса, проте зробив це в ігровому моменті. Це підтверджують наші суддівські експерти Мирослав Ступар та Сергій Шебек. А ось на 90+6-й хвилині Денис Попов занадто грубо зіграв у підкаті проти Дентіньо і повинен був достроково піти з поля. Більше того, Попов заслужив на другу жовту ще за підсумками епізоду з Ісмаїлі, коли біля кутового прапорця застосував грубий підкат проти опонента, хоча й не влучив ним по ногах бразильця.

В заголовок винесли слово «знову», бо Балакін вже не вперше в цьому сезоні вибачає Дениса. Пригадуємо поєдинок «Динамо» проти «Олександрії» (1:0) в 11-у турі чемпіонату України, коли, маючи в пасиві жовту картку, перед власним штрафним майданчиком Попов своєю потужною ногою зніс Ковальця, зупинивши його прохід до воріт. Балакін тоді обмежився усним попередженням.

І ось знову щадний арбітраж відносно Попова. Можна говорити про тенденцію? Чи про конфлікт інтересів? Адже Балакін – арбітр, що представляє Київщину і судить матчі за участю київської команди. Його банально підставляють, чи, можливо, призначають на такі поєдинки від безвиході – тут наші експерти не прийшли до однієї думки. Зате впевнені – такого бути не повинно, географічний принцип у суддівстві важливий.

Загалом же, як підсумок, відзначаємо, що арбітри гру не зіпсували – і це головне. Те, що футбол на полі ми побачили не надто якісний (м'яко кажучи) – провина футболістів і тренерів команд.