Збірна України 13 Листопада, 12:26 1180
​День в історії. Дебют Шовковського і перша перемога зборної України в офіційному турнірі | 19-27
25 років тому Олександр Шовковський дебютував за збірну України, а п'ять років по тому зробив найвідомішу помилку в кар'єрі

1994 рік - збірна України проводила свій третій матч у своїй першій відбірковій кампанії - Євро-1996. У двох попередніх українці поступилися Литві (0: 2) і розійшлися миром із Словенією (0: 0). Естонія до моменту зустрічі з Україною йшла на останньому місці в групі 4. Тому втрачати очки в цьому поєдинку українська команда вже не мала права. У підсумку підопічні Йожефа Сабо просто зім'яли опонента (3:0). У гостей найбільшим досягненням в атаці став удар по воротах Шовковського на 7-ій хвилині.

Голкіпера замінили, щоб не замерз

До слова, це був дебютний матч Олександра в національній команді. Всього в головній команді країни Шовковський провів 92 поєдинки. Цікаво, що на 80-ій хвилині Шовковського замінив Суслов, який також дебютував в національній команді. Заміну наставники збірної України мотивували острахом переохолодження відверто знудьгувалого голкіпера. Справа в тому, що до початку матчу в Києві було чотири градуси морозу.

Розгромивши Естонію (3:0), українці записали в свій актив першу велику перемогу. А автор першого забитого м'яча в тому матчі Сергій Коновалов увійшов в історію національної команди як автор першого гола збірної України в офіційних поєдинках. Гольову передачу Коновалову віддав капітан команди Геннадій Литовченко, який грав в той час в австрійській «Адміра-Ваккер».

Катастрофічним стан назвати було не можна ...

1999 рік - збірна України провела свій перший матч плей-офф Євро-2000 проти Словенії. Після жеребкування в Україні були задоволені. Адже, наприклад, опонентом на цій стадії могли стати збірні Англії або Туреччини. Словенці здавалися набагато кращим варіантом...

І коли на 33-ій хвилині Шевченко блискучим ударом вразив дальній кут воріт господарів, нічого не віщувало біди. Але в підсумку українці заробили два вилучення, пропустили гол після жахливої помилки Шовковського і поїхали додому, програвши з рахунком 1:2.

Катастрофічним такий стан справ назвати не можна було. Але хто ж знав, що в поєдинку у відповідь погода внесе свої суттєві корективи в двоматчеве протистояння...