Ігор Суркіс роз'яснив свою позицію щодо інциденту під час матчу киян і «гірників»

Динамо Київ 17 Листопада, 16:28 1901
Ігор Суркіс роз'яснив свою позицію щодо інциденту під час матчу киян і «гірників»
​Президент ФК «Динамо» Київ відповів на запитання представників ЗМІ стосовно інциденту, який стався під час матчу «Шахтар» - «Динамо» у Харкові.
- Моя позиція однозначна - расизму не має бути. Київське «Динамо» цю позицію демонструвало протягом трьох років, коли на футболках у нас був не генеральний спонсор, а гасло No to Racism. Потрібно розібратися в тій ситуації, яка трапилася, чітко виявити тих людей, які робили це і чи робили взагалі, з'ясувати, чи була провокація. Сучасні стадіони, у тому числі і харківський, дозволяють чітко вивести картинку і подивитися на тих людей, які це робили, якщо вони це робили. Я чув різні версії. Вболівальники стверджують, що і близько не було тих вигуків, про які говорять. Засуджувати подібне ми зобов'язані. І не тільки расистську поведінку. Вболівальники повинні намагатися культурно поводитися на стадіонах, тому що футболісти грають, перш за все, для глядачів. І ображати їх не можна. Але і футболістів потрібно виховувати. Адже та реакція, яку вони демонстрували, могла спровокувати уболівальників. Той же Тайсон - досвідчений футболіст, який повинен тримати себе в руках. Це моя думка.

До слова, я вперше почув, що правоохоронні органи відкрили провадження у такій справі. Це не може не радувати, адже всім нам було би цікаво побачити тих людей, які дозволяють собі подібну поведінку. З расизмом борються у всьому світі. І, звісно, київське «Динамо» не стоїть осторонь. Ми однозначно проти расизму. Але потрібно адекватно підійти до цього питання і покарати саме тих людей, які це робили, а не карати всіх уболівальників, які приходять на стадіон.

Нагадаємо, у другому таймі «Класичного» арбітр Микола Балакін був змушений призупинити матч через нібито расистські вигуки на адресу гравців Шахтаря. За свою гнівну реакцію з поля був вилучений капітан «гірників» Тайсон, який за мить до цього показав непристойний жест у бік уболівальників.