«Фак» проти фактів
Футбол України 357 22 Листопада, 14:31

Тайсон у Харкові показав усім нам «фак», що зафіксовано десятками телекамер та сотнями фото. Футболіст, що вже десятий рік живе в Україні як у Бога за пазухою, продемонстрував своє ставлення до глядачів, які прийшли на стадіон.

Після цього він і не думав вибачитися чи ще як пояснити свою поведінку — «фак» вам! Фото Тайсона із промовистим жестом середнього пальця стало символом його ставлення до країни, яка дала йому у тисячу разів більше, ніж переважній більшості власних громадян.

На щастя Тайсона він зробив це на футбольному полі — якби це сталося в іншому місці, він цілком міг би понести адміністративну і навіть кримінальну відповідальність згідно чинного українського законодавства. Тож за свій «фак» Тайсон відповідав лише за футбольними законами. Національна футбольна асоціація покарала бразильського «факера» одним (!) матчем дискваліфікації. Чому ні? Один «фак» — один матч. А що ви хотіли? Зате та сама асоціація покарала київське «Динамо» за той самий «фак» Тайсона одним матчем баз глядачів на власному полі. На думку інспектора та офіцера безпеки Тайсона спровокували на «факи» «расистські вигуки» з боку уболівальників «Динамо». Жодних доказів того, що ці вигуки були, ані господар поля донецький «Шахтар», ані премєр-ліга, яка проводить чемпіонат, ані будь-хто інший не надав. Жодного факту «расизму» з боку трибун не показано і не доведено. Хоча стадіон обладнаний відеокамерами для проведення матчів Ліги чемпіонів, тому на відео записується абсолютно все (!) що відбувається на полі та на трибунах. Ну і де хоча би однісіньке відео із «расизмом»? Немає.

Тоді що виходить? «Фак» Тайсона є, а фактів «расизму» немає! Якби вони були, ми вже другий тиждень насолоджувалися би ними у програмах усім відомих телеканалів. Що саме почули і побачили «свідки расизму» в особі інспектора та офіцера безпеки? Невідомо! Яка тоді логіка рішень УАФ, в особі її контрольно-дисциплінарного комітету? Немає фактів — нічого страшного. Зате є смачний «фак» усім уболівальникам київського «Динамо». І тепер вже не від самотнього бразильця у помаранчевій формі, а від усієї Української Асоціації футболу.

Ця малошановна останнім часом установа в останні роки робить усе можливе аби на футбол в Україні ніхто не ходив. З більшістю клубів це зробити вже майже вдалося. Лишилися лише уболівальники «Динамо», які попри усі зусилля УАФ і підконтрольної їй Їй прем’єр-ліги продовжують тисячами ходити на футбол. І цього права їх тепер хочуть позбавити за велінням середнього пальця футболіста «Шахтаря». То може цій асоціації теж час щось показати?

Николай НЕСЕНЮК


Читайте нас у Telegram

Останні новини

bigmir)net TOP 100