90+. На яких компенсованих хвилинах синьо-жовті забивають найчастіше

Футбол України 22 Листопада, 23:15 774
90+. На яких компенсованих хвилинах синьо-жовті забивають найчастіше | 19-27
Навчилися лиш у ХХІ сторіччі.

Минулого тижня в товариському матчі синьо-жовті вирвали перемогу над Естонією. Єдиний гол в матчі забив Роман Безус, який вийшов на заміну й реалізував штрафний удар на 92-й доданій хвилині. Потім у рамках відбору на Євро-2020 наша збірна вирвала нічию на виїзді з Сербією. Рятівний гол третій компенсованій хвилині оформив ще один «джокер» – Артем Бесєдін.

Всього голів розряду «90+» в активі нашої збірної 19. З них 8 забиті на виїзді, 11 – на своєму полі. В рамках відборів на ЧЄ сталося по 7 таких взяття воріт, у відборах на ЧС – 6, в товариських матчах – 5, ще 1 – в Лізі націй.

Що цікаво, всі голи в компенсований час припадають на XXI століття. 2019 рік став першим роком, коли таких м'ячів гравці забили відразу три. У 15-ти випадках з 19-ти головна команда країни в результаті вигравала, причому вісім голів виявилися переможними.

Більше половини голів у компенсований час забивали футболісти, які виходили на заміну.

Суперниками України були 17 різних збірних. Лише Білорусь і Андорра пропускали таким чином двічі, причому остання – 2 голи за матч. Забивали 17 футболістів, серед них лише у Безуса і Євгена Селезньова по 2 такі голи.

У 10-ти випадках з 19-ти відзначався футболіст, який вийшов на заміну. Тут лідирують також Безус і Селезньов. Був один автогол у виконанні гравця Люксембургу Жерсона Родрігеса. У 3 ситуаціях в компенсований час реалізовували пенальті. Це обидва голи в матчі з Андоррою, а також переможний м'яч Андрія Шевченка Білорусі.

На 91-у хвилину припадають 3 голи, на 92 – 8, на 93-ю – 5, на 94-ту – 2. Найпізніший м'яч в історії збірної на рахунку Андрія Ярмоленка. Тоді, в 2015-му, в плей-офф відбору на чемпіонат Європи він засмутив Словенію на 97-й хвилині.