Чотири думки після матчу «Динамо» - «Маріуполь»

Футбол України 24 Листопада, 22:22 2205
Чотири думки після матчу «Динамо» - «Маріуполь» | 19-27
Кияни на своєму полі переграли «Маріуполь» у матчі 15 туру УПЛ.

Циганков і Бєсєдін заводять атаку після успіху у збірній України

Атака киян не завжди приймала бездоганні рішення на завершальній стадії, але всі ті розіграші, паси та ідеї, що цьому передували, були на найвищому рівні. Безумовно, Маріуполь, який старався грати сам і не завжди встигав за швидкістю думки опонентів, надавав господарям значно більше простору, ніж у Лізі Європи, а там вже наступного тижня вирішальний матч у Мальме. Однак Циганков і Бєсєдін дуже сподобалися. Автори асисту та рятівного гола збірної України у виїзному матчі проти Сербії сьогодні знову відігравали перші ролі.

Артем зміщувався у глибину на обидва фланги (частіше праворуч, звідти і прийшов перший гол), вигравав м'ячі та часто брав на себе роль плеймейкера, де виглядав навіть органічніше, ніж на місці завершувача атак. Так, його удари бажали кращого, але Бєсєдін компенсував це розкішним підіграванням партнерам, захмарною самовіддачею у пресингу та боротьбі. Віктора також заносило в центр, і ці ходи спричиняли ступор у гостей. Циганков вміло розганяв атаки, а коли партнери один за одним відмовлялись завершувати гру, зробив це сам на позиції центрфорварда.

Віце-капітан не провів ідеальний матч, ні. Моментами №15 Динамо діяв поспішно, іноді підводила техніка, але він все одно був ключовим. Перший результативний пас у його стилі, гол а-ля Вербіч (це вінгер з протилежного флангу полюбляє опинятися на вістрі атаки). Та й загалом Циганков видав такий інтенсив в атаці, що заслуговує похвали за цей матч. Безліч проходів з м'ячем, ривків, пасів на партнерів. Створював моменти сам, не боявся брати ініціативу на себе, коли треба було завершувати. Дальні та середні удари не дуже пішли, але будемо вважати, що залишив їх на Мальме.

Центр поля Динамо домінує – всі ходи Михайличенка спрацювали

Сильний матч провела середня лінія киян. Буяльський був критично важливим у фінальній третині поля (Віталій міг і хет-трик за тайм оформити), Сидорчук відповідав за відбір, перехоплення та єдиноборства, хоча встиг ще й відзначитися асистом, Шепелєв конструював атаки з глибини, ділячи цю роль разом з Кадаром, встигав працювати на оборону, а після заміни Буяльського іноді брав на себе його роль, організувавши взяття воріт, яке остаточно зняло всі питання. Вийшов Шапаренко (о диво, заміни на 62-й Михайличенко вміє робити) і також додав барв атакам.

Віддав передгольовий пас, добре рухався і відкривався. Прекрасно взаємодіяв з Циганковим і Вербічем. Останній уже за 5 хвилин на полі встиг відзначитися, почавши і завершивши гольову атаку. Більшість замін (у Соля просто не було часу), як і тактичних рішень тренерського штабу, сьогодні спрацювали. Коли потрібно було, динамівці інтенсивно тиснули і пресингували, моментами брали паузу, але потім Циганков і компанія знову фонтанували ідеями. Якби хоча б половину їх втілити, можна було цілком повторити історичний рекорд протистояння (9:0). Та і самі кияни не завжди були вбивчими, і воротар Гальчук проводив розкішний матч.

Є питання лише до двох гравців киян

Караваєв моментами не справлявся з пасами за спину та проходами швидких технічних азовців. Олександр традиційно більше працював на атаку, ніж відпрацьовував у захисті, але і там цього разу залишався в тіні Миколенка. Важко знаходити якийсь негатив у матчі проти команди, що не створила жодного реального моменту, однак радше за все проти Мальме вийде Кендзьора – Томаш сьогодні якраз відпочив.

В атаці випадав Де Пена. Карлос оформив покер у товариському матчі проти команди з нижчої ліги, але після подібних феєричних спарингів зазвичай губиться в офіційних зустрічах, коли знаходить більший опір суперника. Уругваєць був зобов'язаний вирішувати долю кількох епізодів, однак замість голів ми побачили хибні рішення, якусь незрозумілу повільність і нервовість – полегшення для господарів прийшло лише з заміною вінгера на Вербіча.

Кадар відсвяткував ювілей солідною грою

Тамаш відіграв 100-й матч за Динамо, вийшовши на позиції лівого центрального захисника. Шабанов відійшов на місце Дениса Попова, який отримав травму в молодіжній збірній і має повернутися через 10 днів. Артему було не зовсім комфортно на цій позиції, і він майже привіз момент на свої ворота. Кадар же зіграв практично ідеальний матч – підчищав за партнерами, грав на перехопленнях, стелився в підкатах, вигравав боротьбу на стандартах – словом, читав гру відмінно. Традиційно віддав багато передач з просуванням вперед, майстерно керуючи атакувальною грою своїм першим пасом.

Безумовно, став найкращим серед захисників на зло численним хейтерам. Якщо продовжить у тому ж дусі, в Михайличенка буде нова дилема – знову переводити Шабанова не нерідну позицію правого центрбека чи продовжити довіряти Попову після видужання. До слова, одним ювілеєм Кадара Динамо не обмежилося. Кияни здобули 340-у домашню перемогу в УПЛ. Віктор Циганков забив свій 40-й м'яч у Прем'єр-лізі. Команда Михайличенка довела гольову серію в домашніх іграх до 12-и турів (20 результативних ударів загалом), завдавши Маріуполю 30-ї поразки в 70-му матчі при Бабичі.