Футбол України 3 Грудня, 20:43 1063
Експерти – про слабке місце «Динамо», перебудову «Ворскли», ключову втрату «Олександрії» | 19-27
​Колишній тренер донецького «Металурга», «Говерли», «Карпат», «Металіста» і «Маріуполя» Олександр Севідов, а також колишній арбітр ФІФА Сергій Шебек аналізують матчі 16-го туру УПЛ, в якому «Шахтар» сенсаційно втратив два очка, а «Олександрія» відстала від групи лідерів.

«Львів» - «Дніпро-1» 0:2

Сергій Шебек. Після непоганої гри, хоча і програної в матчі проти «Шахтаря», здавалося, «Львів» на правах господарів дасть неабиякий бій «Дніпру-1» і спробує взяти рятівних три бали. Тим більше, зустрічаючись з командою невисокого рівня. Але в черговий раз ми спостерігали сірість українського футболу. Команди показали низьку якість, змагаючись, хто ж все-таки з двох слабких виявиться слабшим. І визначили.

Незважаючи на перемогу, дніпряни виглядали нічим не кращими за господарів, вікторія далася їм завдяки вдалому збігу обставин, а також небажанню львів'ян боротися. У таких матчах все вирішує характер, який відсутній у «Львова». Складається враження, що гравці виходять на поле відбувати покарання за провину. І такий настрій спостерігається в багатьох поєдинках.

Гра проходила в темпі, так і хочеться сказати, вальсу, нижче середнього, з великим браком у передачах.

«Дніпро-1» відкрив рахунок при не грамотних діях оборони. Не забарився навіс після стандарту, де в штрафному майданчику господарів зібралося дев'ять гравців проти чотирьох дніпрян. І ніхто не додумався стати перед півколом штрафного і зіграти на підборі. Зате це зробив Коркішко, який після винесення м'яча захистом першим без опору прийняв м'яч, пробив з рикошетом і відкрив рахунок в матчі. Що цікаво, крім нього перед штрафним стояли ніким не прикриті ще два його партнера.

Така ж ситуація повторилася на 62-й хвилині, коли забивався другий м'яч. Знову винос, знову ніхто не грає на підборі, гравець дніпрян спокійно приймає м'яч, робить подачу і Когут головою забиває «корявий» гол під рукою голкіпера. Чому корявий? Та тому що в такій ситуації потрібно показати майстерність, забиваючи спокійно і красиво в кут. На 70-й хвилині Логінов міг оформити розгром, але підвела технічна оснащеність. У цих двох моментах проявилася поганий вишкіл футболістів «Львова» при грі на стандартах, а може просто недбалість.

Перебудова Ворскли, ключова втрата Олександрії, слабке місце Динамо. Експерти про 16-й тур УПЛ - изображение 1

Крім двох голів «Дніпро-1» нічого не створив, витиснувши з нічого максимум можливостей. Був момент у «Львова» за рахунку 0:1 виправити ситуацію і повернути хід подій на свою користь, коли на 18-й хвилині Шина після прострілу зіграв незграбно, дозволивши воротареві скоротити кут обстрілу. В цілому дві команди показали футбол низької якості, при якому удача більше посміхнулася не сильнішій команді. За такої прісної гри справедливим підсумком була б нічия.

«Зоря» - «Карпати» 2:0

Олександр Севідов. Нічого незвичайного. «Зоря» скромно здобула перемогу. Практично всю гру володіла беззаперечною перевагою, як територіальною, так і ігровою. Перевершила за моментам, кутовим. «Карпати» мали лише один момент в першому таймі через помилку захисту, що дозволила Бойчуку вийти на ударну позицію, але його удар прийшовся в поперечину. Більше львів'яни нічого цікавого не показали.

«Зоря» хоч і виграла, але в цьому матчі не дуже сподобалася. Як здалося, гравці були вальяжними, грали без швидкостей, що показували раніше. Не було вогника, драйву, коли команда отримує від гри задоволення. Мабуть, подумки вважали, що вони сильніші і все одно виграють.

У той же час деякі гравці «Карпати» розчарували, тому що не виходять на поле як на останній бій, і це факт. Не допомогла львів'янам і насиченість оборони. Граючи в три центральні захисники, все одно луганці в кожному таймі створили по 3-4 гольових моменти. І в захисті провал, і в атаці вхолосту. Виграш «Зорі» закономірний на фоні слабкості суперника. Переміг той, хто повинен був це зробити.

«Ворскла» - «Колос» 1:0

Олександр Севідов. Якщо говорити по грі, то футболу було мало, а була битва, багато сумбуру. Команди створили достатньо моментів, але як завжди, і це бич нашого футболу, підвела реалізація. З приходом Максимова «Ворскла» кардинально змінила стиль гри. Якщо раніше намагалися виходити в атаку за рахунок короткого і середнього пасу, то зараз атаки будуються за рахунок довгого пасу. Він схожий на канадський стиль хокею: вкинути шайбу в зону і далі побігли боротися. Це приносить свій результат. Полтавцям в їхньому становищі зараз не до естетики, їм потрібно залишити останнє місце.

Все наше футбольне життя - боротьба, і цей матч був присвячений боротьбі. «Ворскла» вийшла як на останній бій, і своїм бажанням перемогти заслужила перемогу. Гравці за свій клуб «гризли землю», що давно не спостерігалося, і Боженька нагородив їх трьома очками. І якщо в подальшому з таким настроєм будуть виходити на кожен поєдинок, то результат прийде. Хоча гра була рівною, і могла закінчитися нічиєю, якби арбітр поставив на 94-й хвилині пенальті. У цій ситуації пощастило господарям, але перемога дає їм надію.

«Маріуполь» - «Шахтар» 1:1

Сергій Шебек. Маючи відрив в 13 очок, і практично ставши вкотре чемпіонами, «Шахтар» міг дозволити зіграти не основним складом «на розслабоні». Перший тайм пройшов у рівній боротьбі, в основному команди «не турбували» один одного - запам'яталися лише два моменти, крім пенальті, коли пробивали Тете і Горбунов. У другому таймі «Маріуполь» осмілів, почав грати більш наполегливо і після помилки Болбата зрівняв рахунок. Після знову відновився паритет. Команди створили по одному гольовому моменту, грали спокійно, не ризикуючи занадто відкриватися, щоб не пропустити, щоб не мати в кінцівці зайвих проблем. Закономірна нічия, якою залишилися задоволені обидві команди.

«Десна» - «Олександрія» 2:0

Олександр Севідов. За рівної гри «Десна» вичавила зі своїх напівмоментів голи. А також скористалася втомою олександрійців, яким після важкого поєдинку проти «Вольфсбурга» не вистачило свіжості і трохи креативності. Плюс - втрата Ковальця дуже позначається на атакуючих діях. Він ключовий гравець, який вміє організовувати і завершувати, володіє гострим пасом і здатний обіграти індивідуально гравців суперника. Рівноцінної заміни йому та іншим футболістам, на жаль, не знайшлося. Немає глибини складу.

Абсолютно однаковий початок двох таймів з десятихвилинними відрізками хорошого футболу. Але в футболі невеликі штрихи багато вирішують. Господарі реалізували свої моменти, а гості ні. Як приклад: при рахунку 0:2 мав шикарний шанс забити Безбородько, але з восьми метрів не влучив у площину воріт. Можна визнати перемогу «Десни» заслуженою, хоча і «Олександрія» виглядала непогано.

«Олімпік» - «Динамо» 1:3

Олександр Севідов. Повна перевага і домінування динамівців над суперником, який був переграний за всіма статтями. Єдине, що кидається в очі і над чим потрібно працювати киянам, так це надійність гри центру оборони. Будь-яка помилка - це гол. Навіть «Олімпік» - команда не найвищого рівня - і то покарав за помилку. Поки це найслабша ланка в «Динамо».

Якщо згадати поєдинок проти «Мальме», ми бачили також суцільні помилки, за що шведи і покарали, і внаслідок чого був програний матч. Помилки відбуваються буквально на рівному місці. За рахунку 1:1 «Олімпік міг покарати киян, але Шахаб пробачив гостей. Якщо ці помарки прибрати, то, на мій погляд «Динамо» після «Шахтаря» найкраща команда в чемпіонаті. Якби не помилки Шабанова, то практично у «олімпійців» і шансів не було.

Вся гра проходила на одній половині поля. Крім трьох голів «Динамо» створювало багато моментів, щоб забити ще стільки ж. Але іноді кульгає рівень майстерності для завершення того, що створюють. Таку ж проблему - нереалізації - ми спостерігали і в матчі з «Мальме». Але в чемпіонаті України «Динамо» виглядає добре і є гра. Тому переконлива перемога приймається як закономірність.