(Анти) Герой футбольного дня. Тамаш Кадар

Динамо Київ 9 Грудня, 12:57 1010
(Анти) Герой футбольного дня. Тамаш Кадар
За підсумками матчу «Динамо» проти «Зорі».

Олексій Михайличенко після поразки від «Зорі» крутився наче в'юн, намагаючись знайти не принизливе для динамівського самолюбства пояснення невдачі: мовляв, виною всьому – психологія. На неї тренер списав гріхи вчорашнього поєдинку, хоча не сказав про те, що «Зоря» за грою ліпше за «Динамо» виглядала і в поєдинку першого кола. Виходить, що психологія віцечемпіона України – на низькому рівні уже понад три місяці (матч з «Зорею» у Запоріжжі відбувся першого вересня)? Чи, можливо, справа не лише в емоційному стані гравців?

«Динамо» поступалося «Зорі» в плані організації футболу. Помітно було, що луганці чітко налаштовані на те, аби використовувати слабкі місця суперника. І головне – знали, де ці слабинки розташовані, куди треба натискати для утворення больових відчуттів. «Динамо» ж більше уповало на індивідуальну майстерність своїх футболістів і до вилучення гра виглядала більш-менш рівною. Не факт, що «Динамо» здобуло б очки, не будь червоної карточки у Кадара, але принаймні мало б шанси не програти. Бо після витівки угорця таких шансів не було.

(Анти) Герой футбольного дня. Тамаш Кадар - изображение 1

Перші перегляди епізоду навіяли на думку, що арбітр міг помилитися. Але нормальний повтор прибрав сумніви: Тамаш Кадар стрибнув на ногу Громову уже після того, як Артем позбувся м'яча. Та й гравець «Зорі» вміло розвернувся до опонента спиною, перекриваючи Кадару шлях та залишаючи для себе можливість притримати м'яч. Фол в такому епізоді – найпростіше рішення. Грубий фол, маючи у пасиві жовту карточку – найбезглуздіше рішення.

Психологія закульгала? Та Тамаш Кадар впродовж всього ігрового часу програвав футболістам «Зорі» свої єдиноборства. Програвав також у швидкості, частенько обирав неправильні позиції. Віктор Скрипник свідомо дав команду Кабаєву та Громову «тинятися» біля центральних захисників «Динамо» і очікувати своїх шансів втікати за спини. Тактика спрацювала. Спрацював і трюк виманювання стоперів в глибину поля: другу жовту угорець заробив в центрі поля, а першу – в зоні лівого оборонця «Динамо», куди проривався Кабаєв.

Можна було б усе це списати на невдале розташування планет і говорити про невдалий для Тамаша Кадара день. Якби не систематичний характер таких помилок. Згадаймо матчі проти «Мальме» (виїзний), «Астани» (домашній) та «Челсі» (домашній) у Лізі Європи, проти «Брюгге» (домашній) у Лізі чемпіонів, квітневий матч проти «Шахтаря» у Кубку України (поразка «Динамо» в серії пенальті, гол «Шахтаря» після помилки угорця) і торішню гру за Суперкубок, в якій Кадар конфліктував з гравцями «Шахтаря» і ледь уникнув вилучення.

(Анти) Герой футбольного дня. Тамаш Кадар - изображение 2

Зрештою, є ще свіжі приклади невдалої гри Кадара у складі збірної Угорщини. Восени 2018-го Тамаш видав інтенсивний з точки зору ТТД матч з естонцями, проте став винуватцем двох голів у ворота своєї команди (нічия 3:3). А вже восени поточного року «наварив» у матчі з Хорватією (відбір на Євро-2020), після чого втратив місце в основі угорської збірної.

Були, звісно, у Кадара і вдалі матчі за «Динамо». Наприклад, домашній проти АЕКа в Лізі Європи в лютому 2018-го. Знайдуться ще пару таких ігор, але це лише підкреслює нестабільність Кадара, його схильність до впадання в крайнощі. Центральний захисник з властивістю провалюватися в поєдинках з сильними суперниками – сумнівне задоволення. Тим паче, якщо цей захисник – легіонер. Якщо й пробачати регулярні помилки, то ліпше своїм вихованцям, які ще здатні розвиватися і поліпшувати гру. Бо Кадар у своїх майже тридцять навряд чи в змозі прогресувати.

Проблем у «Динамо» багато. Тамаш Кадар – це лише одна з них.

Ігор Семйон