Провідні клуби Європи мають намір всерйоз реформувати Лігу чемпіонів

Світовий футбол 14 Грудня, 13:00 536
Провідні клуби Європи мають намір всерйоз реформувати Лігу чемпіонів
Асоціація європейських клубів (ECA) створила робочу групу для розгляду пропозицій щодо реформування європейського клубного футболу.

Як повідомляє Mirror, протягом трьох найближчих місяців робоча група повинна представити пропозиції щодо зміни формату проведення Ліги чемпіонів. 32 провідних клуби Європи, які входять до складу ECA, сподіваються до березня 2020-го року презентувати проект реформування головного європейського клубного турніру, щоб уже у 2024-му році вперше провести його в новому форматі. Відзначається, що робочу групу очолив виконавчий директор «Мілана» Іван Газідіс.

Уже зараз розглядається близько десяти пропозицій щодо реформування європейського футболу. Одна з них передбачає, що топ-клуби Європи матимуть гарантоване місце в Лізі чемпіонів, незалежно від виступу в національних чемпіонатах.

Також розглядаються варіанти зі зміною кількості команд, що будуть приймати участь у турнірі, кількості груп та їх чисельного складу. Головна ж ідея, яку переслідують європейські топ-клуби, полягає в тому, щоб у турнірі проводилося більше конкурентних матчів. У той же час ряд клубів, включаючи «Реал» і «Ювентус», просувають пропозицію про надання їм гарантованого місця в турнірі.

ECA також розглядає варіант зі створенням чотирьох ліг. У першій будуть виступати провідні клуби Європи, у трьох других – інші команди. При такому варіанті буде опрацьовуватися проект з просуванням клубів по лігам. Цікаво, що запропонований УЄФА варіант з проведенням матчів Ліги чемпіонів у вихідні дні клуби ECA навіть не розглядають.

У той же час керівництво провідних європейських ліг стурбоване можливим реформуванням головного клубного турніру. Введення гарантованих місць в Лізі чемпіонів, як вважається, знизить інтерес до їх змагань через відсутність боротьби за місця в європейських турнірах.

ECA хоче, щоб уже до березня були підготовлені рекомендації щодо реформування європейського клубного футболу, щоб протягом трьох наступних років пропрацювати варіант з переходом до нового формату турніру.

Нагадаємо, Ліга чемпіонів прийшла на зміну Кубку чемпіонів у сезоні 1991/1992. У подальшому турнір кілька разів міняв схему проведення зі збільшенням кількості команд. У нинішньому вигляді Ліга чемпіонів проводиться з сезону 2003/2004.