Романтичні німці, передбачувані португальці. Аналіз матчу Німеччина - Португалія

Світовий футбол 19 Червня, 14:28 1831
Романтичні німці, передбачувані португальці. Аналіз матчу Німеччина - Португалія     | 19-27
Роман Сиволап 1927.kiev.ua

Світ перевернувся: збірна Німеччини з футболу показує чи не найбільш романтичну гру, що базується на імпровізації. Починаючи з 1954 року німецька збірна завжди боролася за головні призи найважливіших футбольних турнірів. За ці роки німецькі футболісти мали різну ступінь обдарованості, але завжди їх вирізняла непоступливість і бажання перемоги. Саме завдяки характеру німці виходили в фінали чемпіонатів Світу 1982, 1986, 2002 років, а в 1954 взагалі здобули перемогу. Хоча на тих першостях були команди, що мали в складі більш талановитих гравців. Гарі Лінекер дуже влучно висловився з цього приводу: «У футбол грають 22 чоловіки, а перемагають завжди німці». Зараз німці мають в складі більше креативних гравців ніж бразильці. При тому, що через травму на мундіаль не поїхав Ройс.

Крім того, команду очолює тренер, що постійно знаходиться в пошуках ідеальної гри. Йоахіма Лева багато хто звинувачує в занадто експериментаторських методах роботи. Це призводить до виникнення веселих матчів, як то з Україною (3:3), Швецією (4:4 та 5:3), Швейцарією (3:5). Від таких ігор у захваті перебувають нейтральні уболівальники, але прихильники Бундестіму вимагають титулів. Яскрава гра в більшості матчів компенсувала лише виходи у півфінали ЧС-2010 та Євро-2012. Але теперішній Чемпіонат світу, це час Х для тренерської кар'єри Лева. Успіх піднесе його до сонму тренерів-творців, провал закріпить титул витонченого лузера.

Непередбачуваність проти стабільності. Лев постійно експериментував, внаслідок чого до Чемпіонату світу команда Німеччини підійшла без награного основного складу, стабілізованих ігрових зв'язків. По складу була невизначеність відразу на декількох позиціях. Позиції лівого захисника, опорних півзахисників і головне центрфорварда були приводом до обговорення прихильників футболу всього світу.

Лев проти португальських 4-3-3 застосував ідентичну схему 4-3-3. Але схожість цих схем була тільки номінальною. У збірної Португалії все зрозуміло Угу Алмейда центрфорвард, Нані правий вінгер, Велозу опорний півзахисник. Всі вони працюють на те, щоб вивести на ударну позицію короля португальського футболу Кріштіану І Прекрасного. Німецька схему можна сміливо записати, як 4-6-0. Те про що мріяли Міхелс і Лобановський здійснилося. Універсалізація гравців, постійна зміна місць виконавців, всі в обороні, всі в атаці.

Головним козирем німців у цьому матчі стала плинність передньої лінії в складі Єзіл, Мюллер, Гетце.

Нове покоління «не-німецьких» німців. Месут Єзіл і Маріо Гетце є представниками нового покоління німецьких футболістів, що демонструють незвичний для Німеччини футбол. Їхня грає є витонченою і непередбачуваною. Йохім Лев не заганяє цих креативних гравців у тісні рамки ігрових схем. Навпаки,гравці отримали достатньо свободи, що дозволяє їм реалізувати свої кращі якості. Обоє гравців продемонстрували чудовий відсоток точності передач більше 90 відсотків, враховуючи те, що обидва грають на вістрі атаки і постійно намагаються загострювати гру є фантастичним показником.

На місці центрфорварда, а в випадку збірної Німеччини «фальшивої дев'ятки» відмінний матч провів Томас Мюллер. Мюллер має надзвичайно розвинений футбольний інтелект. Можна написати, що він є професором «штрафного майданчика». Таким же був інший великий Мюллер - Герд, якого м'яч здається сам знаходив біля воріт суперника. Томас не збирається залишатися у тіні першого Мюллера. 8 забитих м'ячів в 7 матчах Чемпіонатів світу фантастичний показник для 24-річного атакуючого півзахисника. До рекорду Роналдо, який забив у матчах фінальної частини Чемпіонатів світу 15 м'ячів залишилося не так вже багато. Тим більше, у Мюллера є достатньо часу: цілий теперішній турнір і парочку в майбутньому.

У зв'язку з феєричною грою партнерів залишився в тіні Тоні Кроос. Гравець, який зробив найбільше передач у складі обох команд 79 з найкращим показником точності 96%. Велике щастя мати в складі такого гравця. Тим більше Лев знайшов місце в складі одночасно Кроосу і Єзілу. Від цього індивідуальні і командні дії футболістів тільки виграли.

З появою великої кількості творчих гравців до характерних рис німецького футболу жаги перемоги, фізичної підготовки, тактичної дисципліни додалися нові: непередбачуваність та винахідливість. Для Лева головне забезпечити баланс цих якостей для досягнення результату. В Німеччині зачекалися титулів.

Кріштіано Роналдо і його Португалія. Футбол - це колективна гра. Одному, навіть самому зірковому гравцю не під силу переграти суперників. Клас партнерів Кріштіано не дозволяє збірній Португалії претендувати на щось серйозне на бразильських полях. Трохи не в той час з'явився Роналдо, йому б народитися на п'ятнадцять років раніше, щоб грати в одній команді з золотим поколінням Фігу, Руй Кошти, Фернанду Коуту, Жоао Пінту. Можливо саме такого гравця, як Роналдо не вистачило тому поколінню Чемпіонів світу серед юнаків, щоб досягти значних перемог у дорослому футболі.

Але це все мрії. Реальність прозаїчній. Коли дивишся на центрфорварда португальців Угу Алмейду розумієш, як важко з такими гравцями конкурувати зі збірною Німеччини. Статура і швидкість цього форварда більш підходить для футболіста збірної Фарерських островів, ну з натяжкою, для збірної Північної Ірландії. Можливо великий португалець Жоао Моурінью знайшов би інший варіант ведення гри, але він поки що тренує «Челсі». Нинішній керманич збірної Паулу Бенту не відходить від традиційного стилю португальців, який вже встигли вивчити всі суперники. Здивувати німців Бенту навіть не намагався. Можливо це йому вдасться по відношенню до збірної Гани.

Сам Кріштіано Роналдо намагався боротися, але в того дня натхнення залишило CR7.

У цьому матчі у Португалії все пішло не так. Зовсім необов'язковий пенальті, безглузде вилучення Пепе, травми Угу Алмейди і Фабіо Коентрао. Наприкінці зустрічі арбітр не призначив пенальті за фол проти Едера. Фортуна виявилася не прихильна до передбачуваних португальців.

Висновки. Німецька збірна стартувала впевнено. Цей факт повинен надати впевненості колективу Йоахіма Лева. Тренер збірної Німеччини продовжує колекціонувати розгромні перемоги над серйозними командами. В 2010 році було 4:1 з Англією та 4:0 з Аргентиною. Зараз жертвою пала збірна Португалії. Це говорить про великий потенціал команди. Прийшов час його реалізовувати. При цьому футбол у виконанні німецьких гравців став більш творчим. Питання в тому чи зуміє збірна Німеччини, головною надія європейського футболу, перервати традицію коли команди з Європи не перемагали на Американському континенті.

Враховуючи кадрові втрати, для збірною Португалії основним завданням буде вихід із групи. Замахнутися на щось більше навряд чи вийде. В таких обставинах, цікаво буде наскільки витриманим буде Роналдо, як довго він буде намагатися тягнути за собою збірну. Якщо Кріштіано проявить себе справжнім лідером, то у португальської команди з'являться якісь шанси в турнірній боротьбі.

Роман Сиволап