Чемпіонат ПЛ. Підсумки 10-го туру

Футбол України 23 Вересня, 20:07 546
Чемпіонат ПЛ. Підсумки 10-го туру | 19-27
Квартет лідерів синхронно одержав чергові перемоги, і становище у верхній частині турнірної таблиці не зазнало змін.

Господарі-гості. Вдруге у нинішньому сезоні (вперше − у 3-му турі) команди не визнавали компромісів. Ті, хто грали на своєму полі, виграли 6 поєдинків, гості − 2. Дана суперечка з боку господарів зараз виглядає наступним чином: +40 =17 -23.

Великі перемоги. Два матчі завершились з різницею у 3 м’ячі. Так «Шахтар» вдома здолав «Ворсклу», а «Металіст» у Сімферополі − «Таврію» − по 3:0. Число перемог з великим рахунком досягло 9-ти (7-2).

Вольові перемоги. Програючи по ходу зустрічі у Запоріжжі «Металургу» (0:1), у підсумку «Дніпро» взяв чергові 3 бали, вигравши з рахунком 3:2. Тепер випадків реалізованого прагнення до перемоги у скрутних становищах з початку змагань − 4.

Голи. Загалом команди у черговий ігровий день відзначились 25 разів, причому господарі забили 16 м’ячів, а гості − 9. За першу третину Чемпіонату ПЛ взяття воріт фіксувалось 202 рази (118-84). Середня результативність туру − 3,13, загальна − 2,53.

Перший тайм − другий тайм. До і після перерви гравці забивали майже однаково − відповідно 12 (9 разів господарі та 3 гості) і 13 (7-6). Співвідношення результативності двох таймів після 10-ти турів на сьогодні набуло такого вигляду: 94 (51:43) − 108 (67:41).

Автоголи. Знову прикрих епізодів з результативними ударами по своїх воротах не сталось. Всього їх у турнірі зафіксовано 2.

Дублі та хет-трики. Одразу 4 футболісти атаки не обмежились одним забитим м’ячем. У кожному випадку такий внесок ставав вирішальним у підсумковій перемозі. Зокрема, Олександр Ковпак («Севастополь») забивав донецькому «Металургу», Марко Девіч («Металіст») − у ворота «Таврії», Нікола Калініч («Дніпро») був досить успішним проти запорізького «Металурга», а Франк Джедже («Чорноморець») відзначився у зустрічі із «Зорею». Відзначимо, що для харків’янина це вже 4-й гольовий «дубль» за проведену частину сезону. Загалом їх було проведено 21, до яких додався єдиний на разі хет-трик.

Попередження. Черговий тур був не надто грубим. Про це свідчать лише 32 жовті картки, з яких 19 було адресовано гравцям команд-господарок, 13 − приїжджим футболістам. Додавши їх до попередніх «гірчичників», маємо загалом 349 подібних покарань (155-194). У середньому за останні 8 ігор виносилось рівно по 4 попередження за поєдинок, за всі проведені 80 − 4,36.

Вилучення. По одному разу господарі та гості залишались у меншості. Вдома так догравала «Волинь» після червоної картки Шумахеру, а у гостях − донецький «Металург», у складі якого раніше запланованого поле залишив Микола Морозюк. Число вилучень тепер становить 17, причому господарі частіше караються подібним чином: 11-6.

Пенальті. Обидва 11-метрові удари не були реалізовані. В обох епізодах схибили гравці команд, які виступали на своєму полі. Алекс Тейшейра («Шахтар») не зумів пробити Дмитра Непогодова («Ворскла»), а Іван Матяж програв дуель Денисові Бойку («Дніпро»). Цікаво, що кількість незабитих пенальті одразу зросла утричі. Всього призначено 17 «ударів без захисту» (13-4), з яких досягли мети 14 (11-3). Відсоток ефективності одразу знизився до 82,4.

Глядачі. За черговими зустрічами з трибун стадіонів клубів Прем’єр-ліги спостерігали 106 174 прихильники футболу. Найбільше присутніх було на «Донбас Арені» (у Донецьку зустрічались «Шахтар» з «Ворсклою») − 39 678. Проміжний підсумок третини турнірної дистанції − 1 068 148 глядачів. Якщо брати за часом початку матчів, то ювілейний мільйонний вболівальник був присутній саме у Донецьку. Середня відвідуваність останнього туру − 13 272, загальна − 13 352.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Металіст» не програє і забиває суперникам у 26-ти останніх матчах загалом. Ці ж серії на виїзді тривають 13 поєдинків.
− Безпрограшна серія «Дніпра» - 7 зустрічей, вдвічі довше (14) триває забивна серія дніпропетровців.
− «Чорноморець» виграє у 7-ми турах до ряду.
− «Шахтар» вдома не знає поразок 28 ігор поспіль.
− «Динамо» зуміло продовжити до 30-ти матчів забивну серію на власному полі.
− «Ворскла» перервала 2 серії: 5-матчеву безпрограшну на виїзді та загальну забивну, яка тривала 11 зустрічей.
− Донецький «Металург» чергує поразки з перемогами 8 останніх турів.
− «Іллічівець» поза межами Маріуполя не визнає нічиїх протягом 8-ми попередніх поїздок.
− «Севастополь» забиває у всіх 6-ти домашніх зустрічах. При цьому команда лише вдруге у Прем’єр-лізі забила суперниками 4 м’ячі. Вперше це відбулось 9 квітня 2011 р. («Севастополь» - «Волинь» - 4:1).
− «Зоря» зуміла перервати серію у гостях без забитих м’ячів, яка тривала 348 хвилин.
− «Волинь» щоразу у поточному сезоні у Луцьку забиває по 1 м’ячу, і тричі це їй приносило перемогу. Окрім рахунку 1:0, інших переможних варіантів цифр для підопічних Віталія Кварцяного поки що не існувало.
− «Карпати» мають 10-матчеву безвиграшну серію на чужих полях.
− «Говерла» перервала домашню серію з 5-ти зустрічей без перемог, а також зіграла «на нуль» у захисті після 15-ти ігор з пропущеними м’ячами.
− «Арсенал» програв 4 поспіль поєдинки на виїзді, не забиваючи при цьому господарям вже 390 хвилин.
− Запорізький «Металург» програє 5 турів до ряду.
− «Таврія» грає без нічиїх 14 останніх матчів.

Ювілеї:
− «Шахтар» у Чемпіонатах України забив 1350-й гол − останній м’яч у ворота «Ворскли». Його автором став Фернандо.
− «Чорноморець» зіграв 550-й матч в еліті українського футболу.
− У минулому турі «Говерла» забила 50-й виїзний гол за час виступів серед найсильніших команд. Його автором став Володимир Лисенко.
− Браун Ідейе («Динамо») забив 30-й гол у Прем’єр-лізі.
− Пабло Фонтанелло («Чорноморець») у Чемпіонатах України взяв участь у 50-ти матчах.